Abonament w lajt mobile. Analiza oferty.

poniedziałek, 29 listopada, 2021

Abonament w lajt mobile może być dobrą opcją do osób chcących oszczędzić na kosztach telefonu komórkowego. Sieć działa na zasięgu operatora Plus. W tym artykule przedstawiam aktualne ceny abonamentów. Dowiesz się też, jaki inny operator o podobnych cechach może być dla Ciebie atrakcyjnym wyborem.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021

  • Umowę w lajt mobile możesz podpisać a pół roku, dwa lata lub czas nieokreślony
  • Ceny abonamentów zaczynają się od 15,99 złotych za ofertę z 1 GB w Polsce i bezpłatnymi rozmowami. Za SMS trzeba w tej opcji płacić 9 groszy, a za MMS – 33 grosze
  • Pozostałe abonamenty mają już wszystko bez limitu. Najdroższy z nich kosztuje 44,99 zł, ale do wykorzystania jest 300 GB Internetu w Polsce
  • Jeśli chcesz nie płacić dodatkowo za telefon za granicą, to musisz wykorzystać mniej niż 50 minut (lub SMSów) i używać mniej niż 1 GB Internetu. W przeciwnym wypadku dopłacisz 20 złotych.
  • Lajt mobile oferuje dostęp do 5G, ale tylko w najdroższej opcji za 44,99 zł

Lajt mobile – zestawienie abonamentów, pakiety

NO LIMIT S

NO LIMIT M

NUMER 1

NO LIMIT L 5G

Cena

Aktywacja

30 zł

Oferta rodzinna****

13,99 zł

16,99 zł

19,99 zł

39,99 zł

Rozmowy

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

SMS

9 gr

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

MMS

33 gr

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet

Lejek**

32 kb/s

32 kb/s

32 kb/s

32 kb/s

Roaming UE***

Częściowo bezpłatny

Częściowo bezpłatny

Częściowo bezpłatny

Częściowo bezpłatny

Internet UE***

1 GB (1,91 GB)

1 GB (2,39 GB)

1 GB (2,99 GB)

1 GB (5,38 GB)

Dostęp do 5G

Nie

Nie

Nie

Tak

*100 GB do wykorzystania w dzień i 200 GB do wykorzystania w nocy (od 01:00 do 08:00 rano). Wykorzystanie pakietu dziennego anuluje pakiet nocny.
**Lejek to ograniczenie prędkości połączenia po wykorzystaniu limitu danych. Chroni przed naliczaniem dodatkowych opłat.
*** 50 SMSów wymienne na 50 minut rozmów oraz 1 GB Internetu do wykorzystania w ramach opłaty (tzw. "Bonus Krajowy"). Po wykorzystaniu naliczana opłata 20 złotych plus ewentualne dodatkowe opłaty za zużycie ponad ilość (limit GB) podaną w nawiasie.
****Cena za każdą dodatkową kartę SIM. Maksymalnie 4 karty.

Cechy wspólne abonamentów w lajt mobile

Lajt mobile oferuje cztery opcje abonamentowe z różną ilością gigabajtów do wykorzystania. Większość abonamentów zawiera nielimitowane połączenia, SMSy i MMSy w Polsce. Oprócz tego operator proponuje limitowaną ofertę roamingową – 50 SMSów wymienne na 50 minut rozmów oraz 1 GB Internetu.

Po przekroczeniu tych liczb zostanie naliczona opłata 20 złotych, przy czym Internet będzie można wykorzystać bez dodatkowych opłat do limitu GB w UE ustalonego w umowie. Wartości te podane są w nawiasie w powyższej tabeli.

Wszystkie abonamenty można zamówić na 6 miesięcy, dwa lata lub bezterminowo. Niestety wybór oferty na czas określony nie zwalnia nas z konieczności zapłacenia opłaty aktywacyjnej.

Abonament z 300 GB Internetu

Jeden z abonamentów w lajt mobile proponuje aż 300 GB Internetu do wykorzystania. Może to być sposób na oszczędność, gdyż potencjalnie wyklucza konieczność zakupu osobnej karty do Internetu mobilnego.

Należy jednak pamiętać, że z tego pakietu 100 GB można wykorzystać w dzień, a pozostałe 200 w nocy (Po godzinie 01:00 i do godziny 08:00). Niestety cały pakiet przepadnie jeśli wykorzystamy transfer dzienny. Mimo to w takiej cenie to atrakcyjna opcja dla nałogowych pożeraczy gigabajtów 🙂

Warto wspomnieć, że np. sieć Otvarta ma podobną ofertę w wśród swoich abonamentów.

Oferta rodzinna w lajt mobile

Zamawiając u operatora dwie lub więcej kart SIM z osobnym abonamentem, dostaniemy zniżkę o wartości od 2 do 5 złotych, w zależności od wybranego pakietu. Trzeba pamiętać, że dodatkowa umowa będzie taka sama jak ta główna (czas trwania, ilość GB, itp.). Maksymalnie możemy zamówić do 4 dodatkowych numerów.

Program poleceń w lajt mobile

Operator oferuje program poleceń, w którym za każde skuteczne polecenie możesz otrzymać 50 złotych zniżki na swój abonament. Taki rabat nie jest przyznawany jednorazowo, a rozdzielany na pięć części po 10 złotych każda. Niestety pieniędzy nie możemy sobie wypłacić, jak to dzieje się w Orange Flex czy Premium Mobile. Niemniej jednak za taki program należy się lajt mobile duży plus, gdyż niewielu operatorów oferuje tak atrakcyjne nagrody.

Więcej o programie na dedykowanej stronie operatora.

Alternatywy na zasięgu sieci Plus

Sieć Plus jest takim operatorem, który lubi dzielić się swoimi nadajnikami z innymi sieciami. Nikt tak ochoczo nie sprzedaje hurtowo swoich minut. Z tego też tytułu lajt mobile ma sporą konkurencję.

Mimo to w rankingu abonamentów na czas nieokreślony lajt mobile zajmuje często miejsca w pierwszej piątce, a innym operatorom wirtualnym ciężko z nim zwyciężyć.

Obecnie konkurencją dla lajt mobile na zasięgu sieci Plus są: Plush, Next Mobile, Otvarta, Premium Mobile oraz Vectra. Korzystając z poniższych linków możesz sprawdzić opis ofert części z tych operatorów.

Zachęcam do porównywania ofert w wyszukiwarce abonamentów. Zaoszczędzisz czas, bo tam wszystkie są w jednym miejscu i można je łatwo ze sobą zestawić.

Kontakt z lajt mobile

Z siecią lajt mobile możesz skontaktować się na kilka sposobów.

  • Telefonicznie – pod numerem 727700700. Od 727 zaczynają się numery operatora, więc nie spodziewaj się podwyższonej opłaty. Infolinia pracuje w następujących dniach i godzinach: pon.-pt. od 8:00 do 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 do 17:00.
  • Poprzez e-mail: [email protected]
  • Przez formularz na stronie operatora dostępny w tym miejscu: formularz kontaktowy lajt mobile
  • Przez czat na stronie sieci – okienko do rozmów powinno pojawić się w prawym dolnym rogu strony. Strona główna operatora to www.lajtmobile.pl

Wrażenia użytkowników lajt mobile

Jeśli jesteś użytkownikiem sieci, zachęcam Cię do opisania swoich wrażeń i zostawienia oceny tego operatora. Przejdź teraz to wpisu “lajt mobile – ocena i opinie o sieci” i napisz swoją ocenę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem autorem serwisu jakaoferta.pl i chętnie pomogę Ci wybrać najlepszy smartfon albo ofertę operatora komórkowego. Jeśli chcesz mnie bliżej poznać kliknij w moje zdjęcie. No i nie wahaj się napisać do mnie w razie jakichkolwiek problemów! :)