Abonament bez telefonu Orange. Analiza oferty

W tym artykule analizuję oferty abonamentowe bez telefonu w sieci Orange. Podpowiadam również, jaką inną sieć na tym samym zasięgu można wybrać, żeby oszczędzić trochę pieniędzy.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021

  • Abonament w Orange kosztuje najtaniej 40 złotych miesięcznie i ma 5 GB Internetu w Polsce, w tym 4 GB w Unii.
  • Za najdroższy zapłacisz 80 złotych, ale dostaniesz tam 105 GB Internetu w kraju i 9,35 GB w UE
  • Bardzo ciekawie wygląda oferta promocyjna za przeniesienie numeru – gdy zrobisz to przez Internet, dostaniesz 4 miesiące gratis
  • Oferta dla par i rodzin to zniżka 10 złotych na każdą kartę SIM
  • Dostęp do sieci 5G dostaniesz dopiero za kupno w cenie 60 złotych. Na szczęście usługi voLTE i voWiFI są dostępne w każdym pakiecie
  • Istnieją tańsze oferty na zasięgu sieci Orange – np. abonament w nju mobile lub oferta Orange Flex

Abonament bez telefonu w Orange – porównanie, pakiety Internety

Ważna sprawa – ilość Internetu w podanych niżej abonamentach zakłada, że włączysz sobie dodatkowy bonusowy Internet w aplikacji Mój Orange. Uruchamia się go za darmo.

Plan 40

Plan 50

Plan 60

Plan 80

Cena

Internet*

Aktywacja

50 zł

50 zł

50 zł

50 zł

Duety i rodzina

brak

30 zł + 3GB

50 zł + 3 GB

70 zł + 3GB

Rozmowy

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

SMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

MMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bonus za przeniesienie online

4 miesiące za 0 zł

4 miesiące za 0 zł

4 miesiące za 0 zł

4 miesiące za 0 zł

Lejek*

16 kb/s

16 kb/s

1 Mb/s

1 Mb/s

Roaming UE

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet UE

4 GB

5,84 GB

7,01 GB

9,35 GB

Dostęp do 5G

(zobacz test)

nie

nie

tak

tak

Nie

Nie

5 zł / miesiąc

5 zł / miesiąc

ZOBACZ OFERTĘ

* Ilość Internetu po włączeniu dodatkowego pakietu w aplikacji Mój Orange.
** Lejek to ograniczenie prędkości połączenia po wykorzystaniu limitu danych. Chroni przed naliczaniem dodatkowych opłat. Przeczytaj więcej o tym, czym jest lejek.

Opis abonamentu Plan Mobilny 40

Podstawowy abonament w Orange kosztuje 40 złotych i zawiera w sobie jedynie 5 GB Internetu. Mamy na szczęście darmowe SMSy i MMSy w nieograniczonej ilości, także w roamingu UE. Opłata aktywacyjna, jak w każdej taryfie, wynosi 50 złotych.

Dla kogo jest ten abonament?

Jeśli Internet wykorzystujesz głównie do maili i komunikatorów to nie potrzebujesz niczego więcej. To także dobry abonament dla osób, które podróżują w obrębie Unii – 4 GB Internetu w UE takim osobom wystarczy. Na pewno nie będziesz musieć martwić się o wykorzystanie limitu czasu rozmów czy też SMSów i MMSów – są wliczone w cenę.

Opis abonamentu Plan Mobilny 50

Dopłacając 10 złotych więcej do podstawowego abonamentu w Orange otrzymamy 12 GB transferu danych (w tym 5,84 GB w Unii), a także nielimitowane rozmowy, SMSy oraz MMSy – również w roamingu UE.

Dla kogo jest Plan Mobilny 50 w Orange?

Ta oferta jest już bardziej sensowna od poprzedniej. Osoby, które użytkują telefon w sposób standardowy, nieoglądające jednak dużo treści wideo, mogą być usatysfakcjonowane.

Do tego (oraz wyższych abonamentów) jest możliwość dobrania dodatkowych numerów o 20 złotych taniej za każdy, co wiąże się z bonusem 3 GB do podziału na oba abonamenty.

Opis abonamentu Plan Mobilny 60 z 5G

Kolejne 10 złotych do podstawowej stawki to już 50 GB Internetu oraz włączony lejek o prędkości 1 Mb/s. To również nieco więcej GB w Roamingu UE (7,01 GB). Reszta usług jest nielimitowana.

Abonament obejmuje również opcjonalną zniżkę na HBO GO. Miesięcznie za usługę trzeba będzie zapłacić 5 złotych miesięcznie (jeśli oczywiście się na nią zdecydujemy). Normalnie serwis kosztuje 24,90 zł.

W pakiecie dostaniecie również dostęp do 5G – o ile oczywiście posiadacie odpowiednie urządzenie. Zachęcam do przeczytania testu 5G w Orange, żeby się przekonać, czy to się w ogóle opłaca.

Dla kogo jest Plan Mobilny 60 w Orange?

To po prostu pakiet dla tych, którzy chcą swobodnie korzystać z telefonu oraz Internetu – w Polsce i za granicą. Jeśli wykorzystamy 60 GB, z pomocą przychodzi w miarę sensowny (jak na standardowe oferty operatorów) lejek, dzięki któremu nadal będzie się dało (choć powoli) przeglądać Internet czy korzystać z komunikatorów.

Opis abonamentu Plan Mobilny 80 z 5G

Najdroższy abonament w Orange to oczywiście największy pakiet Internetu – 105 GB z lejkiem 1 Mb/s. Do tego 9,35 GB Internetu w krajach UE oraz nielimitowane podstawowe usługi. Jak w poprzedniej taryfie tak i tutaj mamy dostęp do 5G oraz zniżkę na HBO GO.

Dla kogo jest Plan Mobilny 80 w Orange?

Osoby, które chcą mieć abonament w Orange i nie chcą martwić się tym, że skończy im się pakiet internetowy, powinny skorzystać z tej oferty. Szkoda, że Orange zdecydował się usunąć z najdroższego abonamentu dodatek w formie Video Pass. Za to jest więcej Internetu niż w poprzedniej ofercie.

Bonus za przeniesienie numeru do Orange

Każdemu, kto zdecyduje się na przejście ze swoim numerem do oferty abonamentowej przez Internet, operator proponuje 4 miesiące wybranej taryfy bez opłat. Przeniesienia można dokonać w salonie Orange (wówczas jednak są to 3 miesiące) lub online na stronie operatora Orange.

Co to jest HBO GO?

Jest to usługa telewizji na żądanie (VOD), z bardzo bogatym pakietem filmów oraz seriali – w ofercie mają obecnie około 800 filmów i 200 seriali dla dorosłych i dzieci, w tym np. Gra o Tron, saga Harry Potter, Świnka Peppa i Psi Patrol.

Więcej przeczytasz na: hbogo.pl

Co to jest Orange Smart Care?

Usługa Orange Smart Care to ubezpieczenie telefonu.

Poniższa tabela pokazuje zakres pakietów oraz ich cenę. Możesz je dobrać podczas zamawiania abonamentu. Pierwszy miesiąc jest zazwyczaj za darmo.

Przegląd cennika ubezpieczeń telefonu Orange Smart Care
Ceny ubezpieczenia Smart Care w Orange. Źródło: Orange

Co to jest Music Pass w Orange?

Music Pass jest obecnie niedostępny w abonamentach. Możesz go zakupić w ofercie na kartę Orange Flex.

Włączenie Music Pass w Orange umożliwia korzystanie z serwisów muzycznych bez zużywania limitu gigabajtów. Markami, które obecnie obsługuje Orange są: Tidal, Spotify, Amazon Music, Deezer, Polskie Radio, Apple Music, Open FM.

Normalny koszt usługi to 5 złotych miesięcznie. Oczywiście posiadanie Music Pass nie oznacza, że dostęp do wyżej wymienionych serwisów uzyskamy za darmo. Odpowiednie subskrypcje trzeba wykupić osobno.

Więcej o usłudze na dedykowanej stronie Orange.

Co to jest Video Pass w Orange?

Jeśli oglądasz dużo treści wideo, usługa ta pomoże Ci zmniejszyć ilość zużywanego transferu. Dzięki Video Pass, Internet wykorzystany przez serwisy streamingowe nie będzie zmniejszał ogólnego limitu transferu danych.

Standardowy koszt jest dość wysoki i wynosi 20 złotych miesięcznie.

Poniższe serwisy są obsługiwane przez Video Pass:

Usługa Video Pass w sieci Orange
Lista serwisów obsługiwanych przez Video Pass. Źródło: Orange

Oferty alternatywne na zasięgu sieci Orange

Pomarańczowy operator nie udostępnia swoich nadajników innym podmiotom, stąd wszyscy inni operatorzy, którzy oferują abonamenty na zasięgu Orange i tak należą do tej firmy.

Może to dać do myślenia osobom, które obecnie płacą wysokie kwoty za usługi telefoniczne – w dobrej cenie możesz kupić usługę podobnej jakości co w spółce-matce.

Pierwszą alternatywą jest oferta nju mobile. Opis abonamentów w nju oraz aktualne zestawienie opłat możesz zobaczyć klikając w link. Są to dobre cenowo i jakościowo propozycje, które przyciągnąć mogą tych bardziej oszczędnych. 29 złotych zapłacisz za ofertę z 20 GB oraz roamingiem, natomiast 39 złotych zapewni Ci 40 GB. Co więcej, ilość Internetu rośnie z czasem.

Nju mobile zajmuje też wysokie miejsce w rankingu abonamentów.

nju mobile - pakiety
Cennik w nju mobile

Konkurencyjną ofertą w stosunku do nju oraz abonamentów jest Orange Flex – usługa subskrypcyjna, łącząca abonament oraz opcję na kartę.

Flex jest ciągle dopracowywany, ma bogatą propozycję z licznymi ciekawymi bonusami (np. klub Flex z promocjami i kuponami zniżkowymi, czy też sklep z urządzeniami w dobrych cenach), co gwarantuje mu od dawna wysokie miejsce w rankingu ofert na kartę. Przeczytaj też: recenzja Orange Flex.

Ostatnią opcją jest oczywiście oferta pre-paid w Orange. Ona również jest dość wysoko w rankingu na ofert kartę i obecnie sam jej używam.

Kontakt do sieci Orange

Z siecią Orange możesz skontaktować się w następujący sposób:

Orange – najczęściej zadawane pytania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem autorem serwisu jakaoferta.pl i chętnie pomogę Ci wybrać najlepsza ofertę na kartę lub abonament. Jeśli chcesz mnie bliżej poznać, kliknij w moje zdjęcie. No i nie wahaj się napisać do mnie w razie jakichkolwiek problemów! :)
Reklama