Abonament w sieci Plus. Analiza oferty

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem abonamentu w Plusie, przeczytaj poniższy wpis. Przedstawię w nim aktualną ofertę wraz z różnymi bonusami oraz zaprezentuję tańsze alternatywy o podobnych parametrach.

  • Wszystkie oferty abonamentowe w sieci Plus obsługują technologię 5G. Jest to obecnie najszybsza sieć 5G w Polsce.
  • Ceny zaczynają się od 35 złotych za abonament z 4 GB. Najdroższa jest propozycja za 85 złotych, ale ma w sobie 120 GB z lejkiem 1 Mb/s oraz serwis Tidal na 2 lata
  • Oferta dla duetów i rodzin w Plusie to zniżka 25 zł na każdy numer, ale z tej oferty wykluczona jest najtańsza taryfa
  • Zawierając umowę do 24 grudnia 2021 można otrzymać zwrot 100 złotych za zakup dowolnego abonamentu

Abonament w Plusie z obsługą 5G – tabela porównawcza

W sierpniu 2021 roku operator zrezygnował z oferowania abonamentów w starszej technologii. Od tej pory każdy, nawet najtańszy, oferuje dostęp do sieci 5G. Poniżej prezentuję dokładne porównanie abonamentów z 5G w Plusie.

Plus abonament za 35 złotych

Plus abonament za 55 złotych

Plus abonament za 65 złotych

Plus abonament za 85 złotych

Promocje w Plusie

100 złotych zwrotu za zamówienie dowolnego abonamentu (do 24.12.2021)

Cena

Aktywacja

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

Drugi i kolejny numer za*

35 zł

30 zł

40 zł

60 zł

Rozmowy

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

SMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

MMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet

Lejek**

32 kb/s

1 Mb/s

1 Mb/s

1 Mb/s

Roaming UE

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet UE

3,7 GB

6,42 GB

7,59 GB

9,92 GB

Połączenia międzynarodowe UE

-

120 minut

120 minut

120 minut

Dostęp do 5G
(zobacz test)


Tak

Tak

Tak

Tak

-

-

24 miesiące

24 miesiące

Serwis telefonu

1 miesiąc

1 miesiąc

1 miesiąc

1 miesiąc

*Zniżka dla osób już posiadających abonament w  Polsat Box (dawniej Cyfrowy Polsat) albo Internet w Plusie za min. 19,90 zł, lub abonament telefoniczny w Plusie za min. 44,90 zł

** Lejek to ograniczenie prędkości połączenia po wykorzystaniu limitu danych. Chroni przed naliczaniem dodatkowych opłat. Przeczytaj więcej o tym, czym jest lejek.

Abonament w Plusie z 5G za 35 złotych

Sieć Plus chwali się, że można u nich mieć dostęp do 5G już za 35 złotych (po rabatach za e-fakturę) i że jest to najtańsza opcja abonamentowa wśród ofert z tą technologią. To tylko częściowo prawda, bo Plush ma abonament z 5G już za 30 złotych, a Otvarta w swojej ofercie ma abonamenty z 5G już za niecałe 10 złotych.

Wracając do jednak do tego, co ten abonament oferuje – mamy tutaj 4GB Internetu w Polsce i trochę ponad 3 w roamingu UE. Po wykorzystaniu Internetu włączy się lejek 32 kb/s, który jednak nie zapewni w zasadzie żadnego poprawnego działania sieci.

To zwyczajnie zabezpieczenie przed większym rachunkiem, który zapłacilibyśmy za Internet, gdyby tego lejka nie było. HBO GO na miesiąc czy ubezpieczenie telefonu na ten sam okres czasu nie sprawią, że ta oferta jest jakaś szczególnie dobra.

Zdecydowanie lepiej w tym wypadku wybrać wspomniany (tańszy) abonament w Plushu, w którym do dyspozycji będzie nie 4 GB, a 30 GB Internetu.

Abonament w Plusie z 5G za 55 złotych

Droższy z abonamentów to już propozycja nieco lepsza, która jednak ciągle przegrywa z tańszym Plushem. Mamy do dyspozycji 30 GB Internetu z lejkiem 1 Mb/s. W UE będziemy mogli wykorzystać limit 6,42 GB. Oprócz opisanych wyżej bonusów do dyspozycji dostajemy 120 minut na połączenia międzynarodowe.

Abonament w Plusie z 5G za 65 złotych

W cenie 65 złotych dostaniemy 60 GB Internetu w Polsce i 7,59 GB w Unii Europejskiej. Fajnym bonusem jest Tidal Premium na 24 miesiące wliczony w cenę. Zdecydowanie lepiej wybrać więc ten abonament niż poprzedni za 55 zł.

Tutaj Plush nie jest już takim mocnym konkurentem – co prawda jest tańszy o 15 złotych, ale za to Tidal jest tam oferowany tylko na 3 miesiące no i brakuje tam minut na połączenia międzynarodowe.

Abonament w Plusie z 5G za 75 złotych

Najdroższa oferta Plusa to 120 GB w Polsce, prawie 10 GB w Unii i lejek 1 Mb/s z dodatkiem Tidala na 2 lata. Standardowo mamy też HBO GO i ubezpieczenie telefonu na miesiąc.

Patrząc na ofertę konkurencji na koniec sierpnia 2021 (pamiętaj, by sprawdzić aktualny ranking, żeby porównać z innymi) wydaje się, że za tę cenę w kategorii abonamentów na 2 lata nie jest tak źle.

Co to jest Tidal?

Tidal to streamingowy serwis muzyczny, dzięki któremu możemy słuchać muzyki korzystając z Internetu. Zapewnia bardzo dużą bibliotekę dostępnych utworów polskich oraz zagranicznych artystów. W Plusie obecnie dostępny jest w wersji Premium.

Co ciekawe, Tidal coraz częściej oferowany jest w atrakcyjnych promocjach. Na przykład za dostęp na 3 miesiące zapłacimy 3 złote. To sprawia, że promocje w sieciach z gratisowym Tidalem są nieco mniej atrakcyjne, niemniej nadal warte rozważenia.

Więcej o Tidalu na specjalnie dedykowanej stronie Plusa.

Opis usługi Tidal
Opis usługi Tidal

Alternatywne oferty na zasięgu sieci Plus

Plus znany jest z tego, że lubi dzielić się swoją infrastrukturą, w związku z tym mamy do wyboru naprawdę całe multum różnych sieci oraz ofert.

Operatorzy alternatywni działający na tych samych nadajnikach mają w większości 5G wliczone w swoje abonamenty. Jako przykład podam lajt mobile czy sieć Otvarta. Prawdą jest jednak, że ich oferta roamingowa jest dużo gorsza.

O alternatywach z 5G pisałem już w artykule Wszystko o 5G w Polsce – ceny, zasięg, częstotliwości, testy działania“, więc odsyłam do niego jeśli chcesz się o nich dowiedzieć więcej.

Jeśli nie zależy Ci na 5G, to oprócz wyżej wymienionych mamy coraz lepiej znaną sieć Premium Mobile (która zresztą też jest posiadana przez Plusa) czy też Next Mobile. Wszystkie one są atrakcyjne cenowo, a Next Mobile spośród ofert na czas nieokreślony wyróżnia się wliczonym w cenę pełnym roamingiem.

Zachęcam do skorzystania także z wyszukiwarki i porównywarki abonamentów, dzięki której łatwo znajdziesz nową ofertę z odpowiednimi parametrami, również z 5G.

Czym była IPLA?

IPLA był to znany serwis z treściami wideo na żądanie (VOD) oraz telewizja internetowa. Właścicielem IPLI był Cyfrowy Polsat, połączony kapitałowo z siecią Plus. Mogliśmy w niej obejrzeć bardzo szerokie spektrum treści, od seriali, filmów, aż po wydarzenia sportowe.

Wiele z materiałów dostępne było za darmo, za resztę mogliśmy płacić w formie miesięcznej subskrypcji bądź też kupować treści pojedynczo. Decydując się na abonament w Plusie, IPLA była dostępna nieco taniej niż w standardowej ofercie.

Obecnie serwis został zastąpiony ofertą Polsat Box. Niestety Plus zrezygnował póki co z oferowania zniżek na ten serwis w ramach swojego abonamentu.

Kontakt do sieci Plus

Z Działem Obsługi Klienta sieci możesz porozmawiać pod numerem telefonu +48601102601. Jeśli chcesz skontaktować się przez Internet, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zaloguj się do Plus Online.

Możesz też skorzystać z bazy wiedzy pod adresem www.bok.plus.pl lub z oficjalnego forum internetowego – Plus Forum.

Plus – najczęściej zadawane pytania

Plus – wrażenia użytkowników

4.1 / 5 Moja ocena
{{ reviewsOverall }} / 5 Użytkownicy (12 głosów)
Zasięg
Ceny
Internet
Obsługa
Co mówią inni Zostaw opinię
Sortuj:

Brak opinii użytkowników. Bądź pierwszy!

User Avatar User Avatar
Zweryfikowano
/ 5
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw opinię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem autorem serwisu jakaoferta.pl i chętnie pomogę Ci wybrać najlepsza ofertę na kartę lub abonament. Jeśli chcesz mnie bliżej poznać, kliknij w moje zdjęcie. No i nie wahaj się napisać do mnie w razie jakichkolwiek problemów! :)
Reklama