Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli nie wiesz, gdzie przenieść numer na kartę lub abonament, przeczytaj poniższy wpis. Zestawiam w nim oferty polskich operatorów, którzy mają dla Ciebie bonusy za przeniesienie numeru. Można zyskać między innymi aż pół roku za darmo!

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2023

 • Najlepszą ofertę bonusową dla przenoszących numer na kartę ma nadal sieć Plush i Plus – to trzy miesiące darmowego korzystania z usług. Możesz ją włączyć razem z promocją, w której zgarniesz 150 lub 100 GB miesięcznie przez rok.
 • Nie gorszą jednak posiada również Orange Flex, gdzie za 3 złote otrzymamy 3 miesiące dowolnego planu – również tego najdroższego. A w nim jest nielimitowany Internet! Potrzebny jest do tego specjalny kod, o którym piszę dalej.
 • Przy wyborze operatora pamiętajmy o różnych wariantach promocji “Rok Internetu”. Aktualnie przoduje T-Mobile oraz Play z 4800 GB.
 • Miesiąc za darmo proponuje także wielu innych operatorów.

 • W abonamentach najczęściej bonus polega na przyznaniu trzech darmowych miesięcy. Często wiąże się to z koniecznością zakupu oferty przez Internet.
 • Za to T-Mobile ma w ofercie promocyjne 3 miesięcy za darmo przy zmianie operatora.
 • Orange proponuje pół roku za darmo w najdroższej taryfie przy przeniesieniu przez Internet, a 3 miesiące w taryfie za 65 złotych.
 • Co ciekawe, coraz śmielej z promocjami poczynają sobie mniej znani operatorzy. W lajt mobile możemy wybrać abonament za 9,99 zł przez pierwsze trzy miesiące, a Premium Mobile oferuje większą paczkę Internetu.

Oferta dla przenoszących numer – na kartę

Wpisy uszeregowane są malejąco od wartości realnej bonusu. Najwięcej warte są na początku, a najmniej na końcu.

3 miesiące za darmo i do 2000 GB na rok – Plus na kartę / Plush na kartę

Obie propozycje zielonych operatorów są bardzo interesujące – za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące gratis. To gratka dla oszczędnych, którym uda się zmienić sieć w salonie operatora. Niestety nie można tego zrobić online.

Reklama

Dodatkowo w Plushu na kartę za udzielenie zgód marketingowych otrzymasz 400 GB na 30 dni (SMS pod numer 80600 o treści: ZGODA). Jeśli nie chcesz udzielać zgód, możesz dostać 200 GB na miesiąc (SMS pod numer 80600 o treści: 200 GB).

Dzięki kumulacji Internetu nie musisz martwić się o to, że GB przepadają.

Więcej informacji na stronie Plusa lub stronie Plusha.

Przy okazji wspomnę, że nowi użytkownicy mogą otrzymać jeden miesiąc za darmo w Plusie na start.

Reklama

3 miesiące za 3 złote lub 30 złotych na konto – Orange Flex

Jeśli interesuje Cię nowa karta SIM, wypróbuj kod PIOTR5DQD, dzięki któremu po miesiącu użytkowania (i drugim doładowaniu) otrzymasz zwrot 30 zł. To mój osobisty kod rabatowy – używając go wspierasz ten serwis 🙂. Będę za to bardzo wdzięczny. Możesz ściągnąć apkę z tym kodem bezpośrednio stąd i aktywować numer.

Pieniądze te możesz sobie wypłacić lub wykorzystać na kolejny pakiet. Alternatywą jest jeszcze zapłata 1zł za pierwszy miesiąc dowolnej oferty z kodem FLEX.

Wybierając Orange Flex także otrzymasz swój unikalny kod rabatowy, którym możesz podzielić się ze znajomymi. Za każdą osobę otrzymasz 70 złotych.

Pamiętaj jednak, że z bonusu możesz skorzystać tylko raz – jeśli zarejestrujesz kolejny numer na te same dane, kod rabatowy nie zadziała.

Reklama

Sprawdź też recenzję Orange Flex, z której dowiesz się więcej o tej usłudze.

4800, 2400 lub 1200 gigabajtów na rok- Play na kartę

Dla użytkowników taryf Pakiet XL oraz UA XL przewidziano możliwość uruchomienia promocji 4800 GB na rok. Kto korzysta z Pakietu L lub UA L, otrzyma 2400 GB, a chętni na Pakiet M lub UA M dostaną 1200 GB. Zachęcam do zapoznania się ze stroną okazji, by dowiedzieć się więcej. Promocja trwa do 30 września 2023 roku, ale zapewne ulegnie przedłużeniu.

Nowi klienci sieci Play mogą dodatkowo dostać 200 GB na 30 dni – o ile włączą sobie tę opcję w aplikacji po doładowaniu konta za minimum 10 złotych. Niestety, bonus ten wymaga wyrażenia zgód marketingowych. Więcej szczegółów tutaj.

Miesiąc za darmo – a2mobile, Heyah01

Te niezależne od siebie marki przygotowały podobną propozycję – pierwszy miesiąc oferują bez opłat (W Heyah 01 trzeba co prawda zapłacić złotówkę, no ale to jak za darmo ;)). A2mobile dodatkowo ma ofertę dla nowych, gdzie dostaniesz dodakowe 250 GB.

Reklama

Sieć a2mobile działa na zasięgu Plusa, natomiast Heyah – na antenach T-Mobile.

Miesiąc za darmo – Orange Free na Kartę

Przy założeniu konta otrzymamy 100 GB, jeśli zdecydujemy się założyć konto w Mój Orange. No i pomarańczowa sieć też ma ofertę 200 gigabajtów co miesiąc przez rok, którą możesz włączyć razem z tą promocją ;).

Promocja trwa do 30 września 2023 roku.

Szczegóły: Regulamin

Reklama

Pierwszy miesiąc za pół ceny w Mobile Vikings

Każda taryfa u Vikingów jest teraz tańsza o połowę przez pierwszy okres rozliceniowy Operator chce tym samym zachęcić Cię do wypróbowania ich oferty. Sprawdź dostępne taryfy na stronie Mobile Vikings.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej sieci, zachęcam Cię do przeczytania recenzji.

Warto dodać, że Wikingowie niedawno wprowadzili nową usługę – subskrypcję podobną do Flexa i Heyah 01.

200 lub 400 GB co miesiąc przez rok w T-Mobile

T-Mobile oferuje obecnie najlepszy wariant promocji “Rok Internetu za darmo”. W drożej taryfie (za 45 zł), dostaniesz 400 GB co miesiąc, natomiast w tańszej opcji (35 zł) – 200 GB.

Reklama

Propozycja obowiązuje do 30 września 2023, choć zakładam, że zostanie przedłużona jeszcze o wiele miesięcy.

Oferta dla przenoszących numer – na abonament

W ofertach abonamentowych także znajdziemy ciekawe propozycje, promujące użytkowników przechodzących z innych sieci. Poniżej przedstawiam te, które udało mi się znaleźć. Jeśli znajdziesz ciekawą ofertę, nie wahaj się wspomnieć o niej w komentarzu na dole.

Dziewięć miesięcy lub pół roku gratis w T-Mobile

Ostatnio coraz częściej widzę tę promocję T-Mobile – to bardzo dobrze, bo niemiecka sieć nie jest wcale taka chętna do oferowania zniżek.

Jeśli przeniesiesz numer przez Internet i zakupisz ofertę z nielimitowanymi gigabajtami, przez 3 kwartały lub pół roku będziesz mieć spokój z opłatami. Do wyboru jest taryfa za 70 oraz 90 złotych.

Reklama

Operator dodatkowo oferuje 3 miesiące darmowej rozrywki. Do wyboru mamy HBO Max, Legimi, TIDAL, Eleven Sports i Davinci Kids, które możemy zmieniać co miesiąc.

Od trzech do sześciu miesięcy gratis za zmianę sieci na Orange

Żeby otrzymać wspomniany bonus, trzeba całą sprawę załatwić przez Internet.

Jeśli zakupisz najdroższą taryfę L w cenie 85 złotych miesięcznie, otrzymasz zniżkę na pół roku. Jeśli zdecydujesz się na jedną z tańszych taryf, wówczas będą to 3 miesiące.

Dodatkowo, jeśli przechodzisz z karty na abonament, to załapiesz się na zniżkę w wysokości 20 złotych miesięcznie na dowolną taryfę oraz 1 miesiąc za darmo. Żeby zakwalifikować się do tej promocji, zajrzyj do aplikacji operatora (Mój Orange).

Reklama

3 miesiące za darmo w sieci Netia

Operator Netia jest znany szerzej jako dostawca szybkiego Internetu. Na tym jednak firma ta nie poprzestała i ma w swojej ofercie także abonamenty. Powinni się nimi zainteresować ci, którzy jakieś usługi od Netii już mają – dla obecnych klientów oferty są atrakcyjniejsze. Zazwyczaj zniżka wynosi wtedy 20 złotych.

Fajna jest też oferta na drugie i kolejne numery, gdzie otrzymasz 6 miesięcy za złotówkę.

Netia również korzysta z infrastruktury Plusa.

taryfy w sieci Netia
Netia oferuje atrakcyjne ceny dla obecnych abonentów

3 miesiące za 3 złote w sieci Vectra

Podobnie jak w przypadku Virgin Mobile, Vectra działa na nadajnikach sieci Play. Co więcej, obecnie jej taryfy zawierają więcej GB niż te u “dziewic”. Warto się przyjrzeć, czy te propozycje będą dla Ciebie bardziej odpowiednie.

Reklama

Obecnie ten operator tylko w jednej taryfie oferuje wspomnianą promocję.

3 miesiące gratis w Vectrze

10 złotych taniej / 3 miesiące w lajt mobile

Mniej znani operatorzy, żeby przyciągnąć nowych użytkowników, muszą konkurować głównie ceną. Pod tym względem lajt mobile jest jednym z tańszych graczy na rynku.

Obecnie oferuje dwie swoje taryfy – No Limit M z 10 GB za 9,99 zł przez kwartał oraz No Limit L! z 300 GB za 49,99 zł na ten sam okres.

Operator działa na zasięgu sieci Plus i działa w standardzie 5G. Może warto przetestować?

Reklama

2 razy więcej Internetu przez 3 miesiące w Premium Mobile

Premium Mobile to jedna z popularniejszych sieci MVNO. Jeśli chcesz wypróbować tego alternatywnego operatora i zależy Ci na większej ilości Internetu, mam coś dla Ciebie.

Oferta obowiązuje na 4 taryfy i zaczyna się od 60 GB za 24,7 zł, a kończy na 220 za 54,7 zł. Po 90 dniach oczywiście te wartości spadną o połowę. Oprócz ceny 😉

O autorze

57 komentarzy do “Gdzie przenieść numer? Oferty dla przenoszących numer – SIERPIEŃ 2023”

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Większość operatorów ma jakąś ofertę na kilka numerów. Bardzo dobre propozycje ma Play, wtedy za każdy kolejny numer w dowolnej taryfie jest bodajże 35 złotych. Plus też ma dość fajne zniżki.

 1. Plus(h) bonus za przeniesienie tylko jak się doładuje konto normalnie i kupuje pakiet, niby pierwsze 3 miechy gratis ale zostaje się z kasą na koncie i nie można zrezygnować, bo się straci

  1. Zgodnie z prawem operator usługi prepaid (karta) musi umożliwić odzyskanie pieniędzy jeżeli ZREZYGNUJESZ (a nie skończy ci się ważność karty!) z usługi przed wykorzystaniem wszystkich zgromadzonych środków.

 2. Witam. Przyzwyczajam się do miejsc i do ludzi, w tym do telefonii komórkowej również. W T-emobile, /wcześniej w Erze/ jestem od 1999 r. Chyba nadszedł już najwyższy czas na zmiany, ale kogo wybrać, by odbyło się to na najlepszych warunkach??? Od jesieni 2018 r. mam Samsunga Galaxy S-8, ale jest chętny do przejęcia go po mnie, bo wciąż sprawuje się b. dobrze, zaś ja chętnie przytuliłabym coś nowego, z dobrym aparatem foto i niewielką ratą, albo i bez… 😉 Serdecznie pozdrawiam, licząc na dobrą radę w kierunku zmiany – po 24 latach niedocenianej wierności T-mobile /2 numery na abonament/. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź 

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Telefon lepiej kupić na wolnym rynku, zazwyczaj są tam tańsze. Jeśli zaś chodzi o T-Mobile, to nie trzeba się rozstawać z operatorem, można po prostu przejść na ofertę na kartę. Będzie taniej 🙂

 3. Dobrze byłoby oddzielić jakoś jednorazowe możliwości uzyskania jakiegoś bonusu za przeniesienie (Orange, Play), od tych które można dostać wielokrotnie…
  Osobna tabelka tylko dla tych operatorów, którzy umożliwiają wielokrotne?

 4. Czy oferta z Plusa 4 miesiące gratis przy przeniesieniu na kartę, łączy się z promocją 100gb/mięs gratis?
  Wydaje mi się, że ta promocja jest tylko dla nowych numerów a nie przenoszących.

  A jeśli tak, czy jeśli po przeniesieniu wpisze kod najpierw *136*11*1500#, to nie kaze mi doładować pakietu i połączy się to z promocją 3 miesiące gratis wpisując później kod *136*11*9096#?

 5. Z tym Flexem tak prosto nie jest – działa to tylko raz, dla klienta który nigdy u nich nie był.
  Nawet drugi numer nie pomoże.
  Więc nie bardzo wiem, dlaczego oferta Plusa miałaby być gorsza, nie ma takich pułapek, jest tańsza i oferuje tyle samo.

 6. Brakuje informacji, której oferty można użyć wielokrotnie.
  Plus na to pozwala, ale np. Orange i Play już nie.
  Przydałby się osobny ranking na takie przypadki.

  1. W przypadku Play – jeśli chodzi o bonus 200zł na rozmowy i smsy + 20 gb na 2 miesiące – gdy nie można włączyć tego pakietu po kolejnym przeniesienu numeru przez kod lub w aplikacji to wystarczy kontakt z BOK z info, że nie działa włączenie pakietu i włączają ręcznie 🙂

 7. Bardzo dobry blog/witryna. Korzystałem dotąd z innego, ale oferującego informacje dużo mniej przejrzyście i ograniczając się zakres informacji. Ten mi bardzo odpowiada, tym bardziej, że jest zadziwiająco kompleksowy, nawet oferując informacje o zasięgu poszczególnych sieci. Widać, że autor zadał sobie wiele trudu, który należy docenić i dogłębnie wcześniej przemyślał, co chce ludziom zaoferować – BRAWO AUTOR!
  Oby inicjatywa nie umarła zbyt szybko. Mam nadzieję, że zostanie dobrze spozycjonowana i doceniona przez coraz większe grono użytkowników odchodzących od abonamentu na rzecz ofert na kartę.
  Będę polecał znajomym ten blog. Warto.
  Pozdrawiam.
  G.A.

   1. Nie średnio bo jedyny na bieżąco aktualizowany. Dobra robota. Osobiście rozdzieliłbym na kartę i ranking ofert na Subsrypcję. Będzie ciekawiej. Taki pomysł pozdrawiam.

 8. Czesc ! Zalezy mi na duzej ilosci internetu i na jak najnizeszej cenie. Do tej pory korzystalem z plusha : kupowalem starter, po kilku dniach (bo na starterze bylo od razu 12GB) wlaczalem bonus 200GB i doladowywalem konto za 5zl zeby numer miec wazny rok (internet dziala przy aktywnym numerze). Promocja na bonusy sie skonczyla ale widze, ze PLAY ma podobny bonus : starter i 100GB po doladowaniu. I moje pytania : czy tez musze miec aktywny nr by korzystac z internetu ? jesli tak to jak to zrobic ? moge jakos zrobic rok waznosci konta ? bo w regulaminie widze, ze ta funkcja jest dostepna w taryfach, ktorych chba juz nie ma. aa i czy wystarczy jak doladuje za 5 zl ? Sorry, ze tyle naskrobalem ale chcialem dokladnie wyjasnic 🙂 PS robisz swietna robote !

  1. Hej,
   z doświadczenia wiem, że coś takiego działa gładko przy przeniesieniu numeru do nich.
   Wtedy korzystasz z bonusu za przeniesienie numeru (200 zł na rozmowy i smsy, 20gb na 2 miesiące) + bonus 100gb na miesiąc.
   Przy włączeniu pierwszego bonusu ważność konta wydłuża się na rok.

 9. Mam jeden wolny numer w a2mobile który chciałbym gdzieś przenieść. Zapasowy z którego rzadko korzystam. Gdzie dają największy bonus GB za darmo na najdłuższy okres? Potrzebny mi szybkości internet awaryjnie na 10 dni. Z lejka 512kb na drugim numerze a2mobile ciężko korzystać.

   1. W zakładce dla przenoszących numer jest info o 100GB oraz na chacie potwierdzili przed chwilą, że można skorzystać po przeniesieniu 🙂

     1. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotrek Kłodawski

      Dzięki. Szkoda, że ten pakiet 100GB ważny tylko do końca maja 😉

 10. Piotrku, przenoszący numer do Play tak jak i nowi również mogą otrzymać bonus 100GB na start (ważne do 30.04.21)

  1. Aktualizacja w Play – Z promocji mogą skorzystać Klienci, którzy aktywują starter od 28.05.2021 do 24.06.2021 i włączą pakiet w aplikacji Play24. Niezależnie od daty aktywacji pakietu, każdy dostaje 100 GB do wykorzystania do 24.06.2021.

 11. Jezeli chodzi o Play to przeniesienia numeru mozna dokonac NIE TYLKO w salonie. Mozna to zrobic w plaowkach partnerskich i na poczcie polskiej co jest duzym udogodnieniem.
  Pozdrawiam

  1. Niestety na poczcie trzeba jednak mieć przy sobie numer przenoszony. Weryfikacja SMS przy składaniu wniosku o przeniesienie numeru.

 12. Jeżeli ktoś chce mieć nowy numer telefonu ale chce również należeć do grupy osób przenoszących swój nr (ze względu na lepsze korzyści) to może kupić nr u innego operatora niż ma być ostatecznie, zarejestrować go (wykorzystać ewentualne bonusy) i dopiero potem przenieść do właściwego, “końcowego” operatora. Polecam, robiłem tak wielokrotnie.

   1. A oferuje ktoś aktualnie darmowe startery?
    Swego czasu Lyca miała, i Play edycja YouTuberów. A teraz?

    1. Autor strony jakaoferta.pl
     Piotrek Kłodawski

     Jeśli ktoś oferuje za darmo, zazwyczaj trzeba zapłacić przy uruchomieniu subskrypcji i to całą cenę za pakiet. Ale startery są już za piątaka, więc tragedii nie ma 🙂

     1. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotrek Kłodawski

      Sieci Lycamobile nie polecam, natomiast nie widzę żadnych bonusów za przeniesienie w sieci W Rodzinie na ich stronie. Jaki bonus masz na myśli?

     2. Miałem na myśli, ze Lyca i wrodzinie oferuje darmowe startery wraz z przesyłką listem zwykłym 🙂

     3. wRodzinie zaoferowali mi dostawę starera kurierem (nowy numer), zadzwonili na numer kontaktowy, który im podałem.
      Jednak wybrałem przesyłkę zwykłym listem ze względu na brak możliwości umówienia się z kurierem.

 13. Piotrek witaj, wykorzystałem Twój kod do Flexa i wyjdzie że 2 msc w planie 25zł będzie za darmo 🙂 Niech żyje prawdziwa cebula !!

    1. Autor strony jakaoferta.pl
     Piotrek Kłodawski

     Nie, działa tylko raz na osobę. Jak już byłeś klientem i przychodzisz z innym numerem to też nie zadziała.

     1. Pytanie trochę nie związane z tematem ale może uzyskam odpowiedź, czy rejestracja startera sieci komórkowej w sieci sklepów Żabka jest bezpieczna, to znaczy czy dane osobowe, które trzeba podać przy rejestracji są odpowiednio chronione?

     2. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotrek Kłodawski

      Rejestracja numeru w każdym punkcie (nie tylko w Żabce) wiąże się z podaniem do ręki kasjerowi swojego dowodu osobistego. Później on wpisuje dane z dowodu do systemu. Czy kasjer może skopiować dane naszego dowodu? Teoretycznie tak i potencjalnie nawet nie będziemy o tym wiedzieć. Czy informacje o naszym nowym numerze zostaną przesłane do różnych reklamodawców, którzy będą do nas dzwonić? Mi to się zdarzyło przy rejestracji nowego numeru w Orange na kartę, w placówce inMedio. Nikt z moich znajomych tego numeru nie znał, nigdzie w Internecie nie został podany, karta przez większość czasu nie byaą w telefonie. Co ciekawe, mam inny numer w Orange na kartę i tam wszystkie zgody na kontakt są wyłączone.

      Pozostaje pytanie – czy z automatu moje dane zostały sprzedane? Nie wiadomo, gdyż być może numer należał wcześniej do kogoś innego, a firmy miały już go w bazie. Ale nawet jeśli, to przy wyłączonych zgodach takie coś nie ma prawa mieć miejsca. Był kiedyś artykuł na podobny temat odnośnie Orange – być może te praktyki nie zostały ukrócone.

      W samej Żadce natomiast zarejestrowałem raz numer Lycamobile i na ten numer nie miałem żadnego kontaktu od telemarketerów.

      Jeśli Pani się obawia, być może lepiej zarejestrować prez stronę internetową operatora?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top