Reklama
banner sieci lajt mobile

Internet mobilny bez urządzenia – kwiecień / maj 2020

Zapraszam na przegląd ofert Internetu mobilnego bez urządzenia na nadchodzący wiosenny miesiąc – maj. W zestawieniu znalazł się nowy operator – Next Mobile, który ma ambicję konkurować ceną. Czy jednak najtańsze 300GB w tym wypadku będzie najlepsze? Jakie niespodzianki czekają w regulaminach? Zapraszam do odpowiedzi na pytanie: jaki Internet mobilny na abonament wybrać?

Internet mobilny na czas nieokreślony

Sortuj tabelę klikając w pola ze strzałką. Przesuwaj palcem w lewo i w prawo by zobaczyć więcej.

[table id=33 /]

Mamy obecnie aż cztery sieci oferujące sumarycznie 300GB internetu – 100 GB w dzień i 200GB w nocy. Noc to w tych propozycjach zazwyczaj czas od 1 do 8 rano, za wyjątkiem sieci Otvarta, gdzie drugi pakiet zaczyna się zużywać o północy. W przypadku tych opcji trzeba pamiętać, że po wykorzystaniu pakietu dziennego tracimy pakiet nocny.

Reklama

Warto zwrócić uwagę na oferty nju mobile oraz Plusha, gdzie ilość GB rośnie w miarę pozostawania w sieci. Może to być zachęcające dla osób, które z Internetu korzystają głównie do pracy biurowej, a z czasem będą chciały po prostu mieć dobrą ofertę za te same pieniądze.

W przypadku Plush zwiększenie ilości GB o połowę następuje już po 3 miesiącach – będziemy mieć do dyspozycji 80 GB za 30 złotych. Do tego HBO GO na 1 miesiąc za darmo i Tidal na 3 miesiące w gratisie. Oczywiście to nadal mniej niż to, co oferuje mniej znana konkurencja – przynajmniej jeśli chodzi o ilość danych.

W przypadku sieci Next Mobile mamy do czynienia z bardzo ciekawymi zapisami w cenniku, co zmusza nas do większej ostrożności albo ustawienia LTE na sztywno w routerze czy telefonie. Może to wpłynąć negatywnie na mobilność naszego Internetu – bo przecież nie każdy będzie używał go tylko w domu.

Informacje z cennika Next Mobile

Teoretycznie regulamin promocji powinien zastępować cennik (tam nie ma takich zapisów), ale czy tak będzie faktycznie w przypadku sporu o kwotę rachunku? Tego nie wiemy.

Reklama

Aktualizacja 31.05.2020: Zdaje się, że cennik w wersji z 12 maja 2020 usunął powyższy zapis. To dobra wiadomość! Dzięki lucas za poinformowanie nas w komentarzu!

Internet mobilny – umowa na rok

Tutaj nie ma zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca. Jest po prostu drogo. Orange oferuje nieograniczony Internet w nocy i 250 GB do wykorzystania, za to nic z tego nie zużyjemy w roamingu. Play daje trochę mniej Internetu, jednak roaming jest możliwy. Dla nocnych marków ściągających muzykę, gry, seriale do obejrzenia na potem – jak najbardziej opcja pomarańczowa może mieć sens.

Sortuj tabelę klikając w pola ze strzałką. Przesuwaj palcem w lewo i w prawo by zobaczyć więcej.

[table id=34 /]

Reklama

Internet mobilny – umowa na dwa lata

W zestawieniu z umowami na dwa lata również nie ma wiele zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca. Dodałem ofertę Canal+, choć nie jest ona szczególnie atrakcyjna, a poszukiwania odpowiednich cenników i regulaminów na stronie do przyjemnych nie należy.

W wypadku Orange pokusiłbym się o zamówienie urządzenia ze strony operatora, gdyż są one dostępne w dobrych cenach przy tej samej kwocie za abonament.

Przypominam o promocji Play, gdzie 3 miesiące abonamentu są za darmo (szczegóły tutaj). T-Mobile ma dość podobną promocję, ale w ofercie z urządzeniem.

Sortuj tabelę klikając w pola ze strzałką. Przesuwaj palcem w lewo i w prawo by zobaczyć więcej.

Reklama

[table id=36 /]

Co wybrać na jakim zasięgu?
Internet przenośny – Orange

Dla użytkowników mających nieco mniejsze wymagania proponuję ofertę nju mobile, w której wraz ze stażem dostaniecie więcej GB. Nie opłaca się za bardzo iść w ofertę Orange na próbę, skoro nju jest tańsze i za pół roku będzie tam do dyspozycji 80GB. Dodatkowo w nju są wakacje od płacenia – dodatkowa opcja na oszczędność.

Internet przenośny – Play

W przypadku Play wziąłbym pod uwagę ofertę Virgin Mobile, z której możemy zrezygnować w dowolnym momencie. Co prawda nie ma tam roamingu i nie wiadomo, jaka jest prędkość lejka (pewnie otrzymasz tę informację po rozmowie z konsultantem), jednak 50 złotych za 120 GB to zdecydowania lepiej niż 60 za 100 u fioletowych. Chyba, że zależy Ci na roamingu.

W tym miejscu również przypomnę o promocji, którą na Internet przygotował Play. Oferty ze 100 GB, zarówno z urządzeniem jak i bez, są zwolnione z abonamentu przez 3 pierwsze miesiące. Umowę jednak trzeba podpisać na 2 lata.

Reklama

Internet przenośny – Plus

Na zasięgu tej sieci mamy największy wybór. Jeśli interesuje Cię tylko cena – wybierz Next Mobile. Tylko ustaw sobie router na sztywno na LTE, by nie wpaść w dodatkowe opłaty. Jeśli chcesz mieć oprócz Internetu dostęp do rozmów, SMSów, MMSów bez limitu – za cenę 40 złotych masz w lajtmobile abonament komórkowy z dokładnie taką samą ilością Internetu. Możesz też wybrać po prostu ofertę internetową, jeśli karta będzie tyko w routerze. Sieć tę recenzowałem w tym miejscu.

Osoby, które nie potrzebują za dużo na początek, powinny wybrać Plusha. Ilość internetu szybko rośnie, a Tidal na 3 miesiące i HBO GO na miesiąc za darmo są miłymi dodatkami, dzięki którym możesz trochę zaoszczędzić. Dodatkowo można wziąć “wakacje” od abonamentu i po prostu za dany okres czasu nic nie płacić. Przydaje się, gdy Internet nie będzie używany.

Jeśli ktoś szuka Internetu no-limit (bez lejka), to tylko Plus i Cyfrowy Polsat oferują takie na swoim zasięgu LTE, jednak mój research w Internecie pokazuje, że część osób ma nakładany lejek. Zapewne zależy to od wielu czynników, ale jeśli nie jesteś “heavy-userem”, możesz nad tym pomyśleć. Oczywistą wadą jest umowa na 2 lata, chociaż pewne bonusy mogą to rekompensować (sprawdź w tabelce w kolumnie “szczegóły).

Internet przenośny – T-Mobile

Powiem krótko – T-Mobile ma bardzo słabą propozycję w zakresie Internetu bez urządzenia. Jego submarka, Heyah, w ogóle nie ma oferty internetowej.

Reklama

Zdecydowanie lepiej zainteresować się ofertami z urządzeniem – w obecnej promocji są 2 miesiące abonamentu za złotówkę (umowa na 2 lata). Ceny – już od 49 zł za 100GB, przy tym routery w całkiem niezłych cenach.

4 komentarzy do “Internet mobilny bez urządzenia – kwiecień / maj 2020”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. własnie sobie zamówiłem nexta i z tego co się dowiedziałem usunęli ten zapis o tym przekroczeniu 50 %

  2. chyba w przypadku nexta to jest tak, że dopiero po tym jak limit będzie zużyty to wchodzi stawka cennikowa

Przewiń do góry