Reklama
Reklama lajtmobile

Najlepszy abonament – ranking abonamentów – STYCZEŃ 2023

Ranking abonamentów prezentuje najlepsze abonamenty w danym miesiącu. Sprawdzisz w nim oferty na czas określony oraz nieokreślony. Zobaczysz też, które z nich obsługują technologię 5G. Oprócz tego wygodnie je posortujesz według potrzebnych kryteriów (najwięcej Internetu, najtańszy abonament, prędkość lejka, Internet w roamingu).

Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2023

 • W styczniu ranking na 2 lata dominują oferty działające na zasięgu sieci Plus.
 • Na pierwszym miejscu znalazła się abonament sieci Netia – abonament VIP 5G. Działa na zasięgu Plusa i oferuje 100 GB Internetu oraz darmowy Tidal na 2 lata i (opcjonalnie) Disney+ na rok.
 • Świąteczno-noworoczna oferta sieci Plus znalazła się na drugim. To dzięki podwojeniu gigabajtów oraz rozszerzeniu dostępu do Disney+ na 2 lata.
 • Trzecie i piąte miejsce w rankingu na 2 lata zajmują taryfy marki Plush. To dzięki dobrej ofercie podstawowej oraz darmowemu dostępowi do Disney+ na rok.
 • Na czwartym miejscu pakiet Solo M w Play, w którym za 60 złotych zgarniesz 120 GB Internetu. Kupując go przez stronę operatora zaoszczędzisz 10 złotych miesięcznie.

 • Wśród ofert na czas nieokreślony także najlepszy jest Plush, ale po piętach depczą mu abonamenty nju mobile oraz lajt mobile.
 • Pierwszą piątkę ofert zamyka sieć Premium Mobile, w której mamy do dyspozycji 60 GB Internetu.

Nawet jeśli oferta Twojej docelowej sieci jest nisko w rankingu, warto sprawdzić wpis “Gdzie przenieść numer?“. Zajmuję się tam bonusami za zmianę operatora. Być może zgarniesz fajną promocję 🙂

Oferta sponsorowana – lajt mobile Numer 1

Pięć najlepszych abonamentów na 2 lata – styczeń 2023

Miejsce 1- Abonament Netia VIP 5G – 65 zł / 100 GB 5G

Pierwszy raz na czele rankingu pojawia się sieć Netia. Po niedawnym odświeżeniu swojej oferty, ta stała się o wiele bardziej atrakcyjna. Mamy tutaj 100 GB Internetu w technologii 5G na zasięgu Plusa z lejkiem 1 Mb/s.

Reklama

Do tego przez cały okres umowy Tidal za darmo, a na pierwszy rok Disney+ dostaniesz bez opłat. Jeśli zdecydujesz się przenieść numer do Netii, wówczas za 3 pierwsze miesiące zapłacisz 3 złote. A jeśli jesteś już klientem tej firmy, to za ten abonament uiścisz opłatę tylko 40 złotych miesięcznie.

Kolejnym atutem jest oferta dla rodzin czy par – za każdy dodatkowy numer przez pół roku zapłacisz tylko złotówkę.

Miejsce 2 – abonament w sieci Plus – 55 zł / 60 GB 5G

Dzięki świątecznej promocji Plus wskoczył na podium listopadowego i grudniowego rankingu. Jeśli jesteś stałym widzem Disney+, to ten abonament jest dla Ciebie, gdyż dostaniesz go tutaj na dwa lata.

Do tego nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE oraz 60 GB transferu miesięcznie do wykorzystania.

Reklama

A jeśli zabierzesz ze sobą kogoś bliskiego lub całą rodzinę, każda z tych osób przez trzy miesiące zapłaci za ten abonament złotówkę miesięcznie. Okres ten będzie dłuższy, jeśli zdecydują się na abonament z telefonem.

Operator proponuje też drugi, budżetowy telefon gratis, do niektórych ze smartfonów marki Oppo i Samsung.

Miejsce 3 – Abonament w sieci Plush – 30 zł / 30 GB 5G

Ten abonament w sieci Plush to bardzo ciekawa opcja. Nie dość, że za 30 złotych dostajemy dostęp do najszybszej sieci 5G w Polsce, to jeszcze darmowy dostęp do Disney+ na rok.

Żeby nie było zbyt cukierkowo – nie da się zrezygnować po roku z Disneya. Przez kolejne 12 miesięcy trzeba płacić – 28,99 zł. Podobnie jest jednak z obecną na pierwszym miejscu Netią.

Reklama

Jeśli chodzi o Internet, 30 GB transferu to nie jest tak mało. Większość popularnych social media tego transferu w Plushu nie zużywa, więc jeśli sporo siedzisz na “socjalach”, to nie musisz się martwić. Po prostu dostajesz dodatkowe GB na Internet w mediach społecznościowych.

W ofercie są też fajne dodatki w stylu HBO MAX na jeden miesiąc czy Tidal na 3 miesiące.

Uwaga: Obecnie trwa promocja, w której ten abonament przez cały rok dostępny jest o dodatkowe 10 złotych taniej!

Miejsce 4 – abonament Play Solo M – 60 zł / 120 GB

Uwaga! Ten abonament możesz mieć 10 złotych taniej, jeśli zamówisz go przez Internet.

Reklama

Dzięki promocyjnemu podwojeniu gigabajtów, Play zdobywa 4 miejsce w rankingu. To dobra oferta dla tych, którzy chcą dużej Ilości Internetu i potrzebują zasięgu fioletowego operatora.

Szkoda jednak, że Play nie oferuje aż takiej ilości świetnych dodatków, jakie ma konkurencja.

Miejsce 5 – abonament w sieci Plush – 50 zł / 60 GB 5G

Ta propozycja zaspokoi potrzeby bardziej wymagających użytkowników. Mamy tutaj do wykorzystania 60 GB transferu zamiast 30 w tańszej opcji. I nieco więcej Internetu w UE – prawie 7 GB.

Reszta dodatków jest taka sama jak w tańszej wersji oferty, łącznie z opisywanymi dodatkami.

Reklama

Porównaj abonamenty na 2 lata – pełna tabela rankingowa

Klikając w logo operatora przejdziesz na jego stronę internetową. Tabelę możesz sortować klikając w strzałki.

Tabela uwzględnia abonamenty z 10 GB i więcej Internetu w polskich sieciach komórkowych. Wszystkie oferty są bez limitów.

Do prezentowanych abonamentów można dobrać telefon, jednak ten zdecydowanie lepiej kupić na wolnym rynku lub osobno w sklepie operatora. Przeczytaj o tym w artykule na blogu: Jeden prosty trik jak obniżyć cenę telefonu w abonamencie.

Naciśnij strzałkę, by dowiedzieć się szczegółów o abonamencie.

Reklama

Pięć najlepszych abonamentów na czas nieokreślony – styczeń 2023

Miejsce 1 – abonament w sieci Plush – 25 zł / 15 GB

W abonamencie bez długiej umowy jedyną różnicą w stosunku do opcji na 2 lata w Plushu jest mniejszy pakiet Internetu na start. Pakiet ten po dwóch latach zwiększy się o 5 GB. W tej ofercie brak także darmowych trzech pierwszych miesięcy przy przeniesieniu numeru, ale za to możemy zawiesić opłatę abonamentową, jeśli nie używamy telefonu (tzw. “wakacje od abonamentu”).

Miejsce drugie oferta zawdzięcza dużej ilości wliczonych w cenę bonusów oraz roamingowi w UE.

Opis wszystkich abonamentów w Plushu oraz oferty alternatywne na tym samym zasięgu znajdziesz w artykule “Abonament w Plush. Analiza oferty

Miejsce 2 – abonament w nju mobile – 39 zł / 40 GB

Dla kogo jest abonament w tej sieci? Nju Mobile za 39 złotych to świetna oferta zaprezentowana pod koniec października 2021 roku. Dlaczego jest taka dobra? Bo na start dostajemy 40 GB, ale już po pół roku mamy do dyspozycji ich aż 80!

Reklama

Łącząc to z atrakcyjną ofertą dla par (duety) oraz trzech osób (trio), możemy znaleźć naprawdę fajny i tani sposób na obniżenie rachunków. Dodatkowe numery kosztują 9 i 19 złotych.

Operator działa na zasięgu Orange. Wadą jest brak dostępu do sieci 5G oraz opcji eSIM.

Wszystkie opcje abonamentu w nju mobile oraz opis oferty znajdziesz w artykule: nju mobile. Analiza oferty na abonament.

Miejsce 3 – abonament w lajt mobile – 29,99 zł / 60 GB (5G)

Niedawne odświeżenie oferty to dla lajt mobile dobra decyzja, bo oznacza duży awans w rankingu. Pięćdziesiąt groszy za gigabajt w standardzie 5G to bardzo dobra cena.

Reklama

Wadą oferty jest konieczność dopłaty 20 złotych, jeśli chcemy intensywnie korzystać z roamingu w Unii Europejskiej.

Miejsce 4- abonament w nju mobile – 29 zł / 20 GB

Tańsza o 10 złotych oferta nju mobile również nie jest zła, choć trochę uboższa, bo otrzymamy mniej GB i mniej zyskamy wraz ze stażem w sieci. Niemniej jednak nadal zdobywa wielu punktów w rankingu i może być całkiem atrakcyjną opcją dla wielu użytkowników.

Miejsce 5 – abonament Freedom 4 5G w Premium Mobile – 39,7 zł / 60 GB (5G)

Oferta Premium Mobile, który działa na zasięgu Plusa, znalazła się na piątym miejscu. Nie jest to super atrakcyjna cenowo oferta, niemniej jednak do przetestowania może zachęcić brak opłaty aktywacyjnej.

Niestety, nie jest to też specjalnie kusząca propozycja dla osób podróżujących, gdyż roaming w UE jest dodatkowo płatny.

Reklama

Obecnie trwa promocja, dzięki której przy przeniesieniu numeru ilość gigabajtów będzie podwojona przez 3 pierwsze miesiące.

Porównaj abonamenty na czas nieokreślony – pełna tabela rankingowa

Klikając w logo operatora w poniższej tabeli przeniesiesz się na jego stronę. Tabela obejmuje abonamenty oferujące 10 GB i więcej.

Naciśnij strzałkę, by dowiedzieć się szczegółów o abonamencie.

Chcesz przenieść numer do innego operatora? Upewnij się, że Twój dotychczasowy operator ma Twoje najnowsze dane! Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przeczytaj wpis jak skutecznie przenieść numer!

Reklama

25 komentarzy do “Najlepszy abonament – ranking abonamentów – STYCZEŃ 2023”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Nju Mobile nic nie przebije! Za 29 złotych 30GB danych, mało? 39 złotych i 60 GB. Mało? 39 złotych plus 19 złotych za kolejne 60 GB, razem 58 złotych i 120 GB!

   1. Mam wiele umów w Nju Mobile, ale one nie są takie rewelacyjne jeśli używa się mało internetu. Zużycie już tylko 153 MB (megabajty) (w ofercie za 19 zł jest to 100 MB) generuje max kwotę 29 zł – to jest paranoidalne !!! Część umów mam w Lajt Mobile i Plush’u , gdzie wystarcza mi 30 GB za 20 zł . Szereg numerów używam do podtrzymania numerów, na które nie dostaję spamu (na niektóre dawne numery otrzymuję około 1000 spamów, i wówczas zmieniam numer [koszt 50 zł] lub czasowo korzystam z innego), ustalam max limit 150 MB a głównie korzystam z WiFi w tym także “przenośne WiFi” tzw hotspot. W Nju Mobile ogromną zaletą jest, że jeśli nie korzystasz to nie płacisz (max do pół roku – potem trzeba wykonać połączenie) – to prawie jak w Plush, gdzie jest opcja WAKACJE. Najbardziej korzystna jest oferta internetu za 29 zł aż 180 GB po 2 latach, w tym po roku 120 GB.

 2. Czy możecie się szarpnąć i zrobić ranking Taryf rodzinnych np na 3 lub 4 osoby (abonamenty, rabaty, sms mms i pakiety internetu)

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Cześć! Nad stroną pracuje tylko jedna osoba 😉 Dobry pomysł, mógłbym nad tym pomyśleć, ale nie mogę dać konkretnej daty. Póki co oferty rodzinne są przedstawione we wpisach analizujących oferty abonamentowe.

 3. Mój aktualny orange abo ma 48 gigasów za 35 zeta a lejek ma prędkość wyższa niż play, czyli w sumie wychodzi 0,73 zł/GB. Playowy net ma koszt tylko 0,53 zł/GB. SZKOPUŁ w tym że musiałbym solo płacić te 40 zeta miesięcznie więcej, na dodatek nie ma lejka, więc zastanawiam się czyw moim przypadku play ma najlepsze warunki…

 4. dziś 30 marca pojawiła się Heyah 01 nolimit za 20zł 20GB z roamingiem UE 2,4GB – czy ona aby nie powinna od razu wskoczyć na pierwsze miejsce umów bezterminowych? 😮

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Nie, bo są lepsze oferty od niej ;). Ona ma parę punktów karnych, więc jest niżej. No i klasyfikuję ją jako ofertę na kartę, a nie abo 🙂

 5. potrzebuję w projekcie korzystać z telefonu przez 6 miesięcy 2 x w tygodniu po kilka godzin – będą głównie dzwoniły osoby “z zewnątrz” – nie ja. Która oferta byłaby najlepsza – to znaczy najtańsza i najmniej kłopotliwa…
  pzdrw. 🙂

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Dla połączeń tylko przychodzących sugeruję ofertę na kartę, np. Play odNowa. Przy sporadycznym korzystaniu wyjdzie bardzo tanio. Chyba, że potrzebujesz czegoś na firmę. Z uwagi na bardzo dużą ilość połączeń przychodzących operator może przyblokować dany numer.

   1. Jaką ofertę polecasz na dużą ilość połączeń ? Oczywiście rozmowy nie związanie z firmą, tylko jako konsument 🙂

     1. No, że mogą zablokować konto za dużą ilość połączeń. W abonamencie tego nie ma.

     2. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotrek Kłodawski

      To trzeba wtedy czytać regulamin każdej oferty. Na ogół jeśli używasz telefonu normalnie, to nikt Ci nie zablokuje. Na pewno nie polecę Lycamobile czy Virgin Mobile.

     3. Play na kartę też blokowali ostatnio, jeśli nawiązujemy do ostatnich wydażeń z VM. Korzystnie wypadają Flex NJU z aplikacją i H01.

 6. Zastanawiam się nad przejściem z ORANGE DO NJU oferta mi odpowiada , Chciałem tylko dowiedzieć się jak to wygląda kwestią obsługi klienta i ewentualnej częstotliwości awarii ? Jest ktoś kto korzysta jak oceniacie Helpdesk ? Czy dobrze rozumiem ofertę że jeżeli przez okres rozliczeniowy nie dobije rozmowami/SMS/MMS itd do kwoty abonamentu to zapłacę ostatecznie mniej , ale też nie więcej niż wspomniana kwota abonamentu ?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Co do obsługi klienta to się nie wypowiem, ale myślę, że jeśli chodzi o awarie, to będzie to samo co w Orange.

   A ofertę rozumiesz dobrze – płacisz za zużycie, ale nie więcej niż maksymalna cena. Więc w efekcie numer może kosztować Cię dużo mniej, jeśli go nie używasz.

 7. OTVARTA
  korzystne upusty daje przy umowie bezterminowej. Na forach spotkałam się w ostrzeżeniami, że bardzo trudno jest zrezygnować z takiej umowy, a przeniesienie numeru tel. do innego operatora praktycznie niemożliwe. Odmawiają przy nawet kilkakrotnie wznawianym wniosku. Z reguły tłumacząc, że wniosek został źle wypelniony choć to nieprawda. Na końcu umowy jest info dodatkowe, że promocje trwają od 17.12.2019 roku do odwołania. Jak to rozumieć? Możesz pomóć?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Hej Maria! Próbowałaś może zaktualizować swoje dane osobowe w Otvartej? Trzeba się upewnić, że nowy operator otrzyma te same, które ma obecny. Jeśli np. przeprowadziłaś się, to trze zadbać o aktualizację tych danych u “starego” i to samo przekazać nowemu. Ewentualnie może telefon do operatora mógłby załatwić sprawę? Zapytaj, co konkretnie jest nie tak we wniosku i dlaczego go odrzucają.

   Co do promocji – umowy często są tak skonstruowane, że cenna z cennika jest obniżana “promocją”. W cenniku abonament może kosztować 50 zł, ale “promocja” obniża tę cenę do np. 20 zł. Nie trzeba się tym martwić – jeśli operator podniesie cenę, można zrezygnować z umowy. Szczególnie, jeśli jest ona na czas nieokreślony.

   Czy odpowiedziałem na Twoje pytania?

 8. A Premium Mobile

  A czy ktoś może coś więcej powiedzieć o Premium Mobile? Dużo o nich piszą, że mają tani abonament, dużo internetu i umowę na czas nieokreślony, ale jestem ciekawa jak z zasięgiem. Ktoś korzystał i może coś więcej powiedzieć?

Przewiń do góry