Reklama
Reklama lajtmobile

Najlepszy abonament – ranking abonamentów – wrzesień 2022

Ranking abonamentów prezentuje najlepsze abonamenty w danym miesiącu. Sprawdzisz w nim oferty na czas określony oraz nieokreślony. Zobaczysz też, które z nich obsługują technologię 5G. Oprócz tego wygodnie je posortujesz według potrzebnych kryteriów (najwięcej Internetu, najtańszy abonament, prędkość lejka, Internet w roamingu).

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2022

 • Podium wrześniowego rankingu na 2 lata zdominowały oferty marki Plush. To dzięki dobrej ofercie podstawowej oraz darmowemu dostępowi do Disney+ na rok.
 • Pozostałe dwie najlepsze oferty to Play Solo M oraz Netia VIP 5G.
 • Wśród abonamentów na czas nieokreślony także najlepszy jest Plush, ale po piętach depczą mu oferty nju mobile.
 • Pierwszą piątkę ofert bez terminu otwiera sieć Otvarta, w której mamy do dyspozycji 300 GB Internetu w standardzie 5G.
 • Jeśli nie potrzebujesz aż tyle Internetu, to o Twoją uwagę walczy nju mobile, Plush oraz lajt mobile – każda z różną ilością Internetu oraz bonusami.

Oferta sponsorowana – lajt mobile Numer 1

Pięć najlepszych abonamentów na 2 lata – wrzesień 2022

Miejsce 1 – Abonament w sieci Plush – 30 zł / 30 GB 5G

Ten abonament w sieci Plush to bardzo ciekawa opcja. Nie dość, że za 30 złotych dostajemy dostęp do najszybszej sieci 5G w Polsce, to jeszcze darmowy dostęp do Disney+ na rok.

Żeby nie było zbyt cukierkowo – nie da się zrezygnować po roku z Disneya. Przez kolejne 12 miesięcy trzeba płacić – 28,99 zł.

Reklama

Jeśli chodzi o Internet, 30 GB transferu to nie jest tak mało. Większość popularnych social media tego transferu w Plushu nie zużywa, więc jeśli sporo siedzisz na “socjalach”, to nie musisz się martwić.

W ofercie są też fajne dodatki w stylu HBO MAX na jeden miesiąc czy Tidal na 3 miesiące.

Uwaga: Obecnie trwa promocja, w której ten abonament przez cały rok dostępny jest o dodatkowe 10 złotych taniej!

Miejsce 2 – abonament w sieci Plush – 50 zł / 60 GB 5G

Ta propozycja zaspokoi potrzeby bardziej wymagających użytkowników. Mamy tutaj do wykorzystania 60GB transferu zamiast 30 w tańszej opcji. I nieco więcej Internetu w UE – prawie 7 GB.

Reklama

Reszta dodatków jest taka sama jak w tańszej wersji oferty, łącznie z opisywanymi dodatkami.

Miejsce 3 – abonament w sieci Plush – 25 zł / 20 GB

Najtańsza opcja w Plushu kosztuje 25 złotych i może się okazać najbardziej opłacalną. Skoro Disney+ jest droższy gdybyś go kupił osobno, to w zasadzie można powiedzieć, że przez rok masz ten abonament gratis 😉

Jedną z wad tej oferty jest oczywiście mniej GB w Polsce i UE, ale też brak dostępu do 5G.

Miejsce 4 – Abonament Solo M w Play – 60 zł / 60 GB 5G

Dla kogo jest Solo M w Play? W ofercie z 60GB znalazło się sporo dodatków, które zadowolą fanów słuchania muzyki przez Internet oraz osoby chcące skorzystać z dostępu do telewizji od Play. W ofercie dostępny jest lejek 1 Mb/s.

Reklama

A jeśli posiadasz już usługi firmy UPC, to przy zamówieniu tego abonamentu dostaniesz 9 miesięcy za darmo. Sprawdź tutaj szczegóły promocji.

Miejsce 5 – Abonament Netia VIP 5G – 65 zł / 60 GB

Pierwszy raz w pierwszej piątce rankingu pojawia się sieć Netia. Po niedawnym odświeżeniu swojej oferty, ta stała się o wiele bardziej atrakcyjna. Mamy tutaj 60 GB Internetu w technologii 5G na zasięgu Plusa z lejkiem 1 Mb/s.

Do tego przez cały okres umowy Tidal za darmo. Jeśli zdecydujesz się przenieść numer do Netii, wówczas za 3 pierwsze miesiące zapłacisz 3 złote. A jeśli jesteś już klientem tej firmy, to za abonament zapłacisz tylko 40 złotych miesięcznie.

Porównaj abonamenty na 2 lata – pełna tabela rankingowa

Klikając w logo operatora przejdziesz na jego stronę internetową. Tabelę możesz sortować klikając w strzałki.

Reklama

Tabela uwzględnia abonamenty z 10 GB i więcej Internetu w polskich sieciach komórkowych. Wszystkie oferty są bez limitów.

Do prezentowanych abonamentów można dobrać telefon, jednak ten zdecydowanie lepiej kupić na wolnym rynku lub osobno w sklepie operatora. Przeczytaj o tym w artykule na blogu: Jeden prosty trik jak obniżyć cenę telefonu w abonamencie.

Naciśnij strzałkę, by dowiedzieć się szczegółów o abonamencie.

Pięć najlepszych abonamentów na czas nieokreślony – wrzesień 2022

Miejsce 1 – abonament w sieci Plush – 25 zł / 15 GB

W abonamencie bez długiej umowy jedyną różnicą w stosunku do opcji na 2 lata w Plushu jest mniejszy pakiet Internetu na start. Pakiet ten po dwóch latach zwiększy się o 5 GB. W tej ofercie brak także darmowych trzech pierwszych miesięcy przy przeniesieniu numeru, ale za to możemy zawiesić opłatę abonamentową, jeśli nie używamy telefonu (tzw. “wakacje od abonamentu”).

Reklama

Miejsce drugie oferta zawdzięcza dużej ilości wliczonych w cenę bonusów oraz roamingowi w UE.

Opis wszystkich abonamentów w Plushu oraz oferty alternatywne na tym samym zasięgu znajdziesz w artykule “Abonament w Plush. Analiza oferty

Miejsce 2 – abonament w nju mobile – 39 zł / 40 GB

Dla kogo jest abonament w tej sieci? Nju Mobile za 39 złotych to świetna oferta zaprezentowana pod koniec października 2021 roku. Dlaczego jest taka dobra? Bo na start dostajemy 40 GB, ale już po pół roku mamy do dyspozycji ich aż 80!

Łącząc to z atrakcyjną ofertą dla par (duety) oraz trzech osób (trio), możemy znaleźć naprawdę fajny i tani sposób na obniżenie rachunków. Dodatkowe numery kosztują 9 i 19 złotych.

Reklama

Operator działa na zasięgu Orange. Wadą jest brak dostępu do sieci 5G oraz opcji eSIM.

Wszystkie opcje abonamentu w nju mobile oraz opis oferty znajdziesz w artykule: nju mobile. Analiza oferty na abonament.

Miejsce 3 – abonament w lajt mobile – 29,99 zł / 60 GB (5G)

Niedawne odświeżenie oferty to dla lajt mobile dobra decyzja, bo oznacza duży awans w rankingu. Pięćdziesiąt groszy za gigabajt w standardzie 5G to bardzo dobra cena.

Wadą oferty jest konieczność dopłaty 20 złotych, jeśli chcemy intensywnie korzystać z roamingu w Unii Europejskiej.

Reklama

Miejsce 4- abonament w nju mobile – 29 zł / 20 GB

Tańsza o 10 złotych oferta nju mobile również nie jest zła, choć trochę uboższa, bo otrzymamy mniej GB i mniej zyskamy wraz ze stażem w sieci. Niemniej jednak nadal zdobywa wielu punktów w rankingu i może być całkiem atrakcyjną opcją dla wielu użytkowników.

Miejsce 5 – abonament no Limit L w lajt mobile – 39,99 zł / 300 GB (5G)

Na piątym miejscu abonament od lajt mobile w nieco bardziej dopakowanej wersji Za niecałe 40 złotych możemy liczyć na 300 GB Internetu, z czego pierwsze 100 możemy wykorzystać w dzień, a pozostałe 200 GB nocą. Operator działa na zasięgu Plusa, możemy więc liczyć na szybkie transfery.

Porównaj abonamenty na czas nieokreślony – pełna tabela rankingowa

Klikając w logo operatora w poniższej tabeli przeniesiesz się na jego stronę. Tabela obejmuje abonamenty oferujące 10 GB i więcej.

Naciśnij strzałkę, by dowiedzieć się szczegółów o abonamencie.

Reklama

Chcesz przenieść numer do innego operatora? Upewnij się, że Twój dotychczasowy operator ma Twoje najnowsze dane! Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przeczytaj wpis jak skutecznie przenieść numer!

17 komentarzy do “Najlepszy abonament – ranking abonamentów – wrzesień 2022”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 1. Nju Mobile nic nie przebije! Za 29 złotych 30GB danych, mało? 39 złotych i 60 GB. Mało? 39 złotych plus 19 złotych za kolejne 60 GB, razem 58 złotych i 120 GB!

 2. Czy możecie się szarpnąć i zrobić ranking Taryf rodzinnych np na 3 lub 4 osoby (abonamenty, rabaty, sms mms i pakiety internetu)

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Cześć! Nad stroną pracuje tylko jedna osoba 😉 Dobry pomysł, mógłbym nad tym pomyśleć, ale nie mogę dać konkretnej daty. Póki co oferty rodzinne są przedstawione we wpisach analizujących oferty abonamentowe.

 3. Mój aktualny orange abo ma 48 gigasów za 35 zeta a lejek ma prędkość wyższa niż play, czyli w sumie wychodzi 0,73 zł/GB. Playowy net ma koszt tylko 0,53 zł/GB. SZKOPUŁ w tym że musiałbym solo płacić te 40 zeta miesięcznie więcej, na dodatek nie ma lejka, więc zastanawiam się czyw moim przypadku play ma najlepsze warunki…

 4. dziś 30 marca pojawiła się Heyah 01 nolimit za 20zł 20GB z roamingiem UE 2,4GB – czy ona aby nie powinna od razu wskoczyć na pierwsze miejsce umów bezterminowych? 😮

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Nie, bo są lepsze oferty od niej ;). Ona ma parę punktów karnych, więc jest niżej. No i klasyfikuję ją jako ofertę na kartę, a nie abo 🙂

 5. potrzebuję w projekcie korzystać z telefonu przez 6 miesięcy 2 x w tygodniu po kilka godzin – będą głównie dzwoniły osoby “z zewnątrz” – nie ja. Która oferta byłaby najlepsza – to znaczy najtańsza i najmniej kłopotliwa…
  pzdrw. 🙂

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Dla połączeń tylko przychodzących sugeruję ofertę na kartę, np. Play odNowa. Przy sporadycznym korzystaniu wyjdzie bardzo tanio. Chyba, że potrzebujesz czegoś na firmę. Z uwagi na bardzo dużą ilość połączeń przychodzących operator może przyblokować dany numer.

 6. Zastanawiam się nad przejściem z ORANGE DO NJU oferta mi odpowiada , Chciałem tylko dowiedzieć się jak to wygląda kwestią obsługi klienta i ewentualnej częstotliwości awarii ? Jest ktoś kto korzysta jak oceniacie Helpdesk ? Czy dobrze rozumiem ofertę że jeżeli przez okres rozliczeniowy nie dobije rozmowami/SMS/MMS itd do kwoty abonamentu to zapłacę ostatecznie mniej , ale też nie więcej niż wspomniana kwota abonamentu ?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Co do obsługi klienta to się nie wypowiem, ale myślę, że jeśli chodzi o awarie, to będzie to samo co w Orange.

   A ofertę rozumiesz dobrze – płacisz za zużycie, ale nie więcej niż maksymalna cena. Więc w efekcie numer może kosztować Cię dużo mniej, jeśli go nie używasz.

 7. OTVARTA
  korzystne upusty daje przy umowie bezterminowej. Na forach spotkałam się w ostrzeżeniami, że bardzo trudno jest zrezygnować z takiej umowy, a przeniesienie numeru tel. do innego operatora praktycznie niemożliwe. Odmawiają przy nawet kilkakrotnie wznawianym wniosku. Z reguły tłumacząc, że wniosek został źle wypelniony choć to nieprawda. Na końcu umowy jest info dodatkowe, że promocje trwają od 17.12.2019 roku do odwołania. Jak to rozumieć? Możesz pomóć?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Hej Maria! Próbowałaś może zaktualizować swoje dane osobowe w Otvartej? Trzeba się upewnić, że nowy operator otrzyma te same, które ma obecny. Jeśli np. przeprowadziłaś się, to trze zadbać o aktualizację tych danych u “starego” i to samo przekazać nowemu. Ewentualnie może telefon do operatora mógłby załatwić sprawę? Zapytaj, co konkretnie jest nie tak we wniosku i dlaczego go odrzucają.

   Co do promocji – umowy często są tak skonstruowane, że cenna z cennika jest obniżana “promocją”. W cenniku abonament może kosztować 50 zł, ale “promocja” obniża tę cenę do np. 20 zł. Nie trzeba się tym martwić – jeśli operator podniesie cenę, można zrezygnować z umowy. Szczególnie, jeśli jest ona na czas nieokreślony.

   Czy odpowiedziałem na Twoje pytania?

 8. A Premium Mobile

  A czy ktoś może coś więcej powiedzieć o Premium Mobile? Dużo o nich piszą, że mają tani abonament, dużo internetu i umowę na czas nieokreślony, ale jestem ciekawa jak z zasięgiem. Ktoś korzystał i może coś więcej powiedzieć?

Przewiń do góry