Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli jesteś klientem Plusa, to możesz niemal od ręki uzyskać duplikat karty SIM. Usługa ta przydaje się, gdy karta zostaje uszkodzona, zgubiona lub ukradziona. Wymiana SIM może wiązać się z niewielką opłatą, ale dzięki niej zachowasz swój numer telefonu.

Wyjaśniamy, jak wymienić kartę SIM w Plusie, ile to kosztuje i jak długo trzeba czekać na wydanie duplikatu.

Duplikat karty SIM – kiedy jest potrzebny?

Najczęstszą przyczyną wymiany karty SIM jest jej utrata. Telefon można łatwo zgubić, a sprzętem elektronicznym interesują się też złodzieje. Kradzież smartfona to frustrująca sytuacja – tracisz dostęp do danych zapisanych w pamięci urządzenia, w tym listę kontaktów wgraną na SIM. Pamiętaj, że przestępcy mogą wykorzystać utraconą kartę, np. dzwoniąc z twojego numeru lub przejmując kod weryfikacyjny z SMS-a. Jak najszybciej zadzwoń do operatora i ją zablokuj.

Kolejnym częstym powodem zmiany jest konieczność otrzymania mniejszej karty. Dotyczy to głównie wieloletnich klientów Plusa, którzy postanowili wymienić telefon na nowszy. Starsze karty Micro SIM często nie mają oznaczenia USIM, które umożliwia korzystanie z nowszych standardów sieci mobilnej, w tym Internetu 4G LTE i 5G. Obecnie spotyka się cztery typy kart SIM: MiniSIM, MicroSIM, NanoSIM oraz eSIM. Dwa pierwsze rodzaje są już przestarzałe – warto je zamienić na NanoSIM lub USIM, albo wirtualną eSIM. Sprawdź, jak skorzystać z karty eSIM w Plusie!

Po duplikat sięgamy też za każdym razem, gdy następuje awaria karty SIM. Zazwyczaj dzieje się tak ze względu na problem z mikroprocesorem albo zalanie czy zawilgocenie karty.

Samodzielna naprawa SIM w większości przypadków jest niemożliwa – w takiej sytuacji najłatwiej jest wyrobić duplikat. Tylko jak to zrobić? 

Zamiana karty SIM w Plusie

Wymiana karty SIM w Plusie – co warto wiedzieć?

Proces wymiany SIM w sieci Plus jest bardzo prosty. Zrobisz to od ręki, a cały proces nie zajmie Ci nie więcej niż kilkanaście minut. Jest jednak mały haczyk. Do salonu operatora musisz udać się osobiście – załatwienie tej sprawy przez Internet jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa.

Pracownik punktu poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego lub paszportu. O nową kartę może też wnioskować twój pełnomocnik dysponujący aktem notarialnym. Jeśli klient jest ubezwłasnowolniony, to sprawę może załatwić opiekun z zaświadczeniem wydanym przez sąd.

Weryfikacja tożsamości to zabezpieczenie, które ma na celu utrudnić życie oszustom. Jeśli w ich ręce dostanie się duplikat SIM, to mogą oni przejąć przychodzące SMS-y i połączenia. W razie włamania do banku czy mediów społecznościowych skutki mogą być opłakane. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale miały już miejsce kilkukrotnie, dlatego warto zachować czujność.

Gdy Twoja tożsamość zostanie już zweryfikowana, poproś pracownika o zmianę SIM. Nie musisz mieć ze sobą starej karty, ale warto ją zachować, by później przenieść kontakty i historię połączeń.

Reklama

Duplikat karty SIM w Plusie – koszty i bezpłatna wymiana

Koszt wydania duplikatu SIM różni się w zależności od wybranej usługi. Jeśli korzystasz z oferty na kartę, to zapłacisz 12,30 zł. Posiadasz abonament? Koszt będzie nieco wyższy i wyniesie 25 zł. Kwota zostanie doliczona do rachunku za najbliższy miesiąc. Wszystkie ceny uwzględniają podatek VAT.

Warto pamiętać, że istnieje możliwość otrzymania darmowego duplikatu. Zrobisz to bez opłat, jeśli chip został wyprodukowany przed 2013 rokiem. Bezpłatna wymiana karty SIM przysługuje też klientom, którzy przedłużają lub podpisują nową umowę, a ich karta uległa awarii lub musi zostać wymieniona ze względu na zbyt duży rozmiar albo brak obsługi USIM.

A zatem w przypadku utraty karty SIM lub większości awarii za duplikat będziesz musiał dodatkowo zapłacić.

Jak długo zajmuje wymiana SIM?

Wymiana SIM powinna zająć nie więcej niż kilkanaście minut. Pracownik od ręki przekaże Ci duplikat. Możesz go od razu włożyć do telefonu, ale aktywacja może zająć kilka godzin, a nawet całą dobę. Nastąpi to zaraz po wyłączeniu starej karty przez operatora. Dopiero gdy to nastąpi, duplikat SIM stanie się aktywny.

Zobacz też:

O autorze

2 komentarzy do “Duplikat karty SIM w Plusie. Jak wymienić kartę i ile to kosztuje?”

  1. Dzień dobry ja chcę duplikat karty zrobić, bo ja swoją zgubiłam, a to mnie jest bardzo ważne do mojego telefonu, ale nie Jestem w Polsce, ale mam osobą, która mogę odebrać od was

    1. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotr Kłodawski

      Pani Khrystyno, trzeba się kontaktować bezpośrednio z operatorem, tutaj są tylko opisy ofert telefonii oraz porady 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top