Reklama
Lajt mobile - abonament od 9,99 zł

Konfiguracja MMS w sieci Plus może być konieczna między innymi w przypadku zmiany telefonu na nowy model.

Problem ten pojawia się zazwyczaj, gdy urządzenie nie zostało zakupione u operatora, choć nawet i wtedy zmiana ustawień MMS może być konieczna. Nie jest to jednak nic trudnego – całą konfigurację można przeprowadzić samodzielnie, w zaledwie kilka chwil.

Ustawienia MMS w sieci Plus – konfigurator operatora

Konfigurację MMS w sieci Plus można przeprowadzić na kilka sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z konfiguratora, znajdującego się na stronie operatora pod adresem https://ustaw.plus.pl.

Konfiguracja MMS na stronie Plusa
Konfigurator MMS wygląda jak z poprzedniej epoki, jednak nadal powinien się sprawdzać

Mamy tutaj dwie opcje – ustawienie wszystkiego online lub ustawienie ręczne. W pierwszym przypadku wystarczy wpisać swój numer telefonu i podać otrzymany SMSem PIN. Jeśli to nie zadziała, skorzystaj z opcji manualnego wpisania ustawień.

Reklama

W tym drugim przypadku po prostu wybierz system operacyjny twojego smartfona lub starszego modelu telefonu. Instrukcje na ekranie powinny pomóc Ci łatwo znaleźc ustawienie na urządzeniu, które posiadasz.

Operator wydaje się też sugerować, że konfigurację MMS można przeprowadzić wiadomością SMS. Niestety, nie podaje na swojej stronie komendy, jaką nalezy wysłać na numer 8090. Możesz spróbować wpisać “MMS” i zobaczyć, czy to się uda.

Jak ręcznie skonfigurować MMS w Plusie – Android (APN MMS Plus)

W przypadku, gdy telefon nie posiada możliwości automatycznej konfiguracji MMS, wówczas należy przeprowadzić ją ręcznie.

Konfiguracja ręczna MMS w sieci Plus może wydawać się bardziej skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego – wystarczy jedynie wykonać wszystkie kroki przedstawione w poniższej instrukcji i zapisać nowe ustawienia.

Reklama

W przypadku urządzenia z Androidem, zacznijmy od otworzenia ustawień i odnalezienia zakładki „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”.

Tam należy przejść do “Sieci komórkowych”, a następnie w “Punkty dostępowe”.

W tej zakładce trzeba kliknąć w “Nazwy punktów dostępu (APN)” i przystąpić do konfiguracji. Odbywa się ona poprzez uzupełnienie odpowiednich wartości w konkretnych miejscach, a mianowicie:

MMS w Plusie - konfiguracja na androidzie
Większość androidów powinna mieć ustawienia MMS w podobnym miejscu

Nazwa APN: mms

Reklama

MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002

Proxy MMS:212.2.96.16

Port MMS: 8080

MCC: 260

Reklama

MNC: 01

Typ uwierzytelniania: PAP

Typ APN: mms

Po uzupełnieniu tych danych wystarczy je zapisać, a w niektórych przypadkach dodatkowo zrestartować telefon. Wówczas wysyłanie MMS nie powinno sprawiać już żadnych problemów.

Reklama

Jak ręcznie skonfigurować MMS w Plusie – Iphone

Osoby posiadające telefon marki Apple również bez większych problemów mogą skonfigurować ręcznie swoje urządzenie.

Ścieżka dostępu jest jednak nieco inna – po wejściu w ustawienia należy odnaleźć zakładkę “Ogólne – sieć”. Tam należy przejść w “Dane przez sieć komórkową” i odszukać ustawienia MMS. W tym miejscu konfiguracja powinna wyglądać następująco:

APN: mms

Użytkownik: pozostaw puste

Reklama

Hasło: pozostaw puste

MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002

Proxy:212.2.96.16:8080

wielkość MMS: 307200

Reklama

URL UA PROF MMS: pozostaw puste

Następnie trzeba już tylko zapisać ustawienia i zrestartować iPhone. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, iż rozpoczęty wcześniej czat SMS nie będzie chciał wysyłać również MMS. Wówczas należy usunąć tę rozmowę i rozpocząć ją od nowa.

Zobacz też:

O autorze

9 komentarzy do “Konfiguracja MMS w Plusie – jak to zrobić?”

   1. A ja mam z ustawieniami plusa do mmsow w iphone wiekszy problem. Po ostatniej aktualizacji systemow nie mam w ogole miejsca do wpisywania danych o mmsach. Sa tylko ustawienia LTE i hotspot osobisty. I gdzie ja teraz mam te wszystkie magiczne cyferki powspisywac zeby mmsy dzialaly

     1. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotrek Kłodawski

      Restart nie pomaga? Sprawdzałem zagraniczne strony i sugerowali to na początek. Podobne problemy były też przy starszych wersjach po aktualizacjach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top