Reklama
banner sieci lajt mobile

Po zużyciu pakietu internetowego Twoje połączenie będzie słabsze. Dzieje się tak z uwagi na zastosowanie lejka, który ogranicza prędkość sieci. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto sprawdzić stan pakietu Internetu w telefonie. Jeśli korzystasz z usług operatora nju mobile, to możesz skontrolować pozostałe gigabajty na wiele sposobów. Zrobisz to w aplikacji, wysyłając SMS lub kodem USSD.

Dzięki temu dowiesz się, ile jeszcze transferu możesz wykorzystać. Poniżej wyróżniam możliwości zarówno dla oferty abonamentowej, jak i dla tej przeznaczonej na kartę. Gdzie znaleźć i zobaczyć informacje na temat dostępnych danych mobilnych w smartfonie?

Sprawdzenie Internetu kodem USSD w nju mobile

Numer USSD to krótki kod, który pozwala zarządzać wieloma usługami w niemal każdej funkcjonującej dziś sieci. Korzystając z niego uruchomisz także sprawdzanie stanu Internetu mobilnego. Niestety, póki co nju mobile nie udostępnia jednego uniwersalnego USSD. Musisz zatem używać konkretnego w zależności od usługi. Ilość Internetu skontrolujesz w wybranych ofertach na kartę:

  • Wszystko za nie więcej niż 29 zł – *127*65*1#
  • Rozmowy za nie więcej niż 19 zł – *127*66*1#
  • Wszystko dziennie za nie więcej niż 1,20 zł – *127*67*1#

Korzystasz z oferty w ramach wykupionego pakietu 9GB od nju mobile? Wystarczy wejść w aplikację telefonu i wybrać *127*69*1#. Następnie zakończ cały proces zatwierdzonym przyciskiem połączenia. Po chwili na ekranie wyświetli się informacja. Zobaczysz tam dane o gigabajtach pakietu sieciowego.

Reklama

Niestety, na ten moment nie ma możliwości sprawdzenia tych informacji kodem w wypadku usług na abonament.

Jak sprawdzić ilość GB Internetu przez SMS?

Bezpłatnym sposobem na weryfikację GB w sieci jest metoda SMS-owa. Dzięki niej zobaczysz pozostały transfer internetowy, który jest gotowy do zużycia. To sposób, który działa zarówno w nju na abonament jak i w ofercie prepaid. W archiwalnych usługach “więcej internetu” oraz “nju podstawowy bez usług” tego typu opcja była płatna. Obecnie abonent nie ponosi już żadnych kosztów za taki SMS.

Poniżej znajdziesz nazwę taryfy, treść SMSa oraz na jaki numer należy go wysłać.

Abonament

TaryfaTreść SMSaNumer do wysyłki
Bez limitu 19 złILE80411
Bez limitu 29 złILE80422
Bez limitu 39 złILE80433
nju internetowyILE80250
nju – dodatkowy pakiet InternetuILE80250

Oferta prepaid

TaryfaTreść SMSaNumer do wysyłki
Rozmowy za nie więcej niż 19 złILE80233
Wszystko za nie więcej niż 29 złILE80244
Wszystko dziennie za nie więcej niż 1,20 złILE80225

Sprawdź wykorzystanie Internetu na stronie

Ilość GB, zużycie pakietów i dane o pozostałych usługach sprawdzisz za pośrednictwem swojego konta na stronie njumobile.pl. Wystarczy wejść na witrynę i zalogować się na posiadany profil. Jeśli jednak go nie masz, możesz go bezpłatnie utworzyć. Po wejściu na swoje konto odszukaj zakładkę “stan konta”. Zejdź niżej i zobacz “stan pakietu” w nju mobile – tam znajdziesz informacje o niezużytych jeszcze GB.

Reklama

Podsumowanie

Jeśli korzystasz intensywnie z Internetu, to może to pochłaniać naprawdę dużą ilość transferu. Najwięcej zabierają portale streamingowe, takie jak Netflix, ale sieci społecznościowe (Facebook, Instagram, itp.) też swoje zużywają. Po skończeniu się GB, Twoja prędkość pobierania spadnie, co zwykle uniemożliwi płynne przeglądanie sieci. Warto często sprawdzać ilość Internetu, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Tym bardziej, że nic to nie kosztuje.

Zobacz też:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top