Reklama
banner sieci lajt mobile

Rejestracja karty SIM to obowiązek każdego jej użytkownika. Szczególnie dotyczy on numerów “na kartę”, bowiem w przypadku zakupu na abonament nie ma takiej konieczności. Jeśli kupiłeś nowy starter i nie zgłosisz swoich danych do sieci, Twój numer pozostanie nieaktywny.

T-Mobile jako czołowy operator w Polsce udostępnia cztery podstawowe metody rejestracji. Poniżej wskazuję Ci, na czym one polegają. Podpowiadam także, która z nich jest najłatwiejsza w realizacji. Sprawdź poszczególne sposoby i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada!

Dlaczego muszę zarejestrować numer w T-Mobile?

Od połowy 2016 każda karta prepaid w kraju musi być zarejestrowana. Jest to wynikiem przyjęcia ustawy antyterrorystycznej, która weszła w życie na początku lipca tamtego roku. Zgodnie z jej zapisami, służby otrzymały większe kompetencje w zakresie zapobiegania zjawiskom związanym z terroryzmem.

Miało to zmniejszyć bezkarność osób, które m.in. wywoływały alarmy bombowe. Dla konsumentów to zmiana, która wymaga włożenia nieco więcej trudu, niż tylko zakup nośnika SIM. Operator T-Mobile zrobił w zasadzie wszystko, aby ten proces wyraźnie uprościć. Obecnie poszczególne metody są łatwe w zastosowaniu.

Co więcej, telefonia nie spoczęła na laurach i co jakiś czas prezentuje nowe możliwości na rejestrację SIM. Dziś jako użytkownik możesz skorzystać z jednego z czterech sposobów na potwierdzenie ważności nośnika. Najnowszą propozycją jest możliwość samodzielnej rejestracji karty SIM w aplikacji mobilnej.

Oprogramowanie znajduje się w sklepie Google Play lub App Store. T-Mobile jako pierwszy operator w Polsce udostępnił taką funkcję. To szczególnie wygodne, jeśli zatwierdzasz kolejny swój numer. Jak aktywować nośnik korzystając z dostępnych sposobów? Nieco niżej streszczam poszczególne metody.

Rejestracja kart SIM w aplikacji sieci T-Mobile

Aktywacja numeru telefonu może odbyć się w pełni zdalnie. Jeśli chcesz zarejestrować SIM online, wystarczy że ściągniesz oprogramowanie pod nazwą Mój T-Mobile. Jest ono dostępne zarówno dla użytkowników telefonów z Androidem, jak i dla korzystających ze sprzętów od Apple’a. Musisz posiadać też konto w jednym z banków działających w Polsce.

Wśród instytucji finansowych, które akceptują potwierdzanie tożsamości online, znajdziesz: PKO BP, Inteligo, ING, Bank Pekao, Banki Spółdzielcze, Grupa BPS, mBANK, Getin Bank, BOŚ Bank, BNP Paribas, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Alior, Credit Agricole oraz Santander.

karta SIM w sieci T-Mobile

Po zainstalowaniu i wejściu do programu wpisz numer telefonu, który ma podlegać rejestracji. Następnie:

 • Wstukaj kod PUK, czyli ciąg liczb naniesiony na plastikowej karcie, z której wyciąga się nośnik;
 • Zatwierdź swoje dane osobowe logując się do jednego z zaproponowanych banków;
 • Zatwierdź niezbędne zgody pozwalające się rejestrować (możesz też wyrazić zgody marketingowe) i zaloguj się na skrzynkę elektroniczną;
 • W wiadomości nadesłanej na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie, że cały proces przebiegł pomyślnie;
 • Możesz już korzystać ze swojego numeru w T-Mobile na kartę.

Zatwierdzenie i aktywacja SIM w banku

Akcję rejestrowania nośników SIM dla telefonów na kartę przeprowadzają również banki. Możliwość ta dostępna jest wyłącznie przez Internet. Bank nie prowadzi takich działań w placówkach stacjonarnych. Musisz więc posiadać dostęp do bankowości internetowej w Bank Millenium lub Banku Nowym BFG. Póki co tylko te dwa podmioty umożliwiają zatwierdzanie nośników SIM dla klientów magentowej sieci. Jeśli nie masz tam konta, no to musisz wybrać inne sposoby. Jak poprawnie zarejestrować kartę?

Reklama

 1. Wejdź do bankowości online, np. przez przeglądarkę lub apkę mobilną;
 2. Odszukaj opcję rejestracji korzystając z dostępnych zakładek;
 3. Aplikacja poprosi Cię o podanie numeru telefonicznego;
 4. Wstukaj numer telefonu oraz numer nośnika SIM;
 5. Wpisywanie numeru PUK oraz danych osobowych nie jest wymagane;
 6. Instytucja pobierze dane oraz prześle je do T-Mobile;
 7. Po pozytywnej weryfikacji otrzymasz wiadomość SMS.
bank Millennium rejestracja karty SIM
Opcja rejestracji karty SIM w banku Millennium

Rejestracja numeru poprzez rozmowę telefoniczną

Jeśli nie chcesz odwiedzać stacjonarnej placówki, to możesz dokonać rejestracji numeru na kartę telefonicznie. Taka metoda jest w pełni bezpłatna. T-Mobile udostępna darmowy numer, z którym konsument może się połączyć w celu potwierdzenia wszystkich formalności. Wstukaj bezpłatny numer 606 606 606 i zatwierdź go klawiszem połączenia, aby rozpocząć proces rejestracji.

Konsultant poprosi Cię o podanie nowego numeru telefonu i identyfikatorów kolejnych kart. Co istotne, sposób ten działa wyłącznie w momencie, gdy posiadasz już aktywną usługę w T-Mobile. Nowy klient musi potwierdzić swoją tożsamość inną drogą.

Kolejne karty SIM, o ile się na nie kiedyś zdecydujesz, potwierdzisz telefonicznie bez problemu.

Potwierdzenie w punkcie rejestracyjnym

Nie masz potwierdzonego wcześniej numeru T-Mobile? Zarejestruj nową kartę SIM w specjalnym punkcie stacjonarnym. To dobre rozwiązanie dla osób, których dane nie widnieją jeszcze w systemie operatora. Pierwszy numer karty SIM zarejestrujesz w salonie stacjonarnym lub miejscach partnerskich. Wystarczy, że weźmiesz ze sobą nośnik SIM oraz dokument potwierdzający tożsamość.

Może to być dowód osobisty, aktualny paszport lub karta stałego pobytu. Pracownik, do którego się zgłosisz, poprosi Cię o zaprezentowanie plastiku SIM wraz z dowodem lub innym dokumentem. Chodzi o potwierdzenie nazwiska oraz numeru PESEL, które wraz z innymi danymi zostaną wprowadzone do systemu.

To metoda, która zajmuje nieco więcej czasu niż szybki proces rejestracji online. Mimo wszystko jest to wciąż najwygodniejsza opcja, jeśli jesteś nieopodal punktu rejestracji. 

Gdzie możesz rejestrować nośnik SIM? T-Mobile współpracuje m.in. z takimi podmiotami, jak:

 • sklepy Żabka, Auchan, Carrefour;
 • saloniki prasowe Relay, inmedio, 1minute, Ruch, Tabak Polska, Media Star, Świat Prasy;
 • placówki pocztowe Poczty Polskiej oraz bezpośrednio u listonosza;
 • stacje paliw Shell, BP, Amic, Circle K, Lotos;
 • komisy telefoniczne Teletorium;
 • salony T-Mobile.

Jak zarejestrować kartę SIM w T-Mobile – podsumowanie

Magentowy operator robi wszystko, aby proces aktywacji SIM był jak najprostszy. Niesłusznie uważa się, że jest to działanie bardzo czasochłonne. T-Mobile jest tego najlepszym dowodem. Wystarczy zainstalować apkę i potwierdzić nowy nośnik w stu procentach zdalnie. Cały proces jest błyskawiczny i bezpieczny pod kątem ewentualnej utraty danych. Z kolei aktywacja stacjonarna jest dobra zwolenników bardziej standardowych opcji. Wystarczy zabrać kartę SIM wraz z dowodem do sieci partnerskiej T-Mobile. Aktywacja nie powinna zająć dłużej, niż kilkanaście minut.

Zobacz też:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top