Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli szukasz poradnika dotyczącego konfiguracji Internetu w T-Mobile, to dobrze trafiłeś. Niezależnie od tego, czy korzystasz z oferty na kartę, abonamentu, czy innej opcji z kartą SIM, postaram się Tobie pomóc. Poradnik nie dotyczy pomocy ze światłowodem, gdyż tam działa inna technologia.

Jeśli z jakichś powodów Internet nie działa, prawdopodobnie brakuje poprawnych danych dotyczących punktów dostępowych. Poniżej wytłumaczę Ci, jak ustawić Internet w telefonie (lub innym urządzeniu) łączącego się z magentową siecią.

Ostatnia aktualizacja: 26 grudnia 2023

Automatyczna konfiguracja punktów dostępowych

Gdy pierwszy raz włożysz do telefonu kartę SIM od T-Mobile, operator powinien wysłać do Ciebie SMSa z danymi. Taka wiadomość zawiera w sobie instrukcje, które samodzielnie instalują w urządzeniu odpowiednią konfigurację. Może się okazać, że taki SMS zaginął i nie da się go odzyskać.

Reklama

Czy wiesz, że… APN to skrót od angielskiego Access Point Name, czyli Nazwa Punktu Dostępu. Dzięki nim telefon wie, w jaki sposób połączyć się z Internetem.

Z jakichś powodów magentowy operator nie udostępnia opcji ponownej wysyłki takiej wiadomości. Zamiast tego należy spróbować przywrócić dane fabryczne. Jak to zrobić?

W przypadku telefonów z androidem (mogą się różnić w zależności od modelu):

 1. Wejdź w Ustawienia swojego telefonu,
 2. Przejdź do sekcji “Sieci komórkowe“,
 3. Zaznacz opcję “Punkty dostępowe” lub “Nazwy punktów dostępu“,
 4. Dotknij na “Menu/opcje (zazwyczaj są to trzy kropeczki w prawym gównym rogu) “,
 5. Wybierz funkcję “Przywróć domyślne” lub “Resetuj punkty dostępu“.

Zrzut ekranu z konfiguracją Internetu w OnePlusach
Resetowanie w telefonie OnePlus
Zrzut ekranu z konfiguracją APN w Samsungu
Przywracanie ustawień APN w telefonie Samsung

W przypadku urządzeń od firmy Apple (iPhone / iPad), spróbuj następujących kroków:

Reklama

 1. Wejdź w Ustawienia urządzenia
 2. Wybierz opcję “Sieć komórkowa
 3. Odszukaj ustawienie “Sieć komórkowa danych
 4. Wybierz “Wyzeruj ustawienia

Takie działanie sprawi, że “automatyczna konfiguracja” APN nastąpi jeszcze raz. Ustawienia się zresetują i prawdopodobnie będziesz mógł korzystać z Internetu w telefonie.

Ustawienia ręczne

W niektórych przypadkach przywrócenie domyślnych ustawień nic nie da. Możesz wpisać dane dostępowe w ręcznie, wchodząc w odpowiednie ustawienia w smartfonie. Jak tego dokonać?

Wykonaj kroki jak napisałem wyżej dla telefonów z androidem oraz iOS’em. Zamiast resetować ustawienia wybierz opcję “Nowy APN” lub edytuj już istniejący. Następnie wprowadź poniższe dane:

 • Uzupełnij “nazwę APN”: internet;
 • Wpisz w polu “Typ uwierzytelnienia”: PAP;
 • Nanieś w rubryce “Typ APN”: default,supl;
 • Wybierz “protokół APN”: IPv4;
 • Zapisz ustawienia i uruchom ponownie urządzenie.

WAŻNE: Żeby Internet mobilny zadziałał, trzeba jeszcze go włączyć. Zazwyczaj reprezentuje go ikonka dwóch strzałek – jednej w górę, a drugiej w dół. W androidzie po wpisaniu kodu PIN wykonaj gest palcem od góry do dołu, by przywołać ustawienia. Kliknij w ikonkę.

W iOS wejdź w Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Dane sieci kom.

Reklama

Uwaga – T-Mobile podaje nieco inne ustawienia na oficjalnej stronie. Wydaje się, że są błędne, bo telefony nie dają do wybory wszystkich opcji tam pokazanych. Niemniej jednak gdyby coś nie działało, zajrzyj jeszcze tutaj.

Zrzut ekranu przedstawiający ikony ustawień w androidzie

Co zrobić, gdy Internet nadal nie działa?

W skrajnych przypadkach żadna z powyższych metod nie zadziała. Może być to związane m.in. z tym, że posiadasz mało popularne urządzenie lub z jego urządzenia, Jeśli masz problem z włączeniem Internetu, przełóż kartę SIM do innego telefonu i spróbuj jeszcze raz połączyć się z siecią. Pamiętaj oczywiście o poprawnej konfiguracji. Jeśli nic to nie da, skontaktuj się z obsługą T-Mobile.

Z działem wsparcia technicznego połączysz się dzwoniąc pod numer *7242. Minuta połączenia kosztuje 2,46 zł brutto.

UWAGA: Jeśli chcesz połączyć się z Internetem za pomocą Wi-Fi, te instrukcje Ci nie pomogą. Zamiast tego powinieneś uruchomić sieć bezprzewodową i wpisać do niej hasło.

Reklama

O autorze

1 komentarz do “Konfiguracja Internetu w telefonie, w sieci T-Mobile (APN)”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top