Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli masz telefon w sieci Plus i chcesz sprawdzić, ile jeszcze Internetu zostało Ci do zużycia, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule znajdziesz wszystkie sposoby, zaczynając od najprostszego. Obojętne, czy masz ofertę na kartę, MIXa czy abonament – zebrałem dla Ciebie wszystko, co pomoże Ci łatwo znaleźć potrzebne informacje.

Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2023

Sprawdzenie ilości Internetu w abonamencie

Przez SMS

Szybkim sposobem na sprawdzenie stanu zużycia danych jest wysłanie na numer 2580 SMSa o treści P. Numer ten powinien automatycznie zapisany w Twoim telefonie jako “Bieżące Zużycie”.

Otrzymasz nie tylko informację o stanie pakietu, ale również o limicie minut do UE. Przekonasz się, ile pozostało Ci pieniędzy na wykorzystanie SMSów PREMIUM. Koszt takiego SMSa to 0 złotych.

Reklama

Gdy na ten sam numer wyślesz wiadomość o treści U, to sprawdzisz podsumowanie bieżącego zużycia. Nie tylko transmisji danych, ale również wysłanych SMSów i wydzwonionych minut.

W aplikacji iPlus

Stosunkowo prostą metodą jest użycie dedykowanej aplikacji mobilnej iPlus (dawniej: Plus Online). Uzyskasz tam dostęp do wszystkich informacji o Twoim numerze

Pobierz aplikację ze sklepu Google Play (dla androidów) lub App Store (dla systemu iOS) i zaloguj się do niej. Potrzebny Ci będzie Twój numer telefonu oraz cztery ostatnie cyfry kodu PUK. Jeśli jednak masz nowe konto w Plus.pl, wystarczy email i hasło.

W programie będziesz mieć wgląd do wszystkich numerów, które są zarejestrowane na Ciebie. Następnie na głównej stronie zobaczysz wykres, który informuje o bieżącym pakiecie danych na konkretnym numerze. Przy okazji szybko sprawdzisz też bieżącą fakturę oraz kwotę do zapłaty.

Reklama

TIP: Jeśli chcesz sprawdzić stan wykorzystania danych na innym numerze, wystarczy że w lewym górnym rogu wybierzesz ikonkę menu i rozwiniesz listę numerów. Kliknij w jeden z nich. Aplikacja pokaże Ci informacje, których potrzebujesz.

sprawdzenie Internetu w aplikacji iPlus

Przez serwis internetowy iPlus

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji albo wolisz korzystać z komputera czy tabletu, wejdź na stronę serwisu iPlus / (dawniej Plus Online), a następnie zajrzyj do zakładki “Pakiety i promocje”. Tam wyświetlą Ci się szczegółowe informacje zużycia pakietu na Internet.

W przypadku, gdy nie masz konta w serwisie, musisz najpierw poświęcić trochę czasu na rejestrację.

Telefonicznie

Dzwoniąc pod numer 2580 również otrzymasz Informację o tym, jakie jest Twoje bieżące użycie dla całego konta. Dodatkowo masz możliwość sprawdzenia innych numerów, których możesz być posiadaczem.

Reklama

Alternatywnie zadzwoń na infolinię operatora (601 102 601 – koszt zgodny z taryfą). Konsultant, po weryfikacji Twojej tożsamości, powie Ci o zużyciu Internetu mobilnego.

Sprawdzenie ilości Internetu w ofercie na kartę oraz MIX

Krótki kod USSD

Jeśli posiadasz Plus na kartę lub ofertę Plus MIX, możesz sprawdzić stan Internetu krótkim kodem. Trzeba go wpisać na klawiaturze w aplikacji Telefon i nacisnąć zieloną słuchawkę.

Po wpisaniu *121# otrzymasz wiadomość SMS z informacją o ważności i stanie pakietów.

stan Internetu krótkim kodem Plus

Pozostałe sposoby

Możesz użyć tych samych sposobów, które opisywałem wyżej dla oferty na abonament. Zarówno serwis iPlus jak i aplikacja mobilna są dostępne dla użytkowników oferty na kartę oraz Mixa.

Reklama

Jedynie wysłanie SMSa na 2580 może nie działać.

Aplikacja iPlus na kartę

Mogą Ci się przydać:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top