Reklama
Reklama lajt mobile

Czy zdarzyło Ci się, że nagle zabrakło Ci Internetu w telefonie pod koniec okresu rozliczeniowego? Internet nagle zaczął wolno działać? A może po prostu chcesz mieć pod kontrolą ile dokładnie GB wykorzystujesz? Jest na to kilka sposobów w sieci Plus. Zobaczysz dzięki nim pozostały limit danych. Regularne sprawdzanie pakietu Internetowego może być dla Ciebie bardzo istotne. W dzisiejszych czasach Internet często jest niezbędny do funkcjonowania, a wyczerpany limit Internetu może sprawić wiele problemów. Przeczytaj ten poradnik!

Krótkim kodem USSD

Jeśli posiadasz Plus na kartę lub MIX, możesz sprawdzić stan Internetu krótkim kodem. Trzeba je wpisać na klawiaturze w aplikacji Telefon. Po wpisaniu *121# otrzymasz wiadomość SMS z informacją o ważności i stanie pakietów.

stan Internetu krótkim kodem Plus

W aplikacji operatora – iPlus

Najbardziej znaną i lubianą przez klientów metodą jest sprawdzenie ilości zużycia limitu danych przez aplikację mobilną iPlus (dawniej: Plus Online). Tam masz dostęp do wszystkich informacji. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i zaloguj się do niej. Potrzebny Ci będzie Twój numer telefonu oraz cztery ostatnie cyfry kodu PUK. Jeśli jednak masz nowe konto w Plus.pl, wystarczy email i hasło.

W programie będziesz mieć wgląd do wszystkich numerów, które są zarejestrowane na Ciebie. Następnie na głównej stronie zobaczysz wykres, który informuje o bieżącym pakiecie danych na konkretnym numerze. Przy okazji zobaczysz też stan konta.

Reklama

sprawdzenie Internetu w aplikacji iPlus

Chcesz zweryfikować stan wykorzystania danych na innym numerze? W lewym górnym rogu wybierz menu i rozwiń listę numerów. Kliknij w jeden z nich. Aplikacja automatycznie pokaże Ci zakładkę z informacją ile pozostało Internetu do wykorzystania.

Przez sieć Internet

Zaloguj się do serwisu na swoje konto iPlus / Plus Online w przeglądarce internetowej. Wejdź w zakładkę “Pakiety”. Tam wyświetlą Ci się szczegółowe informacje, dotyczące stanu Internetu. Dowiesz się, ile GB pozostało na Twoim koncie.

Stan Internetu w Plusie SMSem

Szybkim sposobem na sprawdzenie stanu zużycia danych jest wysłanie na numer 2580 SMSa o treści P. Numer ten powinien automatycznie zapisany w Twoim telefonie jako “Bieżące Zużycie”. Otrzymasz nie tylko informację o stanie Internetu w Plusie, ale również o limicie minut do UE. Przekonasz się, ile pozostało Ci pieniędzy na wykorzystanie SMSów PREMIUM. Jednorazowy koszt to 0,29 zł.

Gdy na ten sam numer wyślesz wiadomość o treści U, to sprawdzisz podsumowanie bieżącego zużycia. Nie tylko transmisji danych, ale również wysłanych SMSów i wydzwonionych minut.

Reklama

Telefonicznie

Dzwoniąc pod numer 2580, również otrzymasz Informację o tym, jakie jest Twoje bieżące użycie dla całego konta. Możesz sprawdzić te informacje dla:

  • numeru telefonu z którego dzwonisz,
  • innego numeru z Twojego konta,
  • dla wszystkich podpiętych pod Ciebie.

W tym ostatnim przypadku niezbędne jest podanie PLUSKOD5. Dzwoniąc pod ten numer uzyskasz także informację o niewykorzystanych pakietach oraz o innych usługach i limitach.

Możesz również zadzwonić na infolinię operatora (601 102 601 – koszt zgodny z taryfą). Konsultant, po weryfikacji, powie Ci o zużyciu Internetu mobilnego. Niezależnie od tego, czy posiadasz abonament, ofertę na kartę lub MIX.

Zobacz też:

Reklama

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top