Reklama
banner sieci lajt mobile

Muzyka na czekanie to bardzo popularna usługa sieci komórkowych. Stosowana jest przez wielu operatorów i u każdego nazywa się trochę inaczej. Działa jednak na tej samej zasadzie. Umila chwile spędzone na czekaniu, aż rozmówca kliknie zieloną słuchawkę.

W trakcie oczekiwania, zamiast zwykłego sygnału, odtworzy się Twój ulubiony utwór muzyczny. Jeśli odbierzesz połączenie, to utwór zostaje wstrzymany. Melodia gra każdorazowo, gdy ktoś próbuje dodzwonić się do Ciebie.

W fioletowej sieci funkcja ta to “Muzyka na czekanie” i domyślnie jest wyłączona. Można ją jednak bardzo łatwo włączyć, a w razie potrzeby oczywiście dezaktywować. Wskazuję Ci, jak prawidłowo ustawić Muzykę na czekanie. Podpowiadam też, jak nią zarządzać.

Muzyka na czekanie. W jakich ofertach jest dostępna?

Chcesz urozmaicić rozmówcy dźwięk oczekiwania? To całkiem dobry pomysł. U tego operatora zrobisz to w bardzo intuicyjny sposób. Aby wstawić melodię przy oczekiwaniu na odebranie, należy posiadać aktywną ofertę głosową. Sieć udostępnia taką możliwość dla wszystkich taryf.

Oznacza to, że bez problemu skorzystasz z niej zarówno w abonamencie, jak i ofercie na kartę. Jako użytkownik masz możliwość wytypowania ulubionego utworu. Podoba Ci się jakaś piosenka? Sprawdź, czy znajduje się w katalogu. Jeśli tak, to możesz ją wygodnie pobierać i ustawiać. Zrobisz to na dwa sposoby:

Możesz załączyć także własny, niestandardowy dźwięk. Wystarczy, że wgrasz odpowiedni plik, który masz na urządzeniu. Może być to dowolne nagranie dźwiękowe w formacie MP3. Przykład? Zapis dźwięku z dyktafonu lub pobrana muzyczka. Zamiast standardowego sygnału pojawi się Twój własny, oryginalny czasoumilacz.

granie na czekanie czasoumilacz Play
W aplikacji można wybierać i ustawiać różne utwory

Jak ustawić muzykę lub własny utwór?

W sieci Play jest to wyjątkowo łatwe. Firma przygotowała aż sześć różnych sposobów na włączenie funkcji odgrywania melodii. Jeśli wolisz skorzystać z tradycyjnych metod, to wystarczy, że zapamiętasz kod utworu.

Jesteś użytkownikiem aplikacji? Żaden kod nie będzie potrzebny. Dowolną piosenkę wytypujesz zaledwie kilkoma kliknięciami. Oto poszczególne możliwości:

  1. Kod USSD. Wpisz *111*19*1#.
  2. Wiadomość SMS. Napisz kod utworu w treści wiadomości i wyślij na 333.
  3. Strona WWW. Skorzystaj z portalu.
  4. Zadzwoń. Wybierz numer *133 i podążaj za wskazówkami.
  5. Skorzystaj z Play24. Muzykę uruchomisz po wejściu w opcję “Rozrywka i użyteczne”. Najpierw trzeba będzie pobrać regulamin.
  6. Włącz w specjalnej aplikacji.
granie na czekanie czasoumilacz play aktywacja
Gdzie aktywować funkcję w Play24

Jak wyłączyć Muzykę na czekanie w Play? Dezaktywacja

Niekiedy grająca muzyka może być dla drugiej osoby denerwująca. Czasami po prostu się nudzi. Jeśli nie chcesz, aby dzwoniący ją słyszał, to po prostu ją wyłącz. Zrobisz to na cztery sposoby. Zacznę od przedstawienia Ci najszybszego.

  1. Wpisz ekspresowy kod USSD. Wybierz *11*19*2# i zatwierdź numer zielonym przyciskiem dzwonienia.
  2. Wybierz numer *111# i zadzwoń. Kliknij opcję wskazaną na ekranie. Usługa zostanie usunięta.
  3. Wyślij SMS o treści NIE. Wpisz w polu odbiorcy numer 3000.
  4. Wejdź do aplikacji i odznacz melodię w zakładce Usługi. Możesz to zrobić także logując się w serwisie Play24 w przeglądarce internetowej.

Ile to kosztuje? Cena usługi

Muzyka na czekanie jest dostępna odpłatnie. Ustawienie utworu (aktywacja) kosztuje 2 złote i jest to jednorazowy wydatek. Oprócz tego istnieje również opłata dodatkowa. Nalicza się pierwszego dnia każdego miesiąca.

Reklama

Musisz płacić za każdy okres rozliczeniowy. Jeśli masz abonament, zapłacisz proporcjonalnie do liczby dni pozostałych do końca miesiąca. Przykład? Gdy aktywujesz usługę piętnastego sierpnia, za ten miesiąc zapłacisz ok. 1 zł. W następnym miesiącu, tj. wrześniu, opłata wyniesie 2 zł z VAT. W przypadku taryfy na kartę opłata będzie pobrana z góry za każdy okres miesięczny.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top