Reklama
banner sieci lajt mobile

eSIM w Play – Oferta operatora. Czy działa z Apple iPhone oraz Watch?

Od czasu wprowadzenia eSIM na polski rynek minęło już kilkadziesiąt miesięcy. Usługi coraz większej liczby operatorów komórkowych poszerzają się także o tę funkcjonalność. Technologia ta pozwala na korzystanie z numeru telefonicznego bez wkładania fizycznej karty SIM. Wśród smartfonów obsługujących eSIM wyróżnia się m.in. Samsung Galaxy, iPhone XS (i nowsze), a także mniej popularne urządzenia. Sprawdzam, czy usługa dostępna jest także w ofercie Play.

eSIM na kartę

Jeszcze w 2019 roku pojawiły się pierwsze informacje, które dotyczyły planów wdrożenia usługi eSIM w Play. Przedstawił je rzecznik Play w materiale wideo dostępnym na serwisie multimedialnym YouTube. Graniczna data wprowadzenia funkcjonalności nie została jednak do tej pory przedstawiona. Jeśli posiadasz telefon z usługą na kartę w Play, to wciąż nie możesz korzystać ze standardu eSIM. Wszystko wskazuje na to, że sieć nie zamierza póki co wprowadzać takiego rozwiązania. Play pozostaje zatem jednym z największych operatorów w Polsce, u którego karta eSIM na telefon pozostaje nieaktywna. Kiedy odbiorcy Play będą mogli liczyć na konfigurację i wsparcie tej technologii w ofercie na kartę? Na razie nie wiadomo.

eSIM na abonament

Dział obsługi Play stara się informować swoich odbiorców o nowinkach, przedstawiając je w formie wpisów blogowych na swojej stronie internetowej. Ostatnie informacje na ten temat pochodzą z 2019 roku, czyli od momentu wydania stanowiska przez rzecznika operatora. Kiedy będziemy mogli korzystać z zalet korzystania z eSIM w abonamentach Play? Wszystko wskazuje na to, że póki co i dla tych klientów usługa nie zostanie udostępniona.

Oto, co działo się w tym temacie przez ostatnie lata:

Reklama

  • Rzecznik Play, Marcin Gruszka, w 2019 roku ogłosił, że sieć rozpoczyna projekt instalacji eSIM;
  • Pod koniec 2020 roku ogłoszono, że prace nad wprowadzeniem eSIM w sieci Play cały czas trwają i wymagają testów;
  • Jak dotąd nie pojawiła się żadna konkretna aktualizacja planów dotyczących wdrożenia esim w sieci;
  • O wszelkich nowościach firma poinformuje swoich klientów m.in. za pomocą mediów społecznościowych.

Plany udostępnienia technologii działającej już w sieciach Orange Polska, Plus czy T-Mobile pozostają do tej pory niejasne. Nie jest znany ani rok, ani kwartał, którego będzie tyczyć się zastosowanie nowej funkcji. Póki co zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi nie mogą korzystać z tego standardu w Play.

eSIM w Play – Apple Watch i iPhone

Jeśli posiadasz urządzenie mobilne z technologią eSIM (np. smartfon iPhone 11, zegarek Huawei czy Apple Watch Series 3), to w żadnej opcji abonamentowej czy na kartę od Play nie będziesz w stanie z niej skorzystać. Jak dotąd nie zaprezentowano planów dotyczących udostępnienia eSIM dla klientów Play. Oznacza to, że użytkownicy sprzętów takich jak iPhone XS, iPad Pro, chcący skorzystać z eSIM w ramach Play, muszą na razie obejść się smakiem.

2 komentarzy do “eSIM w Play – Oferta operatora. Czy działa z Apple iPhone oraz Watch?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Wystarczyło napisać jedno zdanie: nie ma i nie wiadomo czy w ogóle zostanie wdrożona przez polskich operatorów w tym pisolandzie, ponieważ, podobnie jak pis, mają swoich klientów w …

    1. Piotrek Kłodawski

      Usługa jest wdrożona przez innych operatorów, ale akurat Play jej nie ma. Gdybyśmy napisali to krótko, to pewnie byś dowiedział się o tym od konkurencji 😉

Przewiń do góry