Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli szukasz kompletnych informacji na temat wirtualnej karty SIM w Play, to trafiłeś w dobre miejsce. W tym artykule opowiadam o tym, w jakich ofertach można zamówić kartę eSIM, jak ją włączyć oraz ile to kosztuje. Sprawdzam też, czy i z jakimi zegarkami działa oraz czy możesz mieć ten sam numer jednocześnie w telefonie i w zegarku.

Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2024

Oferty z eSIM oraz koszty

W Play cyfrową kartę SIM możesz zamówić we wszystkich ofertach – na abonament, na kartę oraz w MIXie. Jest również dostępna dla klientów biznesowych.

Jeśli chodzi o cenę, to sama wymiana karty SIM na eSIM jest bezpłatna w aplikacji Play24. Nie płacisz również za korzystanie z tego rozwiązania.

Z mojej rozmowy z konsultantem wynika, że wygenerować wirtualną kartę w aplikacji możemy tylko jeden raz. W przypadku kolejnych zmian czeka nas wizyta w salonie. To niestety jedno z najbardziej niewygodnych rozwiązań na naszym rynku.

Kompatybilne urządzenia

Zacznę od tego, że usługa nie działa z tabletami ani żadnymi inteligentnymi zegarkami. Nie zadziała więc z popularnymi urządzeniami Apple Watch czy Samsung Galaxy Watch. W tym aspekcie Play dość wyraźnie odstaje od konkurencji.

Jeśli chodzi o telefony, to Play wymienia urządzenia marki Apple (wszystkie iPhone’y począwszy od modelu XS), Motorola, Huawei, Oppo, Hammer, Samsung, Xiaomi. Wygląda więc na to, że każdy smartfon wyposażony w odpowiedni chip będzie współdziałał z siecią.

Jak włączyć eSIM w Play?

Istnieją dwa sposoby na zamianę zwykłej karty SIM na tę w nowej technologii. Zacznę od pierwszego, darmowego i łatwiejszego, który wykorzystasz mając pod ręką Twój telefon.

W aplikacji Play24

Podpowiedź: Aplikację Play24 dla Twojego smartfona pobierzesz ze sklepu Google Play / App Store lub korzystając z linków:

Play24 dla Androida
Play24 dla iOS

Krok 1 – Pobierz aplikację i zarejestruj się

Jeśli jeszcze nie korzystasz z programu dostarczonego przez sieć, będziesz musiał go ściągnąć i przejść przez proces rejestracji. Nie zajmuje od wiele czasu i żeby go przeprowadzić potrzebujesz po prostu znać swój numer telefonu.

Linki do pobrania umieściłem u góry – prowadzą bezpośrednio do sklepów.

Reklama

Aplikacja Play24 w sklepie Google Play

Krok 2 – Zgłoszenie zmiany

Wymiany dokonuje się w ustawieniach. Pamiętaj, by włączyć mobilny Internet od Play i wyłączyć Wi-Fi.

 1. Po uruchomieniu aplikacji, kliknij w koło zębate w prawym górnym rogu;
 2. Następnie z listy wybierz opcję “Twoja karta SIM“;
 3. Kliknij przycisk “Wymieniam kartę na eSIM“;
 4. Potwierdź, czy operacja jest dla tego telefonu czy innego. Aplikacja sprawdzi, czy Twój telefon obsługuje nowy standard.
 5. Postępuj zgodnie z kolejnymi instrukcjami, żeby zakończyć zgłoszenie.

Wymiana może trwać do 72 godzin, podczas których Twoja stara karta powinna być wciąż aktywna. Później będziesz mógł ją wyrzucić.

Mój telefon nie obsługuje nowych kart, więc musiałem obejść się smakiem i niestety nie mogę pokazać tutaj kolejnych komunikatów.

W salonie operatora

Jeśli potrzebujesz pomocy kogoś z pracowników sieci, kod QR niezbędny do przeprowadzenia całego procesu może zostać dla Ciebie wygenerowany w salonie Play.

Otrzymasz również na adres e-mail instrukcję wyjaśniającą, jakie dalsze kroki należy wykonać.

Ta opcja niestety jest płatna. Odpowiednią kwotę możesz znaleźć w cenniku swojej taryfy (załączam link do dokumentów). Szukaj tam opłaty za wymianę karty SIM. W podanym niżej przykładzie w jednej z taryf na abonament koszt to 19,99 zł.

Listę placówek możesz sprawdzić pod tym linkiem.

Podpowiedź: Jeśli jesteś klientem firmowym, możesz również skontaktować się ze swoim doradcą biznesowym, który może pomóc w tej kwestii.

Pozycja w cenniku Play prezentująca opłatę za wymianę karty SIM

Najczęściej zadawane pytania

O autorze

12 komentarzy do “eSIM w Play – Oferta, dostępność, działanie, smartwatchache”

 1. No niestety. Play pozostaje w czarnej d…e. Jestem tu od początku jej istnienia, ale wkurza mnie to ze nie umie wprowadzać odważnie udogodnień. Płaci tylko celebrytom za reklamę a abonentom daje jak na obecne czasy i postęp technologiczny, chłam. Kupiłam smartwacha z możliwością podłączenia esim a tu lipa. Esim owszem jest , ale na smarwatche to już niestety sieć nie przewidziała rozwiązania . Zacofana firma się robi. Przyjdzie zmienić operatora, który nie nadąża za klientem.

 2. HaHaHa ja tak się właśnie wrobiłam zmieniłam na esim bo byłam pewna że to działa z zegarkiem a tu du…….a śmiech na sali trzeba zmykać z tej sieci a jestem z nimi już 15 lat

 3. Skoro nie można korzystać z kilku urządzeń na jednym numerze to jijak się ma wprowadzenie esim do użytku;( nie ukrywam że czekałam na taką możliwość w play. Jestem użytkownikiem smartwatcha i…. no cóż będę musiała powrocie do sieci Orange, która daje taka możliwość;)

 4. Śmiech na sali . Gwiazdy najwyższego formatu reklamują play , a użytkowników z funkcja esim traktują jak g… Jedyny luksus to te gwiazdy które sam nam potrzebne zupełnie do niczego . Czekam do końca umowy i przenoszę sie do Orange

  1. Play raczkuje z kartą e-sim, ponieważ nic mi to nie daje, że zamienię plastik na virtual, a mamy z żoną Smartwatche Huawei GT 3 Pro Elite. W Orange bez problemu, aby uruchomić e-sim w zegarku. W punkcie Play i na infolinii nic nie wiedzą na ten temat. Karta plastikowa nano Sim lub inna musi być jako bazowa i do niej dopiero dołączona Extra e-sim na drugie urządzenie spełnia swoje zadanie. Po co więc klientowi tylko virtual e-sim? A smartwatch? Dalej trzeba nosić ze sobą “cegłę” – telefon, aby skorzystać z zegarka! Gdzie tu sens i logika? Sportowcy, biegacze, opaska na ramię z telefonem, smsrtwatch na rękę i biegiem do Salonu Play po e-sim! Śmiać się już nie mam sił. Może przyjdzie czas popłakać… Do pracy operatorze Play!

   1. Autor strony jakaoferta.pl
    Piotrek Kłodawski

    Szczerze? Też nie wiem po co komu wymiana karty SIM na eSIM do telefonu. W wypadku uszkodzenia sprzętu tracimy kontakt z innymi, bo nie przełożymy jej do innego telefonu. Chyba, że ktoś chce tylko do zegarka, np. dla dziecka do smartwatcha i z ofertą odNowa. Wtedy może i to ma sens.

    1. Właśnie podczas kradzieży taki e-sim ma sens. Można włożyć na przykład fizyczna druga kartę dla zmyłki. E-sima nie można usunąć a wiec telefon może cały czas pokazywać swoją lokalizację… ktoś może wyjąc takiego fakeowego sima i włączyć telefon myśląc że już nigdzie się nie połączy.

     Inne zastosowanie to posiadanie różnych numerów telefonów w jednym urządzeniu i przełączanie się między nimi, niektórzy potrzebują takiej funkcjonalności. Już nie mówiąc o wyjeździe za granice (ale poza strefę euro) i podpięcie karty z Data do internetu.

    2. “Szczerze? Też nie wiem po co komu wymiana karty SIM na eSIM do telefonu”…
     Pewnie dlatego, że ktoś używa 2 kart sim, a w iphonie druga karta to e sim.

 5. Wystarczyło napisać jedno zdanie: nie ma i nie wiadomo czy w ogóle zostanie wdrożona przez polskich operatorów w tym pisolandzie, ponieważ, podobnie jak pis, mają swoich klientów w …

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Usługa jest wdrożona przez innych operatorów, ale akurat Play jej nie ma. Gdybyśmy napisali to krótko, to pewnie byś dowiedział się o tym od konkurencji 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top