Reklama
banner sieci lajt mobile

Żyjemy w świecie, w którym nasze dane sprzedawane są różnym firmom w zasadzie bez naszej wiedzy i aktywnego udziału. W związku z tym coraz częściej zdarza się sytuacja, że ktoś próbuje się z nami skontaktować z numeru, którego nie znamy.

Odebranie takiego połączenia skutkuje najczęściej tym, że (o ile staramy się być kulturalni) musimy grzecznie wytłumaczyć jakiemuś natrętowi, że nie jesteśmy zainteresowani prezentacją garnków czy nowej pościeli. Nie chcąc rozmawiać z pracownikami call center, nieraz czekamy, aż telefon przestanie dzwonić i sprawdzamy numer w Google. W ten sposób próbujemy dowiedzieć się, kto do nas dzwonił.

Na jakaoferta.pl znajdziesz także rankingi ofert operatorów – najlepsze abonamenty oraz oferty na kartę. Kliknij w link i sprawdź! 🙂

Jeśli okaże się, że nie go ma w bazie tych “niebezpiecznych”, można później oddzwonić i nie narażać się na niekomfortową rozmowę. Niestety, takie rozwiązanie ma swoje oczywiste minusy. Dobrze by było wiedzieć od razu, czy dzwoniący numer można odebrać oraz ewentualnie jak zablokować numer niechcianego delikwenta.

Przeczytaj też o tym, jakie dane sprzedajesz operatorom komórkowym za 5 złotych miesięcznie.

Jak zablokować niechciane połączenia?

Z pomocą przychodzi nam program Odebrać telefon 2019, który możemy za darmo pobrać ze sklepu Google Play. Aplikacja w czasie rzeczywistym sprawdza bazę danych tworzoną przez użytkowników i pobiera informacje o ocenie numeru. Mamy możliwość wyboru stopnia ochrony oraz z łatwością zablokujemy niechciane połączenia. Nie trzeba przejmować się tym, że w nazwie jest “2019” – program nadal jest aktualizowany.

Oprócz tego możemy sami dodać opinię o danym numerze i pomóc innym użytkownikom w blokowaniu niepożądanych rozmówców. Tym bardziej, że wiele firm może używać nie jednego, ale kilku lub nawet kilkunastu numerów telefonów, by do nas dotrzeć.

Aplikacja jest powiązana z witryną www.odebractelefon.pl. Jak twierdzą twórcy, nie są do nich przekazywane żadne osobiste dane, chociaż chce ona odczytywać nasze kontakty, żeby nie blokować ewentualnych połączeń od naszych znajomych.

Polecam “Odebrać telefon 2019”, gdyż wielokrotnie uchronił mnie przed niechcianymi połączeniami. Nie zauważyłem przy tym większego obciążenia telefonu czy spowolnienia jego działania. Co więcej, program został wybrany jako aplikacja roku 2016 w serwisie Bezprawnik.

Konfiguracja programu

Do wad należy dość kłopotliwa konfiguracja. Niektóre ustawienia są niejasne i nie zostały poprawnie przetłumaczone. Program potrafi np. głosowo informować nas o nadchodzącym połączeniu i jego ocenie, co jak dla mnie nie jest zaletą. Nie lubię, gdy nagle mój telefon zaczyna mówić zamiast informować mnie dźwiękiem lub wibracją. Na szczęście można to wyłączyć.

Reklama

Podoba mi się za to wyskakujące okienko, które informuje o ocenie numeru. Aby program funkcjonował w ten sposób, zalecam użyć takich samych ustawień jak moje powyżej. Dzięki nim domyślnie nie są blokowane żadne połączenia, które społeczność uznała za spam. Niektóre z nich bowiem mogą pochodzić od banków, które używają tego samego numeru i do marketingu, i do przekazywania istotnych informacji. Dlatego sugeruję nie zmieniać nic w domyślnych ustawieniach zakładki “Blokowanie”.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top