Reklama
banner sieci lajt mobile

Klienci Orange korzystający z telefonu na kartę muszą raz na jakiś czas doładować konto, by opłacić aktywne usługi. Możesz to zrobić wykorzystując kilka metod – zarówno online, jak i stacjonarnie. Tylko który z nich wybrać? Oto wszystkie sposoby na doładowanie konta w Orange! Większości z nich możesz użyć dla siebie oraz aby zasilić konto innej osoby. A przy okazji zgarnąć ciekawe bonusy.

Jak doładować konto Orange przez Internet?

Dzięki internetowi możemy szybko i wygodnie załatwiać różne sprawy. Dotyczy to też rachunków za telefon. Zakup doładowania Orange online zajmie Ci nie więcej niż kilka minut. Nie musisz nawet wstawać z kanapy – wystarczy, że sięgniesz po telefon komórkowy lub tablet i wybierzesz jedną z trzech metod doładowania konta Orange przez internet.

Doładowanie przez stronę internetową

Najprostszym sposobem na uzupełnienie konta w Orange jest skorzystanie ze strony internetowej prowadzonej przez operatora. Po kliknięciu w link podaj adres e-mail oraz numer telefonu, na który zostanie wysłane doładowanie. Następnie wpisz kwotę oraz wybierz jedną z metod płatności. Dostępne są m.in. szybkie przelewy bankowe oraz BLIK. Środki na koncie pojawią się natychmiast po zaakceptowaniu płatności, a na podany adres e-mail dostaniesz potwierdzenie transakcji.

Strona Orange doładowanie z bonusem

Doładowanie przez aplikację Mój Orange

Sieć przygotowała dla klientów specjalną aplikację mobilną Mój Orange. Dzięki niej możesz wygodnie zarządzać kontem, w tym włączać i wyłączać usługi, zapłacić za abonament, sprawdzić saldo, a także szybko dodać nowe środki. To ostatnie zrobisz w zakładce “doładowania”. Podobnie jak w przypadku strony internetowej, musisz podać numer telefonu oraz adres e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie transakcji.

Reklama

Ekran główny w aplikacji Mój Orange

Doładowanie przez bank

Doładowanie do Orange można też zakupić bezpośrednio z poziomu serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej większości banków. Wystarczy, że posiadasz tam konto bankowe i wybierzesz opcję doładowania telefonu. Zazwyczaj znajdziesz ją w menu płatności, czyli tam, gdzie wysyła się przelewy.

By uzupełnić konto, musisz wpisać swój numer telefonu, wybrać kwotę doładowania i zaakceptować przelew za pomocą kodu SMS lub powiadomienia w aplikacji mobilnej. Pamiętaj, że w ten sposób kupisz doładowanie nie tylko do Orange, ale też do innych operatorów. Usługa jest dostępna dla klientów:

 • Millennium Banku,
 • mBanku,
 • Alior Banku,
 • Credit Agricole,
 • BNP Paribas,
 • ING Banku Śląskiego,
 • Santander Banku (ale tylko do sieci Play oraz Virgin),
 • Banku Ochrony Środowiska,
 • Pekao,
 • T-Mobile usług bankowych,
 • Getin Noble Banku,
 • Banku Pocztowego,
 • banków spółdzielczych, w tym Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Doładowanie telefonu przez bankowość elektroniczną jest bezpłatne. Płatności obsługuje firma Blue Media.

Doładowanie Orange za punkty Payback

Co ciekawe, klienci sieci z pomarańczowym logo mogą doładować konto płacąc punktami Payback. To popularny program lojalnościowy, którego uczestnicy otrzymują punkty w zamian za zakupy w wybranych sklepach. Wymienia się je na nagrody, a jedną z nich są właśnie doładowania do Orange.

Reklama

Możesz to zrobić z poziomu aplikacji mobilnej lub strony internetowej Payback. Wybierz interesującą Cię kwotę, a następnie potwierdź zakup. Na doładowanie w tej formie musisz chwilę poczekać – może to zająć nawet kilka dni roboczych, ale prędzej czy później twoje konto zostanie uzupełnione.

Jak doładować Orange przez kartę zdrapkę?

Dla wielu z nas doładowywanie telefonu wciąż kojarzy się z charakterystycznymi kartami zdrapkami. Nie są one już tak popularne jak kiedyś, ale wciąż można kupić je w wielu miejscach – w kioskach, supermarketach i sklepach z elektroniką. Mimo to coraz więcej miejsc odchodzi od kart zdrapek na rzecz wygodniejszego wydruku z terminala, przypominającego nieco paragon.

Po zdrapaniu sreberka zobaczysz 14-cyfrowy kod doładowania. Włącz klawiaturę telefonu i wpisz: *125*kod#, a następnie kliknij w zieloną słuchawkę. Na smartfonie wyświetli Ci się powiadomienie o uzupełnieniu konta wybraną kwotą. Alternatywnie możesz zadzwonić na numer *500 i zastosować się do instrukcji wirtualnego asystenta, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

Doładowanie Orange w formie paragonu

Doładowanie w formie wydruku ze sklepu działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak karta zdrapka. Jest jeden wyjątek – kod doładowujący będzie bezpośrednio na paragonie. Gdy już go znajdziesz, wpisz na klawiaturze telefonu: *125*kod#. To tyle!

Reklama

Jak kupić doładowanie w bankomacie?

W większości polskich bankomatów możesz nie tylko wypłacić pieniądze, ale też zasilić telefon. Usługa ta jest dostępna dla klientów Orange na kartę. W menu urządzenia musisz wybrać odpowiednią opcję. Jej nazwa może się różnić w zależności od bankomatu.

Zazwyczaj jest to albo “usługa GSM”, albo “inna usługa”. Gdy znalazłeś już właściwą funkcję musisz wybrać sieć oraz kwotę doładowania, a następnie wpisać numer telefonu na klawiaturze urządzenia i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Telefon zostanie doładowany natychmiast po pobraniu przez bankomat środków z twojej karty.

Czy można kupić doładowanie w salonie Orange?

We wszystkich salonach Orange Polska znajdują się terminale płatnicze umożliwiające zakup doładowania na miejscu. Obsługują je pracownicy punktu. Podaj im numer telefonu oraz kwotę doładowania, a następnie zapłać za pomocą karty, gotówki lub punktów Payback. Klienci rzadko korzystają z tej opcji, ale warto o niej pamiętać. Może Ci się przydać w trakcie następnych zakupów.

Jak doładować komuś konto w Orange?

Wszystkie wymienione powyżej metody działają też wtedy, gdy chcemy doładować komuś konto. Zrobisz to przez Internet, wykorzystując stronę internetową przygotowaną przez operatora, aplikację mobilną Mój Orange lub serwis transakcyjny w banku. Ponadto doładowanie dla kogoś kupisz stacjonarnie – w bankomacie lub punkcie Orange.

Reklama

Co ciekawe, zasilenie innego numeru telefonu kodem ze zdrapki lub paragonu też jest możliwe. Wystarczy, że wyślesz SMS na numer 501 700 700 i podasz kod doładowujący oraz dwa razy numer telefonu, na który mają trafić środki.

Przykład: 10293847561905 530007002 530007002

Doładowanie z abonamentu

Jeśli posiadasz telefon na abonament, to masz możliwość zasilania konta użytkowników telefonów na kartę w tej sieci. Wystarczy, że uruchomisz usługę “Doładowanie Konta z Telefonu z Rachunkiem”. Da się ją włączyć w serwisie Mój Orange, pod numerem *500 lub *100 (ewentualnie *600 dla klientów biznesowych).

Następnie możesz wysłać bezpłatny SMS na numer 8088, a w treści wpisz DOLADUJ, podaj kwotę zasilenia oraz numer telefonu z oferty na kartę.

Reklama

Przykład: DOLADUJ 50 520007002

50 złotych zostanie doliczone do Twojego rachunku.

Niewielkim plusem tego sposobu jest to, że stan konta właściciela numeru powiększy się dodatkowo o 20% kwoty na SMSy i rozmowy w sieci Orange.

Autodoładowanie – jak działa?

Operator wprowadził bezpłatną usługę autodoładowania. Jeśli z niej skorzystasz, to twoje konto zasili się za każdym razem, gdy stan środków spadnie poniżej ustalonego przez Ciebie poziomu. To duże usprawnienie w porównaniu do doładowań cyklicznych.

Reklama

W ich przypadku konto uzupełnia się co miesiąc, niezależnie od wysokości znajdujących się na nim środków. Do aktywacji usługi niezbędne jest podpięcie karty płatniczej. Autodoładowanie to wygodne narzędzie, które szczególnie przydaje się zapominalskim!

Bonusy za doładowanie w Orange

Orange regularnie przyznaje różnego rodzaju bonusy za doładowanie konta. Zazwyczaj są to darmowe GB do Internetu mobilnego. Promocje mogą różnić się w zależności od wybranej taryfy, a także wybranego sposobu uzupełnienia środków. Jeśli skorzystasz ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej operatora, otrzymasz dodatkowe 10 GB transferu.

Sieć chętnie przyznaje bonusy klientom korzystającym z popularnych usług takich jak Orange Free czy Orange Yes. Aktualne promocje znajdziesz w aplikacji Mój Orange. Pamiętaj też, że każde doładowanie przedłuża ważność konta. Gdy ta się skończy, stracisz możliwość wykonywania połączeń i korzystania z Internetu mobilnego.

Podsumowanie

Orange wprowadziło aż osiem różnych sposobów na doładowanie telefonu. Z niektórych klienci korzystają dużo rzadziej od innych, ale warto znać każdą z tych metod. Kto wie, kiedy ta wiedza Ci się przyda w praktyce!

Reklama

Mogą Ci się przydać:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top