Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli szukasz sposoby na szybką konfigurację MMSów w sieci T-Mobile, to jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule pokazuję sprawdzone sposoby na to, by wreszcie bez przeszkód wysyłać wiadomości multimedialne. Unikam też pisania o rzeczach, które tak naprawdę nie działają.

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2024

Wprowadzenie

Konfiguracja MMS w T-Mobile w wielu przypadkach przebiega automatycznie, zwłaszcza, gdy posiadany telefon został zakupiony w salonie operatora.

Zdarza się jednak, że i w takiej sytuacji konieczne jest samodzielna zmiana ustawień. Jest to jednak bardzo prosty i szybki proces, z którym każdy z pewnością jest w stanie sobie poradzić – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

Niestety operator nie udostępnia narzędzia do automatycznej konfiguracji, trzeba więc sobie radzić ręcznie lub skorzystać z płatnej pomocy technicznej. Cały proces można przeprowadzić na kilka sposobów.

Sposób numer 1 – ręczna konfiguracja

Poniżej znajdziesz opis tego, w jaki sposób ustawić MMSy w T-Mobile na urządzeniach z systemem android oraz na iPhone’ach. Zalecam skorzystanie najpierw z poniższych sugestii i wykonanie odpowiednich działań.

Na smartfonach z androidem (APN MMS T-Mobile)

Jeśli chodzi o urządzenia z systemem od Google, trzeba wejść w ustawienia, a następnie w zakładkę „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”. Znajdź później podmenu “Sieci komórkowe” oraz “Punkty dostępowe”. Ponieważ androidy mają to do siebie, że nakładek producentów jest całe mnóstwo, możesz użyć lupki, która pomoże Ci znaleźć odpowiednie ustawienie.

Konfuiguracja MMS w T-Mobile
Ustawienia punktów dostępu w Androidzie

Po kliknięciu wyświetli się opcja “Nazwy punktów dostępu (APN)”, gdzie można wpisać ustawienia MMS. W przypadku T-Mobile powinny one być uzupełnione następująco:

Nazwa: MMS
APN: mms
Proxy: zostaw puste
Port: zostaw puste
Nazwa użytkownika: zostaw puste
Hasło: zostaw puste
Serwer: zostaw puste
MMSC: http://mms/servlets/mms
Proxy MMS: 213.158.194.226

Po sprawdzeniu i ewentualnym poprawieniu danych zapisz je i sprawdź, czy można już swobodnie wysyłać i odbierać wiadomości MMS. Jeśli nadal nie działają, wyłącz i włącz telefon.

Reklama

Przyczyną braku możliwości wysyłania / odbierania wiadomości multimedialnych może być też fakt, że nie wprowadziłeś jeszcze ustawień Internetu w telefonie. Lub po prostu nie włączyłeś Internetu mobilnego. Na dole pod artykułem umieszczam linka do konfiguracji Internetu mobilnego w magentowej sieci.

Jak skonfigurować MMS w T-Mobile – iPhone

Urządzenia Apple, jak iPhone, iPad, iPod czy komputer Mac, mają swój własny rodzaj wiadomości MMS, który służy wyłącznie do komunikacji pomiędzy sprzętami tej właśnie marki.

Chodzi o iMessage, który wykorzystuje połączenie internetowe do przesyłania komunikatów do innych użytkowników Apple. W takim wypadku ich treść pokazywana jest w niebieskim dymku. Jeśli MMSy wysyłane są poza tą usługą (do telefonów innych marek), dymek będzie zielony.

Treści wysyłane do innych iPhone’ów, zgodnie z zapewnieniem T-Mobile, nie przechodzą przez ich sieć. W związku z tym w takich wypadkach zmiana ustawień nie powinna być konieczna. Jeśli jednak chcesz wysyłać MMSy na inne telefony, to czytaj dalej.

Obrazek przedstawia smartfon leżący na stole w otoczeniu kart SIM oraz innych elementów. Na wyświetlaczu pojawiają się koła zębate.

Proces krok po kroku

W przypadku telefonów marki Apple, konfiguracja MMS powinna zostać pobrana automatycznie po zresetowaniu ustawień sieciowych. Jak to zrobić?

Wybierz Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe. Pamiętaj jednak, że spowoduje to też usunięcie poprzednio używanych sieci Wi-Fi (wraz z hasłami), ustawień sieci komórkowej oraz ewentualnych ustawień sieci VPN i APN.

Jeśli reset nie pomógł sprawdź czy włączona jest transmisja danych. W przypadku dalszych problemów, spróbuj zmienić ręcznie dane APN.

Zacznij od wejścia do ustawień telefonu. Tam odszukaj zakładkę “Ogólne i sieć”, a następnie “Dane przez sieć komórkową”. W tym miejscu znajdziesz wszystkie ustawienia MMS, które powinny wyglądać jak poniżej:

APN: mms
Użytkownik: zostaw puste
Hasło: zostaw puste
MMSC: http://mms/servlets/mms
Proxy: 213.158.194.226
Wielkość MMS: 307200
URL UA PROF MMS: zostaw puste

Sposób numer 2 – kontakt z operatorem

Obsługa techniczna T-Mobile chętnie pomoże Ci w konfiguracji. Niedogodnością jest fakt, że będzie trzeba za to zapłacić i to wcale niemało. Na jakie numery zadzwonić?

Reklama

  • z telefonu w sieci T-Mobile zadzwoń na numer *7242 (koszt: 2,46 zł brutto/minuta)
  • z telefonów komórkowych innych sieci – wybierz 708477242 (koszt: 2,58 zł brutto/minuta)

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top