Reklama
Reklama lajtmobile

Konfiguracja MMS w T-Mobile – jak ustawić?

Konfiguracja MMS w T-Mobile w wielu przypadkach przebiega automatycznie, zwłaszcza, gdy posiadany telefon został zakupiony w salonie operatora.

Zdarza się jednak, że i w takich przypadkach konieczna jest samodzielna zmiana ustawień. Jest to jednak bardzo prosty i szybki proces, z którym każdy z pewnością jest w stanie sobie poradzić – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

Konfiguracja MMS w sieci T-Mobile – sposoby

Konfigurację MMS w T-Mobile można przeprowadzić na kilka sposobów. Niestety operator nie udostępnia narzędzia do automatycznej konfiguracji, trzeba więc sobie radzić ręcznie lub skorzystać z płatnej pomocy technicznej.

Sposób numer 1 – aplikacja “Mój T-Mobile”

Jeśli korzystasz z aplikacji udostępnianej przez operatora, sprawdź zakadkę Usługi, a następnie “Obsługa połączeń”. Tam znajdziesz odpowiednie ustawienie dotyczące odbioru MMSów.


Dzięki jego włączeniu nie będziesz więcej otrzymywać SMSów z informacją o konieczności odczytania wiadomości multimedianej w przeglądarce.

Sposób numer 2 – kontakt z operatorem

Obsługa techniczna T-Mobile chętnie pomoże Ci w konfiguracji. Niedogodnością jest fakt, że będzie trzeba za to zapłacić i to wcale niemało. Na jakie numery zadzownić?

  • z telefonu w sieci T-Mobile zadzwoń na numer *7242 (koszt: 2,46 zł brutto/minuta)
  • z telefonów komórkowych innych sieci – wybierz 708477242 (koszt: 2,58 zł brutto/minuta)

Zamiast płacić za tę prostą czynnośc, polecam jednak użyć sposobu numer 3 i ogarnąć konfigurację samemu.

Sposób numer 3 – ręczna konfiguracja

Poniżej znajdziesz opis tego, w jaki sposób ustawić MMSy w T-Mobile na urządzeniach z systemem Android oraz na iPhone’ach.


Ręczna konfiguracja MMS w T-Mobile – Android (APN MMS T-Mobile)

Jeśli chodzi o urządzenia z Androidem, trzeba wejść w ustawienia, a następnie w zakładkę „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”. Znajdź później podmenu “Sieci komórkowe” oraz “Punkty dostępowe”.

Konfuiguracja MMS w T-Mobile
Ustawienia punktów dostępu w Androidzie

Tam wyświetli się opcja “Nazwy punktów dostępu (APN)”, gdzie można wpisać ustawienia MMS. W przypadku T-Mobile powinny one być uzupełnione następująco:

Nazwa: MMS
APN: mms
Proxy: zostaw puste
Port: zostaw puste
Nazwa użytkownika: zostaw puste
Hasło: zostaw puste
Serwer: zostaw puste
MMSC: http://mms/servlets/mms
Proxy MMS: 213.158.194.226

Po sprawdzeniu i ewentualnym poprawieniu danych zapisz je i sprawdź, czy można już swobodnie wysyłać i odbierać wiadomości MMS. Jeśli nadal nie działają, wyłącz i włącz telefon.


Przyczyną braku możiwości wysyłania / odbierania wiadomości multimedialnych może być też fakt, że nie wprowadziłeś jeszcze ustawień Internetu w telefonie.

Jak skonfigurować MMS w T-Mobile – Iphone

W przypadku telefonów marki Apple, konfiguracja MMS powinna zostać pobrana automatycznie po zresetowaniu ustawień sieciowych. Jak to zrobić?

Wybierz Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe. Pamiętaj jednak, że spowoduje to też usunięcie poprzednio używanych sieci Wi-Fi (wraz z hasłami), ustawień sieci komórkowej oraz ewentualnych ustawień sieci VPN i APN.

Jeśli reset nie pomógł sprawdź czy włączona jest transmisja danych.


Konfigurację można przeprowadzić również ręcznie, wchodząc w ustawienia telefonu. Tam należy odszukać zakładkę “Ogólne i sieć”, a następnie “Dane przez sieć komórkową”. W tym miejscu znajdziesz wszystkie ustawienia MMS, które powinny wyglądać jak poniżej:

APN: mms
Użytkownik: zostaw puste
Hasło: zostaw puste
MMSC: http://mms/servlets/mms
Proxy: 213.158.194.226
Wielkość MMS: 307200
URL UA PROF MMS: zostaw puste

Urządzenia Apple, jak iPhone, iPad, iPod czy komputer Mac, mają również swój własny rodzaj wiadomości MMS, który służy wyłącznie do komunikacji pomiędzy sprzętami tej właśnie marki.

Chodzi o iMessage, który wykorzystuje połączenie internetowe do przesyłania komunikatów do innych użytkowników. W takim wypadku ich treść pokazywana jest w niebieskim dymku. Jeśli MMSy wysyłane są poza tą usługą (do telefonów innych marek), dymek będzie zielony.


O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top