Reklama
banner sieci lajt mobile

Chcesz sprawdzić, ile Ci zostało Internetu w Orange? Wbrew pozorom nie to takie łatwe zadanie. Wszystko przez to, że operator oferuje wiele pakietów, z których każdy wymaga użycia nieco innego sposobu. Jednak nie martw się: poniżej znajdziesz dokładny opis każdego z nich i zobaczysz stan Internetu bez większych przeszkód.

Ilość Internetu w Orange

Zacznijmy od rozwiązań, które są skuteczne zarówno w usługach na kartę (np. w taryfie Orange Free), jak i na abonament. Przy okazji są one także najprostszymi i najpewniejszymi sposobami.

W aplikacji Mój Orange

Skoro jesteś użytkownikiem sieci Orange, to jest to dla Ciebie wręcz obowiązkowe oprogramowanie. To właśnie tu znajdziesz rozwiązanie większości swoich problemów, w tym możliwość zweryfikowania poziomu pakietu danych. Jeśli więc nie masz go jeszcze na swoim smartfonie, to koniecznie pobierz Mój Orange ze sklepu Google Play lub App Store. Program nie tylko może Ci się przydać przy załatwianiu spraw, ale także da Ci dostęp do licznych promocji.

Ta metoda jest najłatwiejsza i najbardziej wygodna ze wszystkich. Wystarczy jedynie, że się zalogujesz do aplikacji i już na stronie głównej pokazany zostanie licznik danych. Co ważne, zobaczysz go z podziałem na wszystkie dostępne paczki internetowe z dokładnym opisem liczby pozostałych MB do wykorzystania w każdej z nich. Wyświetla się tam także czas, w jakim będą jeszcze aktywne.

Mój Orange aplikacja Stan Internetu

W serwisie Internetowym

To kolejny łatwy i dobry sposób. Tutaj wystarczy, że się zalogujesz do serwisu internetowego Mój Orange. Już na głównej stronie zobaczysz swój dostępny limit. Co prawda znajduje się on w zakładce podsumowanie, ale to ona jest pokazywana domyślnie. Dane prezentowane na stronie są równie szczegółowe, co w apce. Jest to więc najlepsza możliwa dla niej alternatywa.

Mój Orange stan Internetu serwis

Stan Internetu w Orange na kartę

Z moich obserwacji wynika, że dostępne poniżej sposoby nie zawsze działają prawidłowo. Co więcej, są dość ograniczone. Używaj więc tych opcji tylko w sytuacji, w której z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać z programu na smartfona, lub z serwisu internetowego.

Pamiętaj, że opisywane tu rozwiązania dotyczą tylko i wyłącznie konkretnego pakietu. Tym samym jeśli posiadasz ich kilka, to zrewidujesz tylko poziom jednego z nich, a nie całość dostępnego Internetu w Orange. Oczywiście przy rozwiązaniach, które budzą moje wątpliwości, jasno to podkreślę. W innych nie zauważyłem żadnych problemów.

Krótki kod USSD

Jeśli wiesz, jak korzystać z krótkich kodów, to możesz pominąć ten akapit. Jeśli nie, to pamiętaj, że procedura dla każdego z nich będzie taka sama. Różnić będą się natomiast wpisywane numery, które podam w szczegółowym omówieniu każdej z usług dodatkowych.

W przypadku klasycznych telefonów komórkowych wpisz odpowiedni ciąg cyfr i znaków bezpośrednio na klawiaturze swojego urządzenia, tak samo jak przy wybieraniu telefonu. Następnie zaakceptuj go przyciskiem zielonej słuchawki, czyli zupełnie tak, jakbyś chciał pod niego zadzwonić.

Jeśli dysponujesz smartfonem, to wejdź do dialera połączeń, czyli opcji, która zwykle ukrywa się pod ikoną słuchawki i służy nam do wybierania numerów. Tam wprowadź kod i pod niego zadzwonić wciskając przycisk wykonania połączenia. Następnie poczekaj na SMS z informacją zwrotną.

Reklama

Jeśli napotkasz jakieś problemy z kodami, to skorzystaj z Mój Orange.

sprawdzenie stanu Internetu krótki kodem Orange

Elastyczny Pakiet Internetowy

Liczbę gigabajtów, które możesz jeszcze zużyć, ustalisz poprzez:

  • Wysłanie wiadomości o treści ILE pod numer 360 (cena jak za zwykłą wiadomość).
  • Bezpłatny krótki kod *115*5# lub *115*6#

W obydwu przypadkach musisz poczekać na wiadomość zwrotną.

Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB

W tym wypadku sposobem sprawdzenia ile zostało Internetu, jest:

  • Wysłanie SMS-a o treści ILE pod numer 696 (cena jak za zwykłą wiadomość).
  • Bezpłatny krótki kod *115*1# 

300 GB za darmo przez rok

Aby sprawdzić stan gigabajtów w tej promocji, powinieneś:

  • Wysłać wiadomość tekstową o treści ILE na 411 (cena jak za zwykłą wiadomość).
  • Użyć krótkiego kodu *101*01#

1200 GB za darmo przez rok

W przypadku tej promocji:

  • Wyślij SMS-a o treści ILE pod numer 630 (cena według taryfy).
  • Użyj bezpłatnego, krótkiego kodu *101*1#

Pakiet 1 GB w roamingu w UE

Jest on najważniejszy dla tych, którzy są poza granicami kraju. Możesz go również zobaczyć w aplikacji oraz na stronie internetowej. Jeśli jednak obawiasz się połączenia z siecią:

  • Wyślij SMS-a o treści ILE pod numer 420 (cena jak za zwykłą wiadomość).
  • Użyj bezpłatnego, krótkiego kodu *130*32#

Automatyczne biuro obsługi klienta

W teorii możesz sprawdzić poziom dostępnych gigabajtów, dzwoniąc pod numer *500. Tam można zapytać o stan konta i ilość pozostałych danych. W praktyce jednak nie polecam tej metody, ponieważ podczas jej testów dostałem odpowiedzi niezgodne ze stanem faktycznym i wskazaniami innych sposobów.

Stan Internetu w Orange na abonament

Tu sposoby alternatywne dla Mój Orange są znacznie łatwiejsze, niż w przypadku ofert na kartę. Sprawdzenie, ile Internetu zostało, ogranicza się do wysłania wiadomości o treści: POWIEDZ ILE na numer 80189. Tym sposobem sprawdzisz również stan dodatkowych pakietów Internetowych, które dokupiłeś.

Sprawdź, ile zostało pakietu w usłudze Internetu mobilnego

W przypadku oferty Internetu Mobilnego do dyspozycji masz jedynie serwis internetowy i aplikacja Mój Orange. Brak kodów i wiadomości jest tu w pełni zrozumiały. W końcu nie będziesz wyjmował karty z modemu, żeby sprawdzić ilość danych do wykorzystania.

Reklama

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top