Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli szukasz informacji o tym, jak uruchomić usługę roku ważności konta w Plusie oraz jakie są tego koszty, to jesteś w dobrym miejscu. Postaram Ci szybko wyjaśnić Ci, jakie kroki musisz podjąć, żeby cieszyć się długą ważnością środków. Piszę też, na co musisz uważać, żeby nie być zaskoczonym zasadami tej oferty.

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2024

Oferta dla nowych klientów

Zakup startera

Jeśli dopiero myślisz nad zakupem startera w Plusie i zależy Ci na długim okresie ważności środków, sieć ma coś dla Ciebie. Możesz wybrać nową kartę SIM z ofertą o (jakżeby inaczej) zaskakującej nazwie “Konto ważne rok”. Kupisz ją w salonie operatora, dowolnym kiosku, Żabce lub sklepie spożywczym.

Zestaw startowy sieci Plus z ofertą na rok ważności konta
Źródło: Plus

Po każdym doładowaniu konta o wartości minimum 5 złotych otrzymasz przysługujące Ci 365 dni laby (to nie ma nic wspólnego z filmem o podobnym tytule ;))

INFO: W tej taryfie bez problemu włączysz pakiety Plusa w ofercie na kartę. Jeśli wolisz korzystać z cennika, to płacisz 35 groszy za każdą minutę, SMS i MMS.

Najprawdopodobniej starter będzie działał w taryfie “Prosto na kartę”, której dokładny cennik znajdziesz tutaj.

Oferta dla obecnych klientów

Najszybszy sposób – przez SMS

Opcja włączenia roku ważności konta w Plusie jest częścią promocji “Ważne konto”. W jej ramach możesz przedłużyć ważność na połączenia wychodzące o odpowiednią ilość dni. Koszt to 29 złotych jednorazowej opłaty.

Żeby z niej skorzystać musisz mieć wystarczającą ilość pieniędzy i mieć możliwość dzwonienia i wysyłania SMSów. Jeśli Twoje konto jest w tym momencie nieważne, doładuj je odpowiednią kwotą.

Teraz wystarczy wysłać wiadomość tekstową o treści “365” na numer 80009.

UWAGA: Jeśli masz włączoną usługę “Zawsze bez limitu w Plus”, to niestety ta oferta nie zadziała.

W aplikacji iPlus

Wieloma opcjami dotyczącymi Twojego numeru możesz zarządzać w dedykowanym programie na smartfony. Jeśli jeszcze go nie masz, czeka Cię najpierw rejestracja, która chwilę potrwa. Później bez problemu odnajdziesz odpowiednią opcję.

Aplikację iPlus pobierzesz ze sklepu Google Play (dla telefonów z systemem android), ze sklepu AppStore (dla urządzeń z systemem iOS) lub z AppGallery (dla urządzeń firmy Huawei).

Wejdź najpierw w menu w lewym górnym rogu, wybierz zakładkę Płatności, następnie kwadracik “Środki Ważne Rok“. Znajdziesz tam przycisk aktywacji promocji.

Reklama

Rok ważności konta w aplikacji iPlus - uruchomienie

Telefonicznie

Jeśli nie chcesz robić tego samemu, po prostu zadzwoń na infolinię Plusa pod numer 601 102 601. Ostrzegam jednak, że ten sposób może być dość toporny. Zanim cokolwiek uruchomisz, to minie trochę czasu, podczas którego wysłuchasz informacji o różnych ofertach. Samo poruszanie się po “menu” też nie jest działa zbyt dziarsko.

Sugeruję jak najszybciej wybrać opcję połączenia z konsultantem. Po zleceniu włączenia usługi otrzymasz SMS od operatora z potwierdzeniem aktywacji.

Poprzez zmianę taryfy

Pisałem wcześniej, że w taryfie “Prosto na kartę” usługa powinna być uruchomiona domyślnie i działać po każdym doładowaniu od 5 zł w górę. Operator daje możliwość zmiany taryfy w każdym momencie, co jednak wiąże się z opłatą pięciu złociszy.

TIP: Swoją obecną taryfę najszybciej sprawdzisz kodem *147#

Pisałem już wcześniej o wszystkich sposobach na zmianę taryfy w Plusie. Zachęcam do sprawdzenia, jeśli ta opcja Cię interesuje.

Ważne – opłata za utrzymanie numeru

Jeśli Twoim celem jest jednorazowe zasilenie konta, włączenie usługi i zapomnienie o sprawie na cały rok, to muszę Cię zmartwić. Uruchomienie rocznej ważności środków nie uchroni Cię przed opłatą za utrzymanie numeru, którą operator wprowadził w zeszłym roku. Obecnie wynosi ona 5 złotych miesięcznie.

Na czym polega? Ogólnie rzecz biorąc, musisz w jakiejkolwiek formie zapłacić Plusowi za korzystanie z numeru. Tą zapłatą może być doładowanie konta, wydanie 5 PLN na usługi czy zakup pakietu.

Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za Utrzymanie Numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków

Jeśli wydasz mniej niż ta kwota, sieć pobierze z Twojego konta ekwiwalent opłaty. Jak więc najlepiej postąpić w tym wypadku? Myślę, że warto po prostu doładowywać konto co miesiąc. Dzięki temu możesz zachować te środki, a później ewentualnie je w większej części odzyskać.

Zgodnie z prawem, sieć musi oddać niewykorzystane środki, jeśli abonent tego chce. Kiedyś napiszę o tym osobny artykuł.

O autorze

4 komentarzy do “Plus – rok ważności konta. Jak ŁATWO włączyć i ile kosztuje?”

 1. Nie wiadomo z kiedy jest artykuł, nie wiadomo czy nowy i warto czytać, czy stary i wszystko zdezaktualizowane. Nie będę więc tracić czasu i po prostu go zignoruję.

  Polecam poprawić jakość strony i zacząć wstawiać daty publikacji. Wszystkiego, a zwłaszcza ofert, które przecież się dezaktualizują.

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Hej Viv, wielkie dzięki za feedback i oczywiście masz rację. Będę mocno pracował nad stroną od lutego przyszłego roku, na razie musiałem trochę zwolnić. Twoje cenne uwagi na pewno uwzględnię.

 2. Czy na obecną chwilę w plusie jest coś takiego jak rok ważności konta na kartę jak to było wcześniej po doładowaniu rozmowy wychodzące były ważne 365dni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top