Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli zastanawiasz się, ile pieniędzy zostało Ci jeszcze na koncie w Play, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zebrałem wszystkie sposoby na sprawdzenie stanu konta (i przy okazji ważności środków). Zaczniemy od tych najszybszych i najprostszych.

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia 2023

Kodem USSD

Najszybszym sposobem jest uruchomienie aplikacji Telefon i wpisanie kodu *101# oraz naciśnięcie przycisku “zadzwon”. Po chwili dostaniesz od operatora krótką informację o dostępnej ilości pieniędzy.

W przypadku, gdy w tej wiadomości brakować będzie danych o pakietach, możesz użyć dodatkowych kodów. Są one ważne w najnowszej i najbardziej popularnej taryfie Play na Kartę. Dla innych, starszych taryf, kody są dostępne tutaj.

  • *104# – informacja o liczbie minut do wszystkich sieci
  • *105# – informacja o stanie minut do Play oraz na telefony stacjonarne
  • *108# – informacja o stanie dodatkowego Internetu
  • *109# – informacje o ilości SMS-ów do wszystkich operatorów

TIP: Jeśli często uzupełniasz konto i sprawdzasz stan środków, prawdopodobniej nie korzystasz z pakietów. Już za 30 złotych miesięcznie możesz mieć nielimitowane usługi w Polsce i 30 GB Internetu w Play. Być może ta opcja byłaby korzystniejsza?

W aplikacji Play24

Program Play24 to doskonała opcja do zarządzania Twoim numerem w fioletowej sieci. Oczywiście sprawdzisz tutaj także informacje o dostępnym saldzie, ale nie tylko. Ekran główny wyświetla dane o:

  • Pakiecie internetowym;
  • Limicie GB w roamingu UE;
  • Pozostałych minutach na rozmowy;
  • SMS-ach i MMS-ach, które możesz wysłać;
  • Ważności środków;

sprawdzanie ważności środków w Play
Podstawowy widok w Play24

INFO: Aplikację Play24 pobierzesz bezpośrednio w sklepie w telefonie lub korzystając z tych linków:

Dla androida z Google Play
Dla iPhone z AppStore

Niestety brakuje na razie apki dedykowanej smartfonom Huawei.

Jeśli posiadasz kilka numerów telefonu w Play, możesz sprawdzić środki dla każdego z osobna. Aby to zrobić, skorzystaj z dedykowanej zakładki, która znajduje się w lewym górnym rogu aplikacji.

W serwisie Play Online

Kiedy nie masz pod ręką telefonu, możesz skorzystać z dedykowanego serwisu Internetowego. Używając komputera bądź innego urządzenia, odwiedź stronę https://logowanie.play.pl/.

Możesz tutaj zarządzać swoim numerem i oczywiście odczytać potrzebne Ci dane o koncie i pakietach.

Reklama

UWAGA: Jeśli sprawdzasz stan konta i Internet w telefonie jest włączony, dane o pieniądzach mogą się różnić. Operator blokuje część środków do czasu zakończenia połączenia z Internetem. Później są one zwracane.

Podsumowanie

Opisałem dla Ciebie sposoby na sprawdzenie danych finansowych na Twoim koncie. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebował uzupełnić środki. Poznaj zatem wszystkie sposoby na doładowanie konta w Play!

Mogą Ci się przydać:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top