Reklama
banner sieci lajt mobile

W zależności od tego jaką posiadasz ofertę w Plusie, możesz z niej zrezygnować na wiele sposobów. Musisz jednak pamiętać, że wcześniejsze rozwiązanie umowy o usługi telekomunikacyjne może wiązać się z koniecznością zapłaty kary umownej. Jak jej uniknąć? Kiedy wypowiedzieć umowę? Jakie są sposoby na rezygnację z usług?

Zanim wypowiesz umowę

Jeśli chcesz zachować swój numer, powinieneś pamiętać o tym, że wraz z rozwiązaniem kontraktu przestanie on być aktywny. Nie będzie się go dało przenieść do innego operatora. W takim przypadku odpowiednio wcześnie zapoznaj się z propozycjami innych sieci. Na tej stronie znajdziesz mnóstwo artykułów i rankingów, a także wyszukiwarkę ofert. Skorzystaj z nich i wybierz coś lepszego.

Gdy już znajdziesz nowego operatora, zgłoś u niego chęć przeniesienia numeru. Dzięki temu pozbędziesz się konieczności własnoręcznego składania rezygnacji z umowy.

Rezygnacja – Internet mobilny i Abonament

Procedury różnią się w zależności od tego czy umowa jest aktualnie zawarta na czas określony czy nieokreślony. Niezależnie od tego, czy posiadasz usługę Internetu czy abonament, sposób składania rezygnacji jest taki sam.

Reklama

Umowa na czas oznaczony

W przypadku kontraktu zawartego na czas określony, przedwczesna rezygnacja spowoduje naliczenie kary umownej. W dniu jego podpisania obligujesz się bowiem do korzystania z usług w wyznaczonym okresie. Ilość miesięcy jego obowiązywania jest zaznaczona na kontrakcie  – zazwyczaj są to 2 lata. Koszty związane z zerwaniem umowy są oznaczone na dokumencie jako “przyznana ulga”. Najczęściej znajdziesz ją na pierwszej stronie.

Ta kwota zmniejsza się wraz z upływem czasu i płacenia kolejnych rachunków. By dowiedzieć się, jaka konkretnie zostanie naliczona opłata, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta pod numerem 601102601.

Zrezygnować z usług bez kary umownej możesz na 30 dni przed końcem kontraktu. Pamiętaj jednak, że jeśli oficjalnie nie złożysz wypowiedzenia, umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu na czas nieoznaczony.

Weź też pod uwagę, że jeśli posiadasz jakiekolwiek urządzenie, które należy do operatora, to musisz je oddać. Jeśli tego nie zrobisz w odpowiednim terminie, trzeba będzie za niego zapłacić.

Reklama

Dodatkowe opłaty naliczane są też w przypadku chęci przeniesienia numeru przed upływem czasu trwania umowy.

Umowa bez terminu

Jeśli natomiast umowa przeszła na czas nieokreślony (lub na takich warunkach została zawarta), możesz zrezygnować z usług telekomunikacyjnych w każdym czasie. Wymagane jest jednak zachowanie miesięcznego okresu wypowiedzenia. Tutaj już nie musisz obawiać się o żadne dodatkowe opłaty.

Rezygnacja z oferty MIX

W tym przypadku również trzeba złożyć wypowiedzenie umowy. Możesz to zrobić bez płacenia kary dopiero po wykonaniu wszystkich doładowań. Rozwiązanie umowy następuje 30 dni od dnia złożenia oświadczenia. W tym terminie abonent Mix ponosi jedynie koszty świadczenia usług objętych umową, np. połączeń lub SMSów.

Jeśli nie wykonasz wszystkich obowiązujących Cię doładowań, firma Polkomtel Sp. z o.o wystawi dla Ciebie notę obciążeniową z dodatkowym naliczeniem kary za przedwczesne zerwanie umowy. W przesłanym dokumencie znajdziesz informację na jaki numer konta przelać naliczoną kwotę oraz termin jej płatności. Lepiej więc pilnować terminów.

Reklama

Jak przebiega proces rezygnacji z numeru?

Plus umożliwia abonentowi rozwiązanie umowy na kilka sposobów:

  1. Udaj się do punktu Plusa z fizycznym dowodem osobistym. Konsultant złoży rezygnację z umowy w systemie i da Ci do podpisania gotowy dokument. Ty również otrzymasz od niego podpisany wniosek o rozwiązanie umowy;
  2. Wyślij wypowiedzenie listem poleconym na adres: Polkomtel Sp. z o.o, Dział Obsługi Klienta, ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa;
  3. Napisz e-mail na adres [email protected]. Wypowiedzenie powinno zostać wysłane z adresu poczty, który jest określony w umowie lub na który przychodzą faktury. Załącz odpowiedni dokument.

Jak powinno wyglądać wypowiedzenie umowy? Wzór do pobrania

Operator nie wymaga sztywno określonych zasad napisania takiego wypowiedzenia przez abonenta. Najważniejsze, by w treści wypowiedzenia, w lewym górnym rogu znalazły się Twoje dane osobowe: imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania. Pamiętaj o wpisaniu numeru telefonu z którego rezygnujesz oraz zaznaczeniu, że chcesz zakończyć zawartą na niego umowę. Podpisz się pod rezygnacją. Bezpiecznie jest również napisać numer umowy i datę jej zawarcia, jednak nie jest to konieczne.

Przygotowałem dla Ciebie prosty wzór wypowiedzenia umowy. Uzupełnij go o odpowiednie dane i skorzystaj ze sposobu 1 lub 2. Możesz go pobrać korzystając z poniższych przycisków.

Wypowiedzenie umowy zawartej na odległość

Jeśli umowa była zawierana na odległość (np. przez Internet lub telefon), możesz w terminie 14 dni od jej zawarcia złożyć rezygnację ze świadczenia usług telekomunikacyjnych. Ten sposób pozwala uniknąć jakichkolwiek kar.

Reklama

Siec udostępniła swoim klientom gotowy wzór wypowiedzenia. Jest on dostępny pod tym linkiem i znajduje się na drugiej stronie pliku.

Otrzymałeś go również wraz z dokumentami zawarcia umowy. Pamiętaj jednak, że ten sposób sprawdzi się jedynie wtedy, gdy złożysz rozwiązanie umowy w terminie 14 dni od jej zawarcia.

Kiedy wypowiedzieć umowę? Terminy

Jeśli kontrakt zbliża się do końca, możesz go wypowiedzieć na 30 dni przed końcem obowiązywania bez konsekwencji. Za dzień złożenia wypowiedzenia liczy się data, w której dokument został złożony w punkcie sprzedaży lub w której nadałeś przesyłkę (bądź wysłałeś wiadomości e-mail).

Rezygnacja liczona jest od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po okresie jej obowiązywania. Okresy rozliczeniowe w sieci Plus wyglądają następująco:

Reklama

  • od 1 dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca
  • od 5 dnia miesiąca do 4
  • od 9 dnia miesiąca do 8
  • od 17 dnia miesiąca do 16
  • od 21 dnia miesiąca do 20
  • od 25 dnia miesiąca do 24

Przykład: Twój okres rozliczeniowy przypada na 17 dzień każdego miesiąca. Jeśli złożysz wypowiedzenie w piątym dniu, to wchodzi ono w życie dopiero 17. Od tej daty liczone jest 30 dni, po których Twój numer wygaśnie.

Pamiętaj: Terminy okresów rozliczeniowych dotyczą usługi abonamentowej i Internetowej. W Mixie podpisujesz umowę na ilość doładowań.

Jak widzisz, jest wiele sposobów na rezygnację z umowy zawartej w Plusie. Musisz tylko pamiętać o dotrzymaniu warunków umowy, by uniknąć dodatkowych kosztów. Sam proces złożenia wypowiedzenia jest bardzo prosty.

Zobacz też:

Reklama

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top