Reklama
banner sieci lajt mobile

W każdej chwili możesz zastrzec numer w Plusie tak, by osoba go odbierająca nie widziała, kto do niej dzwoni. Operator udostępnia kilka opcji ukrycia numeru telefonu. Dzięki tej metodzie zwiększasz swoją anonimowość, chronisz dane przed ich udostępnieniem, a żaden rozmówca do Ciebie nie oddzwoni. Możesz nie mieć ochoty ich ujawniać i zachować prywatność, gdy tego potrzebujesz.

Ukryć numer da się jednorazowo lub na stałe. Musisz jednak mieć na uwadze to, że twoje namiary nadal będą widoczne dla połączeń alarmowych lub gdy wyślesz wiadomość SMS. Jest bardzo dużo metod zastrzegania swojego numeru, wystarczy tylko wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Cała operacja trwa bardzo szybko i jest darmowa. 

Jak zastrzec jednorazowo numer w Plusie?

Jeśli interesuje Cię zastrzeżenie numeru tylko na najbliższe połączenie, skorzystaj z poniższej instrukcji. Wpisując ten kod Twój numer pozostanie prywatny, podczas wykonania tego, jednego konkretnego połączenia. Jest to metoda, która nazywa się CLIR i działa we wszystkich sieciach (Play, T-mobile, Orange), nie tylko w Plusie.

  1. Wpisz w telefonie #31#
  2. Następnie wprowadź numer telefonu, do którego dzwonisz
  3. Zadzwoń, wybierając zieloną słuchawkę

Jak to powinno wyglądać? #31#numertelefonu i nawiązujesz połączenie.

Warto sprawdzić, czy usługa działa i zadzwonić pod numer innej komórki, która jest w pobliżu. Jeśli identyfikacja rozmówcy nie powiedzie się, na wyświetlaczu odbiorcy zobaczysz napis “Numer ukryty” lub “nieznany”. Wtedy wszystko działa, jak należy.

Jak zastrzec swój numer telefonu na stałe?

Jeżeli chcesz zablokować wyświetlanie numeru na stałe, możesz skorzystać z poniższych opcji. Dzięki nim nie musisz pamiętać o wpisywaniu kodu za każdym razem. Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami, które wyjaśniają to krok po kroku.

Kod SMS:

Na numer 2601 wyślij SMS o treści: dodaj PLUSKOD5 CLIR (gdzie PLUSKOD5 to hasło klienta). Pamiętaj, że bardzo ważne jest to, aby zachować zasadę wpisywania dużych i małych liter. Jeśli zrobisz to źle, usługa nie będzie dla Ciebie dostępna.

Sprawdź tutaj, jak uzyskać to hasło.

Infolinia:

Dzwoniąc na numer 2601 lub 601102601 skontaktujesz się z infolinią. Tam konsultant włączy Ci opcję zastrzegania numeru telefonu komórkowego.

Aplikacja iPlus:

Jeśli masz numer w abonamencie, to największą pewność powodzenia tej operacji zyskasz, gdy włączysz zastrzeżenie numeru przez dedykowaną aplikację mobilną Plusa. Aby zastrzec numer na stałe wykonaj poniższe czynności:

Reklama

  1. Wejdź do aplikacji iPlus
  2. W lewym górnym rogu znajdują się trzy kreski. Kliknij w nie.
  3. Wybierz “Usługi i pakiety”
  4. Naciśnij w “Rozmowy”
  5. Następnie pojawią Ci się kafelki. Kliknij w opcję “Zastrzeżenie prezentacji własnego numeru”
  6. Aktywuj usługę
zastrzeżenie numeru w Plusie w aplikacji
aplikacja iPlus - blokada prezentacji numeru

Ustawienia w telefonie

Kolejną metodą włączenia opcji numeru prywatnego, bez względu na to w jakiej jesteś sieci, jest zmiana ustawień z poziomu telefonu. Znajdź ustawienia połączeń i tam będziesz mieć opcję ukrywania numeru.

Niestety tutaj nie ma żadnej jednoznacznej instrukcji obsługi. W każdym modelu smartfona czy iPhone jest to inaczej opisane. Dodatkowo, w systemie android będzie to inaczej wyglądało niż w iOS.

Jak wyłączyć opcję zastrzeżenia numeru telefonu?

Jeżeli nie chcesz już aby Twój numer był prywatny, masz do wyboru te same metody, co przy jego zastrzeganiu. Możesz zadzwonić na infolinię, wyłączyć to w ustawieniach telefonu lub przez aplikację mobilną albo wysłać smsa o treści: usun PLUSKOD5 CLIR .

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top