Reklama
banner sieci lajt mobile

Jedną z najczęstszych awarii w smartfonach stanowi pęknięty wyświetlacz. Z pewnością bardzo dobrze wiesz, jak łatwo jest go uszkodzić. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Zabezpieczenia w formie szkieł ochronnych i etui nie zawsze zdają egzamin. Szczególnie, jeśli smartfon przez przypadek wyślizgnie nam się z ręki i spadnie na twarde podłoże.

Są jednak sposoby na to, aby przed taką sytuacją się zabezpieczyć. Jeśli jesteś abonentem sieci Play, to możesz skorzystać ze specjalnej oferty ubezpieczenia. Wskazuję Ci, jakie obecnie masz warianty do wyboru i sprawdzam zakres oraz warunki działania poszczególnych alternatyw dla ochrony Twojego sprzętu.

Ochrona wyświetlacza w Play

Operator posiada kilka usług ubezpieczeniowych, które pozwolą Ci zyskać większe poczucie bezpieczeństwa.

Jedną z podstawowych możliwości jest Ochrona wyświetlacza w formie miesięcznego abonamentu. Jest ona świadczona we współpracy z firmą AmTrust International Underwriters DAC oraz Digital Care sp. z o.o. W razie zbicia ekranu należy zgłosić szkodę, a następnie czekać na przybycie serwisanta. Sieć przygotowała dwa warianty tej opcji. W obu z nich pierwszy miesiąc jest kosztuje często symboliczną złotówkę lub oferowany jest gratis.

 • Zwykła. Najbardziej podstawowa opcja. Kosztuje 12 złotych za miesiąc. Obejmuje naprawę wyświetlacza, obudowy, przycisków i aparatu uszkodzonych razem z ekranem. Wszystko do limitu 1000 złotych.
 • Max. To ochrona wyświetlacza premium. Kosztuje 20 złotych miesięcznie. Dotyczy tego samego, co wersja podstawowa. Limit kosztów napraw wynosi dokładnie tyle, ile jest warte urządzenie. Dodatkowo zyskujesz gwarancję usunięcia usterek po zalaniu lub zamoczeniu telefonu.

Co więcej, skorzystanie z ochrony przysługuje tylko podczas przedłużania umowy lub zawierania nowej w salonie operatora. Oznacza to, że nie możesz uruchomić takiej usługi w dowolnie wybranym przez siebie momencie, a na pewno nie już po zbiciu szybki.

Ubezpieczenie szybki w Play
Zestawienie cen za ubezpieczenie. Źródło: strona Play

Ubezpieczenie dotyczy tylko tych urządzeń, które zostały zakupione w salonie Play przy zawieraniu umowy. Gwarancja może więc dotyczyć zarówno tabletów, jak i smartfonów różnych marek, w tym iPhone.

Miesięczna opłata to nie jedyne zobowiązanie korzystającego. W razie uszkodzenia wyświetlacza, ubezpieczający musi wpłacić 99 złotych w ramach wkładu własnego. Rezygnacja z usługi może być dokonana w każdym momencie.

W obu przypadkach możesz zgłosić problem raz na 12 miesięcy. Wystarczy zgłosić taką prośbę przez infolinię obsługi klienta. Korzystający mogą łatwo zgłaszać szkodę – telefonicznie (pod numerem 799599900) bądź online.

Ochrona wyświetlacza dostępna wyłącznie dla posiadaczy abonamentów.

Ważne: Pamiętaj proszę, że ubezpieczenie pokrywa tylko nieumyślne uszkodzenie ekranu i nie pomoże Ci, jeśli telefon uległ zalaniu. Celowo zniszczony wyświetlacz urządzenia może nie zostać zakwalifikowany jako przypadkowa awaria. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności dostępne są w OWU poszczególnych ofert. Możesz je sprawdzić tutaj. Koniecznie zapoznaj się z nimi przed decyzją o ubezpieczeniu.

Reklama

Usługa Play360

Jedną z ciekawszych opcji ubezpieczeniowych jest oferta Play360, która obejmuje nie tylko polisę, ale także szereg innych funkcjonalności. Jest to tak naprawdę zestaw funkcji, w których jedną z możliwości jest ubezpieczenie urządzenia. Oprócz tego, jako użytkownik skorzystasz z czytelni Legimi (ebooki oraz audiobooki) oraz nawigacji samochodowej. Za te dodatkowe usługi nic nie zapłacisz.

Jak mogę zawrzeć umowę?

Play360 od “Ochrony Wyświetlacza” różni się tym, że masz możliwość włączyć ją w dowolnej chwili trwania umowy. Ponadto możesz ją zawrzeć na czas nieokreślony lub 2 lata. Niestety, ta pierwsza opcja jest zdecydowanie droższa i jest mniej sposobów na jej włączenie. Ponadto pamiętaj, że bezpłatne wyłączenie usługi nie jest możliwe, gdy wziąłeś opcję na 24 miesiące. Będziesz zobligowany do zwrócenia proporcjonalnej części ulgi.

Poniżej przedstawiam jakimi kanałami możesz zawrzeć umowę:

 • Na 24 miesiące: w punktach sprzedaży operatora, na stronie internetowej, przez telefon, przez doradcę biznesowego lub w aplikacji Play24.
 • Na czas nieokreślony: w punktach sprzedaży Play, telefonicznie lub przez doradcę biznesowego.

Jeśli wybierzesz opcję podpisania umowy przez aplikację, to Twój smartfon musi przejść weryfikację. Chodzi o to, aby zablokować możliwość ubezpieczania już uszkodzonych urządzeń. Jeśli sprzęt zostanie zatwierdzony, to pierwsze żądanie naprawy możesz wysunąć dopiero po upływie 21 dni.

Operator przygotował dwa warianty ubezpieczenia, z których możesz skorzystać.

ubezpieczenie wyświetlacza Play360
Warunki ubezpieczenia Play 360. Źródło: strona operatora

Tradycyjne Play360

 • Za korzystanie w wariancie na czas nieokreślony zapłacisz 40 zł miesięcznie
 • Za korzystanie w wariancie na 24 miesiące zapłacisz 20 zł miesięcznie

Nie ma tutaj limitu rocznego liczby napraw, ale kwota roszczenia to maksymalnie 1200 złotych rocznie. Naprawa telefonu zawiera usunięcie awarii wyświetlacza i innych komponentów zewnętrznych oraz baterii, o ile było to przypadkowe uszkodzenie połączone ze zniszczonym ekranem.

W jej ramach można wypożyczyć aparat zastępczy za 55 zł. Zgodnie z regulaminem, będzie on posiadał identyczny system operacyjny, jak w telefonie z usterką.

Play360 MAX

 • Za korzystanie w wariancie na czas nieokreślony zapłacisz 60 zł miesięcznie
 • Za korzystanie w wariancie na 24 miesiące zapłacisz 30 zł miesięcznie

Posiada wszystko to, co wersja standardowa ale wartość ubezpieczenia wynosi 2800 zł rocznie. Oferta dotyczy również naprawy gniazda SIM i głośnika, jeśli zepsuły się razem z wyświetlaczem. Dzięki temu wariantowi możesz objąć aparat ochroną także w przypadku zalania lub zatopienia telefonu w wodzie. Telefon zastępczy otrzymujesz gratis.

Ważne informacje o Play360

Naprawa obejmuje jedynie sprzęty, które zostały przeznaczone do sprzedaży w Polsce. Jeśli więc kupiłeś swój telefon za granicą i po pewnym czasie wykupiłeś abonament od operatora – nie będziesz mógł skorzystać z tej opcji.

Ubezpieczenie działa w systemie door-to-door. Oznacza to, że wszystkie kwestie załatwisz bez wychodzenia z domu. Jeśli Twój telefon uległ zepsuciu, wskaż problem online lub dzwoniąc pod nr 732666360. Pod wskazanym adresem pojawi się kurier, który odbierze od Ciebie zepsuty sprzęt. Po usunięciu defektu dostarczy go z powrotem do Ciebie.

Reklama

Niestety, Play360 jest dostępny tylko dla osób korzystających z abonamentu.

Ubezpieczenie telefonu Play. Które wybrać?

Zanim zdecydujesz się na którykolwiek z wariantów zauważ, że żaden z nich nie obejmuje wymiany czy naprawy płyty głównej. Nie wszystkie komponenty są naprawiane. Wyjątek stanowi wariant MAX w Play360, który zabezpiecza urządzenie w przypadku zalania. Poza tym jednak ubezpieczenia koncentrują się na wyświetlaczu i uszkodzeniach, które występują razem z nim.

Jeśli zdarza Ci się co jakiś czas uszkodzić ekran i kupujesz smartfon w sklepie Play, zdecyduj się na wariant “Ochrona Wyświetlacza”. W zależności od tego, czy telefon jest drogi czy nie, dobierz sobie odpowiednio wysoką wersję ubezpieczenia.

Z kolei gdy masz smartfon z innej sieci lub wolnego rynku, a dodatkowo chcesz oszczędzić na serwisie Legimi, to wybierz Play360. W tańszej wersji na 2 lata wychodzi nawet korzystniej, niż gdybyś za ebooki i audiobooki płacił oddzielnie. Bardziej kosztowna wersja jest lepsza dla osób, które posiadają drogie urządzenie, którego naprawa może okazać się całkowicie nieopłacalna.

Zobacz też:

O autorze

1 komentarz do “Play – ochrona wyświetlacza i ubezpieczenie telefonu. Sprawdź usługi operatora”

 1. Ubezpieczenie 20 zł płace 3 lata. Zbita szybka chroniąca jeden z dwóch obiektywów w IPhone 13 mini. Urządzenie ma ponad rok. Bardzo dbam o sprzęt. Zwykle ślady użytkowania. Wysłany do Digital Care z prośbą o wymianę szybki obiektywu ( wyłącznie). Odpowiedź po ocenie ,, Przednia szyba: głębokie i liczne zarysowania przedniego panelu, które mogą wpływać na wyświetlanie obrazu. Szkło tylnej kamery ( uszkodzony aparat). Brak zgody na kosztorys” Uszkodzenie przyjął pracownik 44, wykonał pracownik 285. Nr naprawy 269926.
  Propozycja firmy – wymiana na nowy z dopłatą ok 1160 zł. Przyjrzałem się ekranowi – dwie rysy dł. po pół centymetra ledwo widoczne pod światło, zbita szybka chroniąca obiektyw. Obiektyw nienaruszony.
  Wniosek: płać ubezpieczenie a jak przyjdzie do naprawy drobnego elementu obudowy to zaproponujemy ci JEDYNE rozwiązanie jakim jest wymiana na nowy sprzęt z dużą dopłata.
  Zadzwoniłem do jednego z serwisów Appla w Poznaniu – koszt wymiany szybki 400 zł.
  Ja mam taką poradę dla Digital Care w celu zaoszczędzenia czasu i środków- zanim klient wyśle sprzęt do naprawy mówcie, że cokolwiek by nie było uszkodzone to i tak wymieniacie na nowy z dopłatą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top