Reklama
banner sieci lajt mobile

Użytkownicy polskich numerów w Lycamobile mogą bez problemu korzystać z Internetu w telefonie. Aby sieć internetowa działała poprawnie, musi zostać wcześniej ustawiona na smartfonie. Dostęp do niej uzyskasz po ręcznym wprowadzeniu danych. Z różnych powodów automatyczna konfiguracja może nie działać poprawnie.

Wskazuję Ci, jak odpowiednio skonfigurować APN Lycamobile. Podpowiadam co zrobić, żeby ustawić i uruchomić usługi online na dwóch popularnych systemach operacyjnych: iOS oraz Android.

Ręczna konfiguracja Internetu. APN Lycamobile

Ustawianie Internetu w Lycamobile jest stosunkowo łatwe. Nie powinno zająć Ci więcej, niż kilka minut. W przypadku trudności warto skonsultować się bezpośrednio z obsługą sieci. Pracownicy operatora pomagają w takich sytuacjach, choć w większości przypadków poradzisz sobie sam. Dział techniczny dostępny jest pod numerem 322, o ile dzwonisz z karty SIM Lycamobile. W pozostałych przypadkach skonsultujesz się z obsługą klienta pod nr 729-200-322.

Teoretycznie możesz także wprowadzić ustawienia APN samodzielnie, korzystając z wyszukiwarki Lycamobile. Aby to zrobić, należy przejść na stronę operatora i przesunąć ekran do sekcji “Popularne telefony”. Wybierz z listy interesujący Cię model. W przeglądarce pojawi się instrukcja wskazująca co należy zrobić – krok po kroku.

Reklama

Problem w tym, że telefony na liście są bardzo stare. Istnieje bardzo niewielka szansa, że masz któryś z nich. Z kolei filmy instruktażowe pokazane w witrynie dotyczą ustawień na rynek holenderski.

Jeśli szukasz uniwersalnej metody, możesz zastosować się do ogólnych wskazówek. Są one przeznaczone dla dwóch środowisk systemowych. Podpowiadam Ci, jak tego dokonać. Na początku przejdź do ustawień i odszukaj sieci komórkowe. Później przejdź do panelu Punkty dostępu. Postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi przeze mnie poniżej.

Lycamobile Internet w Androidzie

 • Uruchom Internet w telefonie – dane mobilne muszą być aktywne.
 • Wejdź w Ustawienia -> Połączenia -> Sieci komórkowe -> Nazwy punktów dostępu
 • Dodaj nowy APN klikając na plusik.
 • Nanieś nazwę APN jako lyca internet.
 • W polu APN wpisz: data.lycamobile.pl.
 • Nazwa użytkownika to lmpl (pierwsza literka to małe “el”)
 • Jako hasła użyj słowa “plus“.
 • Zapisz ustawienia i wyjdź do menu głównego.

ustawienia Internetu w Lycamobile w androidzie

Ustawienia Internetu dla iPhone

 • Włącz dane komórkowe i roaming danych.
 • Przejdź do opcji sieci komórkowych.
 • Jeśli nie ma w nich Lyca Mobile, to dodaj nowy APN.
 • W polu APN wpisz adres data.lycamobile.pl
 • Nazwa użytkownika to lmpl (pierwsza literka to małe “el”)
 • Hasło to “plus“.
 • Zapisz dane i wyjdź z ustawień.

Sprawdź swój telefon komórkowy i zobacz, czy Internet działa. Daj znać w komentarzu, czy masz teraz dostęp do Internetu.

Konfiguracja automatyczna

Ustawienia internetowe Lycamobile APN najlepiej konfigurować manualnie. Jak zaznaczają sami użytkownicy, SMS konfiguracyjny często w ogóle nie przychodzi na komórkę. I to nawet po włożeniu całkowicie nowej karty SIM.

Reklama

Możesz ewentualnie zwrócić się o pomoc do Biura Obsługi Klienta. Wówczas obsługa może Ci dosłać wiadomość instalacyjną. Należy wtedy postępować zgodnie z przedstawionymi wskazówkami.

Zobacz też:

O autorze

14 komentarzy do “Lycamobile – konfiguracja Internetu (APN). Jak ustawić w telefonie? ”

 1. MAM problem od tygodnia mam brak sieci w laykamobile ,dzwonilam do centraali zastosowalam sie do zalecen wybralam przylaczenie do sieci i nadal nic co mam robic?

 2. Witam mam pytanie czy jest jakiś link żeby zainstalować aplikacje Lycamobile serwis ,bo przez przypadek ja usunąłem i nie mogę zainstalować karty w sieci

    1. Szkoda ze nie kojarzysz, ta aplikacja byla na samym poczatku razem z karta sim ,Nie mam jak ci przesłać zdjęcia to byś wiedział o co dokładnie chodzi mi

     1. Ale żeby się dodzwonić lub czekać na odpowiedź email to sporo trzeba czekać dziękuję za pomoc życzę miłego wieczoru

     2. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotrek Kłodawski

      Niestety support to nie jest najmocniejsza strona tego operatora… Miłego 🙂

     3. Bardzo, bardzo dziękuję! Internet zaczął działać od razu (choć dla pewności najpierw zrestartowałam telefon ????).
      Pozdrawiam serdecznie. Karolina

 3. Po włożeniu karty z lajki mobile nl nie zainstalowałam konfiguracji i teraz nie działa wogole internet co mam zrobić

  1. Po włożeniu karty z lajki mobile UK nie zainstalowałam konfiguracji i teraz nie działa wogole internet co mam zrobić dodam że jestem poza UK

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top