Reklama
banner sieci lajt mobile

Ten wpis przyda się nie tylko osobom, które posiadają numer w Orange na kartę i chcą sprawdzić stan konta. Jeśli masz telefon w abonamencie i chcesz zobaczyć aktualną kwotę faktury do zapłacenia, śmiało czytaj dalej. Przedstawiam wszystkie sposoby na sprawdzenie tych informacji oraz informuję o ich kosztach.

Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023

Orange na kartę – sprawdzenie stanu konta

Krótkim kodem USSD

Szybkim sposobem na sprawdzenie ilości posiadanych środków jest skorzystanie z kodu. W aplikacji “Telefon” wpisz *124*# i dotknij symbol zielonej słuchawki / wykonania połączenia.

Otrzymasz jednorazowe powiadomienie od operatora o ilości pieniędzy oraz o ważności środków. Usługa jest bezpłatna.

Reklama

Informacja o ważności i ilości środków po użyciu kodu

TIP: Dla niektórych przydatną opcją może być włączenie powiadomienia o kosztach połączeń. Po każdej rozmowie otrzymasz podsumowanie opłat. Jeśli masz pakiet bez limitu to pewnie taka opcja będzie bardziej irytująca niż pomocna. Włączysz ją wysyłając SMS o treści AKT pod numer 530 (opłata 23 grosze).

W aplikacji Mój Orange

Aplikacja Mój Orange również może być łatwym sposobem na sprawdzenie swojego konta i dodatkowych pakietów lub usług. Będzie koniecznie założenie konta, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Program pobierzesz ze sklepu:

Masz dwie opcje zobaczenia środków: szybki podgląd bez logowania oraz widok większej ilości szczegółów po zalogowaniu.

stan kotna w aplikacji Mój Orange

W serwisie Mój Orange

Serwis internetowy oraz aplikacja nazywają się tak samo i oczywiście służą podobnym celom. W tej opcji po prostu logujemy się do swojego konta u operatora na stronie https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj i… no i tyle :). Natychmiast zobaczymy wszystkie istotne informacje.

Reklama

Przy okazji będziemy mieć możliwość zapoznania się z promocjami i ofertami specjalnymi.

Zrzut ekranu z serwisu internetowego Mój Orange

Przez wiadomość SMS

W tym celu wyślij wiadomość o treści ILE na numer 8005. Dostaniesz bardzo krótką informację i według mnie jest ona najmniej pomocna.

Po wysłaniu takiego SMSa dostałem wiadomość: “Stan z 22:51 dnia 2023-12-23: Kwota z doładowań 5.92.”.

Pod numerem infolinii

Od marca 2023 połączenia z automatyczną infolinią Orange są bezpłatne. Dlatego jeśli wolisz posłuchać informacji o taryfie oraz środkach na koncie i ich ważności, śmiało dzwoń pod numer *500.

Reklama

Wirtualny asystent Max zaproponuje również wysłuchanie informacji o stanie Internetu i pakietów, a także zapyta, czy nie potrzebujesz pomocy z doładowaniem konta.

Ma całkiem przyjemny głos, więc nawet miło go posłuchać 🙂

INFO: W starszych taryfach Orange część pieniędzy pojawiała się na specjalnym koncie promocyjnym. Jeśli nadal masz taką opcję, stan środków możesz dodatkowo sprawdzić SMSem o treści ILE na numer 1555. Pobierana jest opłata jak za wysłanie wiadomości tekstowej (może być bezpłatny, jeśli masz pakiet bez limitu).

Orange na abonament – sprawdzanie kwoty rachunku

Krótkim kodem USSD

Dla klientów abonamentowych również istnieje możliwość sprawdzenia kwoty rachunku poprzez kod USSD. Wystarczy wpisać w aplikacji “Telefon” kod *103*# i zadzwonić. Operator przyśle Ci w odpowiedzi odpowiednią informację.

Reklama

Opcja ta jest bezpłatna.

W aplikacji Mój Orange

Informacje o aktualnym rachunku / fakturze wraz z datą płatności oraz możliwością szybkiego zapłacenia znajdziesz w aplikacji od operatora. Nie trzeba jej specjalnie szukać, pojawi się od razu na głównym ekranie.

Poniżej podaję linki do bezpośredniego pobrania w różnych sklepach operatorów.

Zrzut ekranu z aplikacji Mój Orange
Źródło: Google Play

W serwisie Mój Orange

Jeśli nie chcesz instalować aplikacji, zawsze możesz użyć dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Wystarczy wejść na stronę serwisu Mój Orange i zalogować się.

Reklama

Przez wiadomość SMS

Wyślij SMS o treści ILE na numer 8005.

Przez infolinię

Wystarczy zadzwonić na numer *500 i wysłuchać darmowej informacji od wirtualnego asystenta.

Mogą Ci się przydać:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top