Jeśli jesteś tu, bo chcesz dowiedzieć się istotnych informacji na temat kart eSIM w T-Mobile, to jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule wyjaśniam, w jakich ofertach w T-Mobile działa wirtualna karta, ile to kosztuje i jak ją uruchomić. Sprawdzam również, czy jest dostępna w smartwatchach oraz czy możesz mieć jeden numer na kilku urządzeniach.
Piszę także o bardzo istotnych wadach eSIM w tej sieci, które mogą Cię zniechęcić do włączenia usługi na tym etapie wdrożenia.
Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2024
Dla kogo eSIM w T-Mobile
Z możliwości korzystania z cyfrowego rozwiązania może już korzystać praktycznie każdy użytkownik sieci T-Mobile. Obojętne, czy korzystasz abonamentu, MIXa, oferty na kartę, czy jesteś klientem biznesowym.
INFO: Co ciekawe oferta dotyczy również użytkowników Heyah (oprócz subskrypcji Heyah01)
Cennik usługi
Wymiana plastikowej karty na tę w nowej technologii jest bezpłatna. Co ciekawe, zgodnie z informacją od konsultanta, można bezpłatnie dokonywać nielimitowanej ilości tworzenia nowych profili SIM. Polegam na rozmowie z doradcą, mimo że często wprowadzają w błąd, bo nie znalazłem w cennikach osobnej informacji o wymianie karty SIM. Jest, ale powiązana z inną usługą, więc niekoniecznie tyczy się eSIM.
Wgrywanie wielu profili cyfrowej karty jest przydatne, gdy na przykład chcesz przenieść swój numer na inny telefon czy zegarek.
Ten sam numer w zegarku – usługa MultiSIM
Jedną z niezaprzeczalnych zalet nowej technologii jest możliwość korzystania z tego samego numeru telefonu na wielu urządzeniach. W T-Mobile jest to możliwe, ale niestety jedynie w abonamentach oraz ofertach dla firm. Związane jest to z usługą “MultiSIM”, która nie jest dostępna dla ofert na kartę czy MIX.
Za korzystanie z dodatkowych kart SIM płacisz 9 złotych miesięcznie za każdą z nich. Możesz mieć maksymalnie 4 wirtualne karty, które zainstalujesz w dowolnych urządzeniach (nie muszą to być smartwatche).
WAŻNE: Zgodnie z regulaminem usługi, punkt 11:” W oparciu o Kartę eSIM nie działają SMS-y przychodzące, MMS-y, usługa Prywatny APN, „Już jestem”, „Kto tam” i roaming. Jednakże, w zależności od rodzaju urządzenia współpracującego z plastikową Kartą SIM oraz Smartwatcha, jak również oprogramowania zainstalowanego na tych urządzeniach, możliwe jest, że pierwsze z tych urządzeń po
odebraniu SMS-a/MMS-a przekaże go przez Mobilny Internet na Smartwatcha. W takim
przypadku na Smartwatchu komunikat ten będzie prezentowana jak typowy SMS/MMS. W
oparciu o Kartę eSIM może nie działać usługa „Domyślne przekierowanie na pocztę głosową”.
Wad MultiSIM jest znacznie więcej niż to, co wymieniłem w “chmurce” powyżej. Zachęcam Cię do przeczytania poniższego dokumentu lub zajrzenia do FAQ na dole.
Zobacz: Regulamin usługi MultiSIM
Obsługiwane urządzenia
W T-Mobile nie ma ograniczeń co do tego, z jakimi sprzętami zadziała eSIM. Mogą to być zarówno telefony, jak i zegarki, tablety czy laptopy. Sieć zapewnia wysoką kompatybilność, co wcale nie jest standardem na rynku.
Spokojnie więc możesz używać nowej technologii smartwatchach Apple Watch czy Galaxy Watch. Oczywiście potrzebujesz do tego usługi, o której pisałem wyżej.
Całą listę urządzeń możesz sprawdzić klikając w link.
Telefony
eSIM w T-Mobile będzie współpracował z telefonami obsługującymi tę technologię w standardzie GSMA. Jest to najbardziej popularny typ wśród urządzeń konsumenckich.
Jeśli masz telefon firmy: Apple, Huawei, Samsung, OnePlus, Xiaomi, myPhone, Motorola, Microsoft czy Oppo, wszystko powinno działać jak trzeba.
Tablety
Sieć deklaruje współpracę z takimi urządzeniami jak:
- Samsung Galaxy Tab S9 FE 5G
- Samsung Galaxy Tab S9 5G
- Apple iPad 10,9 (2022, 10.gen)
- Apple iPad 11 Pro (2022, 6.gen)
- Apple iPad 12,9 Pro (2022, 6.gen)
- Apple iPad Air (2022, 5.gen)
- Apple iPad (2021)
- Apple iPad mini (2021)
- Apple iPad Pro 11” 2021
- Apple iPad Air 10.9” Wi Fi+Cellular
- Microsoft Surface Go 3 LTE
Smartwatche
Jak już wspominałem, z najnowszymi producentami nie będzie problemu. Pamiętaj jednak, że w usłudze MultiSIM działanie karty z zegarkami jest nieco wybrakowane, o czym pisałem wyżej.
- Seria Samsung Galaxy Watch LTE (od Active 2 do nowszych)
- Seria Apple Watch (od 3 LTE do współczesnych)
- Huawei Watch 3 i 4
- Xiaomi Watch 2 Pro LTE
Jak zamienić kartę SIM na eSIM?
Istnieje kilka sposobów na przeprowadzenie tej operacji. Poniżej opisuję je wszystkie, zaczynając od najprostszego.
Sposób 1 – Czat w aplikacji
Najłatwiejszym sposobem będzie skorzystanie z aplikacji Mój T-Mobile. Podobnie jak w sieci Orange, sprawę można załatwić przez czat. Nie ma możliwości po prostu włączenia odpowiedniej opcji w apce – trzeba skorzystać z rozmowy z odpowiednią osobą.
INFO: Aplikację możesz pobrać w sklepie w swoim telefonie lub skorzystać z bezpośrednich linków poniżej:
– Dla smartfonów z androidem
– Dla urządzeniem z systemem iOS
– Dla telefonów z AppGallery (Huawei)
Wystarczy kilka kroków, żeby zacząć czat.
- Otwórz program Mój T-Mobile;
- Na dole ekranu naciśnij ikonkę “Pomoc”;
- Na samej górze pojawi się opcja rozmowy – naciśnij ją;
- Teraz z dostępnych opcji wybierz “Informacje o usługach“: oraz “Połącz z konsultantem“, a następnie jeszcze raz “Połącz“;
- Poczekaj na pojawienie się doradcy i przedstaw sprawę, pisząc np. “Chciałbym wymienić swoją kartę na eSIM”;
- Postępuj zgodnie ze wskazówkami.
Sposób 2 – w salonie T-Mobile
Jeśli nie chcesz lub nie możesz korzystać z aplikacji, czeka Cię wycieczka do najbliższej placówki operatora. Pewnie trzeba będzie chwilę poczekać w kolejce i porozmawiać z doradcą, który pomoże przejść przez cały proces.
Mapę salonów znajdziesz klikając w link.
Jak aktywować eSIM?
Po zleceniu wymiany otrzymasz na swój adres e-mail instrukcję instalacji wirtualnego nośnika. Dostaniesz także wiadomość SMS z kodami dostępowymi. Zainstaluj nośnik, postępując zgodnie ze wskazówkami w pliku PDF. Będzie to wymagało zeskanowania kodu QR.
Do włączenia technologii w magentowej sieci potrzebne będą:
- Odpowiedni sprzęt
- Połączenie z Internetem,
- Drugi ekran do wyświetlenia kodu QR – aby można go było odczytać aparatem w telefonie.