Reklama
banner sieci lajt mobile

Jak zastrzec numer telefonu w Orange? Blokada prezentacji numeru (CLIR) to przydatna opcja, która pomoże Ci zadbać o prywatność. Korzystając z oferty Orange, bez problemu zastrzeżesz swój numer telefonu w kilku prostych krokach. Zrobisz to zarówno dla najbliższego połączenia, jak i na stałe – dla wszystkich rozmów.

Masz na to kilka metod. Odbiorca, do którego dzwonisz, nie zobaczy w takiej sytuacji Twojego identyfikatora. Sprawdź, jak aktywować ukrywanie numeru za pomocą kodu USSD i nie tylko.

Jednorazowe zastrzeżenie numeru

Krótkim kodem USSD

Aby ustawić numer zastrzeżony na jeden raz, wystarczy posłużyć się krótkim kodem. Jest on określony mianem prefiksu. Wpisuje się go przed wybraniem numeru na smartfonie. To kod uniwersalny, który możesz wykorzystać w każdej sieci komórkowej, np. Play czy T-Mobile. Co więc zrobić, jeśli chcemy zastrzec nr tylko raz?

Wpisz #31#, a następnie wstukaj numer osoby, do której chcesz zatelefonować. Wciśnij symbol zielonej słuchawki. Prezentacja numeru zostanie zablokowana na wyświetlaczu rozmówcy. Oznacza to, że odbierający nie ujrzy numeru dzwoniącego. Zamiast tego pojawi się hasło: numer zastrzeżony lub numer prywatny.

W ustawieniach telefonu

Masz także na to inne rozwiązanie. Przejdź po prostu do ustawień połączeń. Weź swój smartfon z systemem Android lub iOS i uruchom opcje telefonu. Następnie wyszukaj hasło: ID rozmówcy.

Z poziomu ustawień możesz zastrzegać numer również w pojedynczych przypadkach. Wystarczy, że po zrealizowaniu połączenia wyłączysz wspomnianą funkcję. Blokada prezentacji numeru jest bezpłatna. Domyślnie jednak ta opcja jest nieaktywna.

ID rozmówcy i zastrzeganie numeru

Ukryj numer na stałe w Orange

Numer Orange może zostać zastrzeżony na Twoje życzenie na zawsze. Operator udostępnia bezpłatną opcję włączenia takiej funkcji. Jest ona możliwa w dwóch wariantach. Są to usługi dedykowane wyłącznie dla klientów pomarańczowej firmy.

  • Ruchoma – sam wybierasz, kiedy nr nie będzie się pokazywać;
  • Stała – maskuje Twój numer podczas każdego połączenia. Zmiana ustawień w telefonie nie zmieni wtedy działania usługi.

Wersją stałą możesz sterować z poziomu aplikacji mobilnej Mój Orange. W tym celu wykonaj następujące kroki:

  • Pobierz aplikację ze Sklepu Google lub App Store
  • Załóż konto i zaloguj się
  • W prawym dolnym rogu aplikacji kliknij ikonkę “Więcej
  • Naciśnij na przycisk “Wyszukaj” u góry, po prawej stronie
  • Wpisz “Blokada” lub “CLIR
  • Kliknij w opcję “Blokada prezentacji własnego numeru CLIR
  • Na samym dole naciśnij przycisk “Włącz
wyszukanie opcji CLIR w Mój Orange
Blokada numeru - wyszukiwanie w Mój Orange
Włączanie i wyłączanie zastrzegania numeru

Usługę uruchomisz także po rozmowie z Automatycznym Biurem Obsługi. Infolinia dostępna jest po zadzwonieniu na *500.

Opcje ruchomą włączysz dzwoniąc pod numer *100 lub * 600 (klienci biznesowi). Opcja maskowania numeru na stałe widnieje również w ustawieniach Twojego telefonu.

Reklama

Jak wyłączyć numer prywatny?

Wpisz kod #31# i zadzwoń – prywatny numer zostanie wyłączony. Jeśli blokada jest aktywna w ustawieniach telefonu, musisz jeszcze raz do nich przejść. W ustawieniach dodatkowych połączeń wybierz opcję “Pokaż mój numer”. Od tego momentu numer będzie się normalnie wyświetlać podczas telefonowania.

Jeśli masz włączoną usługę na stałe, masz możliwość pokazać numer jednorazowo bez wyłączania usługi. Wystarczy przed numerem telefonu wpisać *31# i zadzwonić. Zastrzeganie numeru zostanie w takim przypadku chwilowo usunięte. Przy kolejnym telefonowaniu numer będzie cały czas ukryty.

Zobacz też:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top