Reklama
banner sieci lajt mobile

Zdarza się, że podczas otwierania wiadomości multimedialnej nie zobaczysz w ogóle jej treści. Zwykle jest to spowodowane brakiem odpowiedniej konfiguracji usługi telefonicznej. Niekiedy smartfon będzie próbował przekierować Cię do przeglądarki internetowej. Innym razem wyświetli komunikat “wiadomość niedostępna”.

Niedziałające MMS-y można naprawić na kilka sposobów. W sieci lajt mobile działa automatyczna konfiguracja. Oznacza to, że po włożeniu karty SIM wszystko powinno uruchomić się bez żadnej ingerencji użytkownika. Niestety, niektóre modele telefonów mogą mieć problem z samoczynnym pobraniem ustawień. Wskazuję Ci, jak należy postępować, aby można było wysyłać i odbierać MMS-y. Jak zatem dokonać konfiguracji?

Konfiguracja za pomocą wiadomości SMS

Operator daje możliwość skorzystania z SMS-ów konfiguracyjnych. Są to darmowe wiadomości, które trzeba wysyłać do operatora sieci. W przypadku lajt mobile wpisz w treści hasło: mms wyślij wiadomość na numer 8090. W odpowiedzi zwrotnej zostanie Ci zaprezentowany instalator. Otrzymasz także specjalny kod PIN, podobnie jak w przypadku konfiguracji Internetu.

Taki SMS pozwala w kilka chwil włączyć usługę wiadomości multimedialnych. Po jej wgraniu możesz niemal natychmiastowo odbierać MMS-y. Może się jednak zdarzyć, że taki SMS zwyczajnie do Ciebie nie przyjdzie. Jest to najczęściej spowodowane specyfiką Twojego telefonu.

Reklama

Reasumując: nie każde urządzenie będzie obsługiwać tego typu konfigurator. Jeśli MMS-y nadal nie działają, to masz jeszcze inne wyjście awaryjne – czyli konfigurację ręczną. Co należy zatem wykonać, aby móc odbierać i wysyłać MMS w sieci lajt mobile?

Ręczna konfiguracja MMS w lajt mobile

Operator przygotował zwięzłe instrukcje dotyczące nanoszenia odpowiednich ustawień MMS. Poniżej wyróżnię dwie najbardziej popularne metody, które są przeznaczone dla telefonów komórkowych z Androidem oraz systemem iOS. Choć z pozoru może wydawać się to dosyć skomplikowane, to w rzeczywistości takie nie jest. Wystarczy uzupełnić poszczególne rubryki i gotowe.

Android

W zależności od modelu smartfona niektóre pola mogą już być poprawnie wypełnione. W takiej sytuacji nie zmieniaj ich i tylko uzupełnij te, które mają nieprawidłowe dane. Pamiętaj, aby po korekcie parametrów zrestartować swoje urządzenie. Zgodnie z poniższą instrukcją, krok po kroku, dokonasz pomyślnie całego przedsięwzięcia.

 • przejdź do ustawień i wybierz sieci komórkowe lub wyszukaj lupką “punkty dostępu”;
 • edytuj lub dodaj Punkt dostępowy lub inne pole, które dotyczy wiadomości MMS;
 • w rubryce APN wpisz mms.gt
 • MMSC zmień na http://mms.gt:8002
 • ustaw Proxy dla MMS jako 212.2.96.16
 • poniżej uzupełnij Port MMS: 8080
 • MMC to 260, z kolei MNC = 01
 • ostatnie pole do uzupełnienia to Typ APN – wpisz tam mms
 • pozostałe opcje pozostaw bez zmian.

Sprawdź teraz, czy uda Ci się poprawnie wysłać MMS.

Reklama

MMS lajtmobile ustawienia APN android

iOS

Możesz skonfigurować MMS-y także wtedy, gdy korzystasz z iPhone’a. Zmiany dokonać należy w ustawieniach sieci komórkowych. Jeśli nie znajdziesz tam istniejącego konta, to musisz utworzyć nowy profil i uzupełnić od nowa wszystkie rubryki. Jak zatem skonfigurować telefon od Apple’a? Po prostu postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 • wejdź w ustawienia i kliknij przycisk Sieć kom.;
 • przejdź do zakładki Sieć kom. danych;
 • w polu APN nanieś mms.gt
 • MMS to, podobnie jak w Androidzie, http://mms.gt:8002
 • Maks. wielkość MMS zmień na 999999
 • po wykonaniu tych czynności zrestartuj telefon.

W przypadku, gdy usługa nadal pozostaje nieaktywna warto skonsultować się z infolinią biura obsługi klienta. Dział techniczny lajt mobile pracuje pod numerem +48 727 700 700. Zgłoś swój problem i streść trudności w przesyłaniu lub otrzymywaniu wiadomości multimedialnych. Dalej wykonuj czynności zgodnie z instrukcją operatora.

O autorze

1 komentarz do “Lajt mobile – konfiguracja MMS. Jak to ustawić?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top