Reklama
banner sieci lajt mobile

W Play przedłużenie ważności konta o rok można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym jest doładowanie konta odpowiednią kwotą, a drugim wpisanie odpowiedniego, krótkiego kodu USSD. W tym artykule przybliżę Ci, jak skorzystać z tej usługi i dla kogo jest dostępna. Nie musisz już szukać odpowiedzi na żadnym forum – wszystko znajdziesz poniżej.

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2024

Jak przedłużyć ważność konta na rok? – “darmowy” sposób

Promocyjne przedłużenie konta o rok dostępne jest jedynie w taryfie “Play na kartę Rok Ważności Konta”. Związane jest z koniecznością doładowania konta o co najmniej 100 złotych. Ten wariant skorzystania z usługi nie wymaga specjalnych kodów. Po prostu uzupełniasz saldo, a Twoje środki przedłużają się automatycznie.

TIP: Aktualną taryfę sprawdzisz kodem *111*49*1#. Obecnie operator nie informuje o możliwości zmiany na tę taryfę. Możesz spróbować użyć kodu *163*2#, jednak nie gwarantuję jego poprawnego działania.

Reklama

Niestety w styczniu 2023 roku operator zakończył ofertę polegającą na tym, że wystarczyło doładowanie za 5 złotych, by uzyskać ten sam efekt. Niestety teraz to nie przejdzie…

Uruchomienie usługi przedłuży ważność konta i zapewni możliwość połączeń przychodzących przez okres 365 dni i wychodzących przez 455 dni. 

Taryfa Rok Ważności Konta w Play i tabela doładowań
Źródło: Play

Cennik oferty możesz pobrać tutaj.

Włączenie przedłużenia kodem oraz w Play24

Drugim sposobem jest skorzystanie z opcji” Wydłużenie ważności konta”. Wiążę się to z jednorazową opłatą w wysokości 20 złotych. Niestety, ta opcja nie działa już taryfach innych niż “Rok Ważności Konta”, choć wcześniej z powodzeniem można było ją włączyć także w Play Fresh.

Reklama

INFO: Aplikację Play24 możesz pobrać na swój smartfon w aplikacji sklepu lub korzystając z poniższych linków:

Dla urządzeń z androidem
Dla urządzeń z systemem iOS

Co istotne, uruchomienie usługi przedłuży również połączenia przychodzące (mimo, że regulamin wspomina tylko o wychodzących). Dziękuję za komentarze Czytelników pod artykułem, którzy to sprawdzili :).

Jak włączyć tę usługę?

 1. Zaloguj się na swoim urządzeniu do aplikacji Play24, znajdź zakładkę “Dla Ciebie” i zaznacz opcję z przedłużeniem konta o 365 dni LUB
 2. W aplikacji “Telefon” na smartfonie wpisz kod: *111*942*1# i zatwierdź go zieloną słuchawką

Poczekaj na potwierdzenie od operatora.

Reklama

Kod na rok ważności Play - uruchomienie w telefonie
Wystarczy wpisać ten kod i zatwierdzić

Play odNowa czyli oferta na konto bez terminu

Operator sieci Play posiada jeszcze jedną ciekawą taryfę, o której warto wspomnieć. “OdNowa” pozwala klientom korzystać z konta bez terminu ważności. Nie musisz już martwić się o przedłużanie połączeń wychodzących i przychodzących.

Jedynym warunkiem jest maksymalna opłata 5 złotych miesięcznie – niezależnie od tego, czy wykorzystasz tę kwotę na jakieś usługi, czy też nie. Plusem jest możliwość uruchomienia Stanu Darmowego, a więc bezpłatnych rozmów i SMSów w sieci (uruchomienie kodem *188#).

Aby skorzystać z oferty, wpisz na klawiaturze telefonu kod: *163*20# i zatwierdź zieloną słuchawką. Wiążę się to ze zmianą taryfy, więc miej świadomość, że wszystkie pakiety danych oraz usług zostaną utracone.

Więcej szczegółów możesz sprawdzić tutaj.

Reklama

O autorze

27 komentarzy do “Rok ważności konta w Play na kartę – cennik, aktywacja, kod”

 1. Cześć
  Mam ofertę “Play na Kartę Rok Ważności Konta”
  Wpisałem kod: *111*942*1#, zabrało z konta 20zł, przedłużyło ważność połączeń wychodzących o rok, a ważność połączeń przychodzących o rok i 3 miesiące. Więc działa.

  1. Dziękuję.
   Telefon był bez możliwości zainstalowania aplikacji i bez środków. Trzeba doładować 20 zł by kod:*111*942*1# zadziałał.
   Nie można bez aplikacji lub środków sprawić taryfy. Po zalogowaniu na stronie http://www.24.play.pl (przychodzi na telefon kod) można sprawdzić m.in. taryfę, środki, doładować (minimalne doładowanie to 10 zł – zrobić 2x).
   W przypadku “Play na Kartę Rok Ważności Konta” po doładowaniu 20 zł i wpisaniu kodu: *111*942*1# przedłużane są o:
   – 12 miesięcy połączenia wychodzące (bez konieczności dodatkowego dopłacania w tym czasie czyli 20 zł do wykorzystania wciągu roku)
   – 15 miesięcy połączenia przychodzące.

  2. Niestety żeby przedłużyć rok ważności konta trzeba skorzystać z usług infolinii kody nie działają stan na marzec 2024.

 2. Nie za bardzo zrozumiałem “Co istotne, zgodnie z regulaminem, wydłużane są jedynie połączenia wychodzące. Nie ma tam słowa o przychodzących, co czyni tę opcję średnio atrakcyjną, bo żeby odbierać połączenia i tak będzie wymagane doładowanie.”
  Mam to włączone w styczniu 2023 i połączenia przychodzące nadal działają, akurat tej karty używam do sporadycznego handlu na darmowych portalach. Na koncie były jakieś resztki w stylu 9 groszy. Także wydaje się że działa zarówno na wychodzące jak i przychodzące bez dodatkowego doładowania. A i najważniejsze – aktywowałem tą usługę po tym, gdy play przywrócił mi numer z zamrażarki.

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotr Kłodawski

   W regulaminie jest: “W ramach usługi możesz przedłużyć Okres ważności połączeń wychodzących: o 365 dni od momentu aktywacji usługi”. Czy to z automatu też przedłużyło Ci o rok przychodzące? Jeśli tak, to oczywiście zmienię zapis. Tylko nie wiem po co operator podkreśla, że zmiana dotyczy wychodzących…

   1. Sprawdziłem na *111#
    wychodzące ważne do 30 stycznia 23:59
    przychodzące ważne do 30 kwietnia 23:59

    po dolaniu 20 zł na opłatę (wykonam 30 stycznia) mam:
    wychodzące ważne do 2 lutego 23:59
    przychodzące ważne do 2 maja 23:59

 3. Kurczę u mnie też nie działa kod ani sms na przedłużenie konta o rok. W play24 mam info że moja taryfa to “rok ważności konta”, ale po doładowaniu oczywiście go nie przedłużyło.
  Nie aktualizują informacji.

 4. Odnowa kolejne oszustwo. Gdyż musisz zasilać 5zl miesięcznie. Czyli 60zl na rok zeby mieć ważne konto. Jestem w play fresh i nic nie muszę. Ale niestety znowu oszukali swoich klientów gdyż wprowadzili na stronie podwyżkę za rozmowy i smsy i mmsy. Za minutę jak płaciłem 0.29gr to teraz place 0.59zl. za minutę. Nawet nie poinformowali oszuści playowi…. Złożyłem skargę to mi powiedzieli ze nie muszą informować mnie klienta o podwyżkach. Chca wykurzyć wszystkich z darmowych bezterminowych kont żebyśmy im płacili co miesiąc. Banda złodzieji.

     1. Dzisiaj otrzymałem informację, że ta usługa kosztuje JUŻ 100 zł! – “Faul Play” pisząc krótko.

   1. Dotarłem do kodu: *111*942*1# na wydłużenie o rok ważności konta za 20 zł. Mam taryfę Play na Kartę Rok Ważności Konta. W styczniu przed wprowadzeniem zmian przedłużyłem ważność konta o rok doładowując konto, więc w styczniu 2024 będę sprawdzał, czy za 20 zł będę mógł przedłużyć ważność konta na kolejny rok.

    Kod *111*692*1# chyba jest na włączenie ww. taryfy PnKRWK, więc albo już nie da się włączyć tej taryfy, albo osoba, która napisała komentarz, ma tę taryfę włączoną, więc to normalne, że kod nie zadziałał.

    Trzeba rozróżnić przedłużenie ważności konta o rok przez doładowanie za co najmniej 100 zł od przedłużenia ważności konta po opłacie 20 zł.

    1. kod: *111*942*1# na wydłużenie o rok ważności konta za 20 zł. Mialam taryfę Play na Kartę Rok Ważności Konta do 29.11.2023, gdzie zostało niewykorzystane około 30zl środków, po doładowaniu za 5zl teraz w grudniu przedłużyło to do 19.12.2023, ale po wpisaniu tego kodu, pobrało opłatę 20 zł, ale środki ważne do 13.12.2024r. A więc nadal działa, dzięki:)

     1. Szczęściara !
      Próbowałem 29.12 w apce wciąż jest opcja do włączenia roku za 20zł, nawet po kliknięciu pokazuje się komunikat, że włączą w kilka minut, potem przychodzi sms, że dziękują i żeby czekać na drugi z potwierdzeniem włączenia. Równolegle w apce wyświetla się kolejny komunikat “w trakcie zmiany” i … można czekać do usranej śmierci. Wystarczy wyjść z apki, by przy kolejnym wejściu po paru godzinach (a nie minutach) znów zobaczyć, że wrócił stan pierwotny, czyli ani nie zdjęło opłaty, ani nie zmieniło ważności, tylko z usługi zniknął status ” w trakcie zmiany” i znów zachęca do włączenia roku za 20 zł.
      Krótkim kodem też nic nie daje – choć oczywiście przychodzi sms że dziękują i żeby czekać na następny, ale bez dalszych efektów.
      To chyba taki specjalny, świąteczno-noworoczny prezent od Play.
      Najwyższy czas pożegnać oszustów z P4 i zgłosić fałszywe usługi i regulaminy do UOKiK.

     2. Autor strony jakaoferta.pl
      Piotr Kłodawski

      Może były jakieś prace techniczne prowadzone? Sprawdź dziś może jeszcze raz. Ja bym sugerował się też skontaktować z pomocą techniczną.

 5. Jak wykorzystać zaległe środki które zostały nie wykorzystane po doładowaniach co miesiąc konta. Zaległe jest jakieś 200 złotych.

   1. Działa, ale 20zł trzeba zapłacić…, czy nie lepiej dać 100 i robi to samo(wydłuża na rok), a 100 na koncie zostaję. Chyba, że ktoś potrzebuje tylko do alarmu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top