Reklama
banner sieci lajt mobile

Klienci sieci Orange mają szereg możliwości sprawdzenia obecnej taryfy. Każdy z tych sposobów jest dostosowany do Twojej wygody.

Z kolei oferty operatora są dopasowane do poszczególnych wymagań każdego z nas. Z czasem te jednak się zmieniają oraz pojawiają się nowe, znacznie korzystniejsze propozycje sieci. W takim wypadku najprostszym rozwiązaniem jest zmiana pakietu usług.

Te dwie kwestię poruszam w tym artykule.

Sposoby na sprawdzenie i zmianę taryfy – Orange na kartę

Zanim wybierzesz coś nowego

Na pewno przed taką operacją zastanawiasz się, co stanie się z Twoimi pieniędzmi. Spokojnie – forsa z konta nie zniknie i będzie do wykorzystania w nowej taryfie. Przepadną niestety wszystkie pakiety promocyjne i zniżki – np. może tak się stać zebranym Internetem. Wyjątkiem jest sytuacja, w której większy pakiet ma te same bonusy.

Zmiana jednej oferty na drugą trwa do 24 godzin.

Krótkim kodem USSD

Zacznijmy od pierwszej metody. Aby sprawdzić taryfę dla Orange na kartę, należy wpisać: *124*#. W przypadku klasycznych telefonów komórkowych należy go wpisać bezpośrednio na klawiaturze swojego urządzenia, tak samo jak przy wybieraniu telefonu. Następnie należy go zaakceptować przyciskiem zielonej słuchawki, czyli zupełnie tak, jakbyśmy chcieli pod niego zadzwonić.

Jeśli mamy smartfona, to należy wejść do dialera połączeń, czyli opcji, która zwykle ukrywa się pod ikoną słuchawki i służy nam do wybierania numerów. Tam również należy wprowadzić kod i pod niego zadzwonić wciskając przycisk wykonania połączenia. Wówczas na ekranie telefonu wyświetlona zostanie informacja o aktualnym planie.

sprawdzenie taryfy kodem ussd Orange

Kiedy już wiemy, z jakiej taryfy korzystamy, to możemy wymienić ją na inną. Obecnie jedyny dostępny wybór to Orange FREE na kartę. Można to zrobić, wybierając na klawiaturze: *101*40#.

Zobacz też artykuł, z którego dowiesz się, jakie są teraz dostępne oferty w pomarańczowej sieci.

Nowa oferta przez SMS

Możliwe jest także przejście do innej taryfy za pomocą SMS-a. W tym wypadku wystarczy, że użytkownik wyśle wiadomość SMS o treści FREE na numer 3033. W tym wypadku należy się jednak liczyć z tym, że koszt SMS jest rozliczany wedle aktualnej taryfy usługodawcy. Po chwili powinniśmy otrzymać SMS potwierdzający zakończenie procedury.

Reklama

Przez aplikację Mój Orange

Jako użytkownik telefonii Orange na kartę, zapewne znasz dobrze ten program. Jeśli jeszcze nie, szybko nadrób zaległości, bo często spotkasz tam czasem fajne promocje. Możesz go pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Tak czy siak, zapoznanie się z obecnie używaną ofertą może być trochę problematyczne. Firma bowiem zdecydowała się ją dodać pod nazwą… “usługi”. Wykonaj następujące kroki:

  1. Pobierz aplikację, zarejestruj się i zaloguj;
  2. Naciśnij na ikonkę “Więcej” w prawym dolnym rogu;
  3. Wybierz “Pakiety i usługi”;
  4. Kliknij “Moje aktywne usługi”;
  5. Poszukaj nazwy taryfy. Prawdopodobnie jest na samym końcu.
informacje o taryfie - Moj Orange

Jak zmienić obecne warunki? Kliknij na ikonkę “Usługi”, a następnie “Usługi bez limitu”. Możesz tutaj wybrać jeden z dostępnych planów taryfowych.

Na stronie internetowej Orange

Można to zrobić także przez Internet, logując się na swoim koncie w Mój Orange.

Tutaj należy do zakładki Umowy i Urządzenia.

Z tego miejsca możemy także wybrać opcję Zmiana taryfy i wybrać interesującą nas ofertę.

Po jej wybraniu dostaniemy prośbę autoryzacji kodem SMS.

Ostatnim etapem jest zatwierdzenie operacji.

Aktualna taryfa na stronie moj Orange

W salonie operatora

Ostatnim rozwiązaniem jest udanie się do salonu Orange, gdzie obsługa pomoże nam krok po kroku w zmienieniu taryfy, oraz odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania. W celu znalezienia najbliższego sklepu warto udać się na oficjalną wyszukiwarkę Salonów Orange. Tutaj można znaleźć ich mapę, oraz dokładny adres.

Zmiana taryfy w Orange na abonament

Zanim dokonasz wyboru

Zanim rozpoczniemy przejście do innej taryfy Orange na abonament, warto podkreślić jedną, kluczową kwestię. Otóż operacja ta umożliwia jedynie zamianę na wyższą, czyli droższą taryfę. Nie można więc w ten sposób wybrać tańszej usługi. Na przykład możliwe jest więc przejście z Planu 60 na Plan 80, jednak odwrotnie nie da się już tego zrobić. Warto więc się zastanowić, czy nie wolisz jednak zostać przy niższych rachunkach i zadowolisz się na razie niższym pakietem.

Reklama

W przypadku abonamentu Orange sprawdzenie obecnej taryfy jest możliwe na kilka sposobów. Najbardziej oczywistym jest jej odczytanie z podpisanej umowy. Jednak nie zawsze mamy ją pod ręką. Z kolei jeśli już ją raz zmieniliśmy, to dane te będą nieaktualne. Lepiej więc skorzystać z jednej z innej metody.

Podstawowe sposoby

Będąc związanym umową, nie da się zobaczyć taryfy krótki kodem USSD. Możesz za to skorzystać z opisywanej wcześniej aplikacji. Wejdź do niej i wybierz opcję “Podsumowanie”.

Istnieje także możliwość zalogowania się do serwisu sieci przez serwis internetowy. Tam również przekonasz się, którego planu aktualnie używasz i dokonasz nowego wyboru. O tym także pisałem przy okazji ofert na kartę.

Pamiętaj, że zawsze dostępna dla każdego jest wizyta w salonie.

Infolinia

Możliwa jest także zamiana posiadanej taryfy za pomocą połączenia głosowego.

W przypadku klientów indywidualnych należy zadzwonić na numer *100 z telefonu komórkowego, lub na 510100100 z telefonu stacjonarnego.

W przypadku klientów biznesowych, wybierz *600 z telefonu komórkowego albo 510600600 ze stacjonarki.

Zapytaj konsultanta o przejście do innego pakietu usług. Koszt minuty połączenia jest zgodny z obecną taryfą operatora.

Zobacz też:

O autorze

2 komentarzy do “Jak sprawdzić i zmienić taryfę w Orange? Kod USSD i inne sposoby”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top