Reklama
banner sieci lajt mobile

Jak namierzyć telefon? Jeśli poszukujesz informacji o tym, jak zlokalizować telefon lub numer telefonu, to z dużym prawdopodobieństwem potrzebujesz porady dotyczącej:

 • znalezienia Twojego smartfona, który się gdzieś zapodział;
 • odzyskania skradzionego telefonu;
 • śledzenia położenia dowolnej osoby, być może bez jej wiedzy i zgody;
 • posiadania możliwości sprawdzenia informacji o położeniu członków twojej rodziny.

Ten artykuł wyjaśni Ci te kwestie i pomoże w tych wszystkich sytuacjach.

 • Myślenie o zlokalizowaniu telefonu powinniśmy zacząć jeszcze przed tym, zanim dojdzie do jego zgubienia czy kradzieży.
 • W próbie namierzenia telefonu dużą rolę gra czas. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej.
 • Nie ma większego sensu wydawać pieniędzy na płatne rozwiązania

No posts

Jak namierzyć zgubiony smartfon?

Jeśli chcesz szybko znaleźć swój zaginiony telefon i nie ściągałeś wcześniej żadnych specjalnych aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc, spróbuj tego sposobu. Jest on w pełni darmowy i bardzo łatwy w użyciu.

Namierzanie telefonu z androidem

Wejdź na stronę https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone?hl=pl i zaloguj się na Twoje konto Google, którego używasz też w telefonie. Pojawi się lista urządzeń, które posiadasz. Wybierz jedno z nich. Po chwili na mapie powinno pokazać się miejsce, w którym znajduje się twój sprzęt.

Uwaga – po uruchomieniu opcji lokalizacji na telefonie pojawi się informacja, że został on zlokalizowany. Oznacza to, że w wypadku kradzieży złodziej będzie o tym wiedział – o ile pozostawi telefon włączony.

Zdalna blokada telefonu przez Google
Podobny komunikat zobaczy osoba, która znalazła Twój telefon, jeśli zablokujesz go zdalnie.

Masz tutaj do wyboru 3 opcje:

a) odtworzyć dźwięk – dobra sprawa, jeśli jeśli wiesz, że urządzenie jest gdzieś niedaleko;

b) zabezpieczyć urządzenie – możesz zablokować smartfon oraz wyświetlić na nim komunikat wraz z numerem telefonu, pod który potencjalny znalazca może zadzwonić;

c) wymazać telefon – jeśli będzie on online, zostaną usunięte wszystkie dane.

Reklama

Podobne funkcjonalności da Ci aplikacja “Google Znajdź moje urządzenie” ze sklepu Google Play. Możesz ją zainstalować na innym telefonie z androidem i zalogować się na to samo konto, którego używasz w telefonie, który szukasz.

Namierzanie telefonu iPhone

Wejdź na stronę https://support.apple.com/pl-pl/HT201472. Znajdziesz tutaj instrukcje dotyczące możliwości znalezienia Twojego sprzętu. Możesz go również zdalnie zablokować lub wymazać (wyczyścić dane). Co ciekawe, od wersji systemu iOS 15 w górę nawet po usunięciu Twoich danych, nadal będziesz w stanie odnaleźć telefon na mapie. Świetna sprawa!

Jak zlokalizować skradziony telefon?

Sprawy komplikują się, gdy twoje urządzenie zostanie ukradzione i wiesz, że tak się stało. W tej sytuacji dużą rolę gra czas – im wcześniej rozpoczniesz proces namierzania, tym lepiej. Dlaczego?

Bo złodziej boi się właśnie tego – że będziesz chciał go szybko znaleźć korzystając z GPSa. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem dla niego jest jak najszybciej usunąć kartę SIM oraz wyłączyć telefon. Potem już na spokojnie zresetować urządzenie, aby nie było żadnych śladów po Twojej aktywności.

Dzięki temu może spokojnie zacząć korzystać z nowego sprzętu bez ryzyka, że ktoś go odnajdzie.

Jak namierzyć skradziony telefon?
Żeby zlokalizować skradziony telefon, trzeba działać szybko.

Co pozostaje więc zrobić? Sprawić, by sprzęt stał się nieużywalny jako telefon – zgłosić kradzież na policję, a potem poprosić operatorów o zablokowanie go po numerze IMEI. W efekcie telefon nie zaloguje się do żadnej sieci komórkowej w Polsce. Pozostanie jedynie łączenie się przez Wi-Fi.

Możesz też dodać telefon do bazy skradzionych na stronie http://kradzionytelefon.pl/. Ale, tak szczerze mówiąc, czy ktoś sprawdza takie strony przed zakupem?

Jak widać więc Twoje szanse na odzyskanie telefonu po kradzieży nie są zbyt duże. Żeby zmniejszyć straty wynikłe z tego zdarzenia można rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. To jednak temat na zupełnie oddzielny artykuł.

Co jeszcze możesz zrobić, żeby utrudnić złodziejowi życie? Dobrą opcją jest zaszyfrowanie telefonu. Żeby go uruchomić, złodziej będzie musiał znać Twoje hasło. Gwoli ścisłości – nie mówię tutaj o ustawieniu PINu.

Chodzi o specjalną blokadę, która włączy się jeszcze przed wczytaniem systemu. Dzięki temu upewnisz się, że nawet po podłączeniu telefonu do komputera złodziej nie będzie miał możliwości użyć danych z Twojej komórki A to w niektórych wypadkach może być zbawienne.

Reklama

Szyfrowania nie ustawisz zdalnie – musisz to zrobić przed utratą urządzenia. Wadą tego rozwiązania jest to, że smartfon może działać nieco wolniej niż zazwyczaj. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej mieć trochę wolniejszy sprzęt, za to większe bezpieczeństwo.

Ukradziony telefon – dodatkowe aplikacje

Biorąc pod uwagę to, co napisałem wcześniej o zachowaniu złodzieja po tym, jak ukradnie Twój telefon – czy ma w ogóle sens instalowanie jakichkolwiek aplikacji, które mają pomóc w namierzeniu telefonu po kradzieży?

Przeglądając sklep Google Play zauważymy, że główną funkcjonalnością, która różni te programy od innych jest możliwość wykonania zdjęcia, gdy ktoś wpisze złe hasło przy próbie odblokowania telefonu lub odłączenia go od ładowarki. Dodatkowo może to spowodować rozpoczęcie śledzenia złodzieja i przesłanie danych o lokalizacji na Twój email.

Jeśli trafisz na mało rozgarniętego złodzieja, który przed wyłączeniem telefonu będzie chciał spróbować go odblokować, to taka aplikacja faktycznie może pomóc. W innym wypadku sprawdzi się głownie do wykrywania tego, który z domowników próbował dobrać się do Twojego sprzętu, kiedy byłeś zajęty czymś innym.

Jak śledzić dowolny numer telefonu? Lokalizacja telefonu po numerze

Dla wielu osób wygodnym rozwiązaniem byłoby wpisanie numeru telefonu dowolnej osoby i możliwość jej namierzania od zaraz. W ten sposób można by było pozyskać informacje o dosłownie każdym – nawet nie musielibyśmy znać tej osoby. Myślisz, że mąż Cię zdradza? Wpisz jego numer i sprawdź, gdzie teraz jest!

Niestety, tak dobrze nie ma ;).

Lokalizacja smartfona po numerze telefonu
Namierzanie czyjegoś telefonu po numerze jest niemożliwe bez zgody właściciela.

W Internecie jest sporo stron, które sugerują, że możesz bez problemu śledzić telefon po jego numerze. Mamy tam specjalne pole na to, żeby go wpisać, wciskamy “namierz” i sprawa załatwiona, prawda? Otóż nic bardziej mylnego!

Taki serwis nie robi nic więcej poza tym, że wyśle SMS pod podany numer z pytaniem o zgodę na na udostępnienie danych o lokalizacji. Przy okazji włączy Ci kosztowną subskrypcję, która może zaskoczyć Cię wysokością rachunku.

Czy naprawdę sądzisz, że oferowanie usługi namierzenia jakiegokolwiek numeru w tak prosty sposób bez wiedzy właściciela telefonu byłoby legalne? Żeby robić takie rzeczy potrzebujemy profesjonalnych rozwiązań oraz zgód od odpowiednich organów sądowych, policji, operatorów sieci komórkowej…

Nie daj się więc nabrać i nie trać pieniędzy bez sensu. Jeśli naprawdę chcesz kogoś namierzać, robienie tego bez zgody tej osoby nie będzie aż tak łatwe.

Reklama

Jak bezpłatnie namierzyć członków rodziny

Jeśli Twoim celem jest szybkie przekonanie się, gdzie znajduje się osoba z Twojej rodziny, to tutaj również sprawdzi się stara dobra aplikacja Google Maps. Nie ma jednak lekko – osoba, która chcesz namierzać musi się na to zgodzić. A w zasadzie sama musi udostępnić Tobie lokalizację.

W tym celu trzeba wejść w aplikację Mapy i nacisnąć ikonkę użytkownika w prawym górnym rogu. Pojawi się menu. Wybierz z niego “Udostępnianie lokalizacji”. Masz tutaj możliwość zdecydować jak długo chcesz pokazywać innym gdzie jesteś i wskazać kto będzie miał dostęp do tych danych.

Oczywiście stopień dokładności namierzania będzie zależał od tego, czy namierzany delikwent będzie miał włączoną lokalizację w telefonie czy też nie.

Osobiście używam tego rozwiązania podczas kierowania autem gdy chcę poinformować bliskie osoby gdzie jestem i jak długo zajmie mi dotarcie do nich. Żeby to zrobić, najpierw w aplikacji wyznaczam trasę, a później klikam w opcję “Udostępniaj postępy” i dzielę się trasą z wybranymi kontaktami.

O autorze

3 komentarzy do “Jak namierzyć telefon? Lokalizacja telefonu komórkowego”

 1. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak lokalizować telefon osoby mi bliskiej, kiedy wyjeżdża z domu i udaje się …. gdzieś. Jak zainstalować aplikację ,śledzącą telefon komórkowy?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Udostępnić lokalizację w Google Maps – ostatni punkt tego artykułu. Wtedy widać, gdzie jest dany telefon. Oczywiście za zgodą właściciela komórki 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top