Reklama
banner sieci lajt mobile

Kilkanaście lat temu T-Mobile wprowadziło darmową promocję zwiększającą ważność konta o pełen rok. To opcja, która przydaje się przede wszystkim osobom rzadziej dzwoniącym. Dziś już z tej nieodpłatnej możliwości nie da się skorzystać.  W zamian użytkownicy magentowej sieci mogą przedłużyć okres obowiązywania usług za drobną opłatą. Co istotne, promocja dotyczy jedynie wybranych klientów.

Które warunki trzeba spełnić, aby operator aktywował nam kolejne 365 dni ważności konta? Jaki kod należy wpisać, aby zdobyć przedłużenie? Wyjaśniam Ci te zawiłości w poniższej treści. Zapraszam!

Rok ważności konta w T-Mobile – jakie taryfy i koszty?

Przedłużenie ważności konta w T-Mobile to opcja, która jest przeznaczona dla numerów na kartę. Co więcej, skorzystać z niej mogą klienci, którzy posiadają odpowiednią taryfę prepaid. Jak można przeczytać w warunkach promocji, dostęp do niej mają użytkownicy usługi przedpłaconej GO!. Jeśli masz inną opcję na kartę, to w każdej chwili możesz przejść na tę najnowszą.

Za wydłużenie ważności swojego konta trzeba będzie jednak zapłacić. Aktywacja usługi to koszt 20 złotych na rok. Jednocześnie muszę podkreślić, że jest to opcja jednorazowa. Nie da jej się ustawić cyklicznie, choć po roku można zlecić odnowienie.

Jak aktywować usługę rok ważności konta T-Mobile? Kod

Przedłużenie ważności konta o rok może zostać aktywowane jednym z trzech sposobów. Na uruchomienie funkcji nie trzeba długo czekać. Potwierdzenie od operatora przychodzi zazwyczaj po kilkunastu minutach. W niektórych przypadkach powinno pojawić się do 72 godzin. Zanim zabierzesz się do aktywacji, pamiętaj aby zasilić konto doładowaniem. Aby z niej skorzystać, musisz naturalnie mieć aktywne konto z dostępnymi środkami (co najmniej 20 złotych).

Aby włączyć rok ważności konta, wybierz jedną z poniższych metod.

 • Kod USSD. Wstukaj na ekranie *508*1# i zatwierdź go zieloną słuchawką.
 • Wiadomość SMS o treści AKTRWK na nr 8018.
 • Aplikacja Mój T-Mobile. Wejdź do aplikacji i odszukaj rubrykę Usługi Dodatkowe, w której znajduje się dedykowana usługa.

Dezaktywacja oferty następuje automatycznie po 365 dniach od momentu jej włączenia. Po tym czasie możesz włączyć ją na kolejny rok (również za 20 złotych). Warunkiem jest odczekanie 2 dni.Oczywiście w międzyczasie można przesuwać termin wygaśnięcia innymi sposobami. Przykładowo – każde doładowanie prepaid sprawia, że konto będzie ważne nieco dłużej. Stan usługi rok ważności konta można kontrolować w aplikacji mobilnej lub poprzez kod *101#.

Dodatkowy rok w T-Mobile w taryfie Frii na kartę

Od 2015 roku korzystający z taryfy Frii mogą wydłużyć ważność konta na połączenia wychodzące, przychodzące oraz wiadomości. Promocja posiada taką samą nazwę, jak najnowsza usługa Rok Ważności Konta. Różni się ona jednak dosyć znacząco, jeśli chodzi o zasady działania. Po pierwsze, sama aktywacja na koncie użytkownika jest bezpłatna. Po drugie, za każdy kolejny miesiąc działania trzeba zapłacić 3 złote. Jest w tym wszystkim jednak mały szczegół. Ważność konta będzie zwiększana tylko wtedy, gdy operator wykryje aktywność abonenta. Chodzi np. o:

 • wykonanie lub odebranie połączenia (także wideo),
 • wysłanie lub odebranie SMS-a,
 • wysłanie lub odebranie MMS-a.

Konto ważne rok Frii w T-Mobile na kartę – uruchomienie

Włączenie promocyjnej, rocznej ważności konta może odbyć się na wiele sposobów. Operator deklaruje 5 możliwości dla tej usługi na kartę. Zrobisz to zarówno online, jak i bezpośrednio w salonie. Oto wszystkie możliwości skorzystania:

 • kodem USSD, czyli *100*816#;
 • poprzez swój profil na oficjalnej stronie sieci;
 • w BOK;
 • w punktach sprzedaży obsługiwanych przez T-Mobile;
 • SMS-em, wysyłając TAK na nr 416.

Pakiet przedłuża ważność konta o 12 miesięcy, ale wymaga odnowienia co 30 dni. Stąd też po miesiącu z Twojego salda zejdzie opłata w wysokości 3 złotych. Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz sprawdzić ważność opcji. Aby to zrobić, najłatwiej wstukać szybki kod *100*816*1#. Otrzymasz komunikat dotyczący m.in. liczby dni pozostałych do pobrania opłaty. Jeśli chcesz z kolei zrezygnować z cyklicznej usługi, wpisz *100*816*2#

Reklama

Warto mieć na uwadze, że Frii jest jedną ze starszych taryf od T-Mobile. Obecnie sieć reklamuje swoją flagową ofertę GO!. Może się okazać, że za jakiś czas ta promocja zostanie ograniczona. Aby być lepiej poinformowanym, warto regularnie zaglądać na naszą stronę.

Oferta włączenia rocznej ważności konta – podsumowanie

Rok ważności konta to ciekawa opcja, która przydaje się świadomym użytkownikom. Jest szczególnie polecana osobom, które korzystają z telefonu sporadycznie. To funkcjonalność, która może być wykorzystana na np. drugim, rzadko doładowywanym numerze. Pamiętaj, że możesz skorzystać z oferty jedynie w przypadku użytkowania usługi przedpłaconej.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top