Reklama
banner sieci lajt mobile

Szukasz wyczerpujących informacji o tym, jak działa eSIM w Plusie? Bardzo dobrze trafiłeś. Biorę na tapetę ofertę zielonego operatora i sprawdzam, w jakich ofertach można dostać wirtualną kartę, czy działa w zegarkach i czy można mieć ten sam numer na kilku urządzeniach.

Podpowiadam też, jak zamówić kartę eSIM lub też zamienić standardowy plastik na nowsze rozwiązanie.

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2024

Dostępność eSIM w ofertach i ceny

Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od tego, czy korzystasz z abonamentu, usług na kartę, MIXa czy Internetu mobilnego, możesz skorzystać z tej usługi. eSIM jest dostępny we wszystkich usługach w Plusie.

Reklama

Gorsza to ta, że nie użyjesz tego samego numeru w telefonie i jednocześnie w zegarku.

Jeśli chodzi o koszty, to wymiana plastikowej karty SIM na eSIM jest bezpłatna. Możesz wygenerować do pięciu profili eSIM w miesiącu za darmo. To znaczy, że możesz wgrywać numer na inny telefon czy urządzenie kilka razy bez opłat. Jeśli chciałbyś robić to częściej, to następne zmiany są zgodne z cennikiem Twojej taryfy.

Ikona eSIM z materiałów reklamowych sieci
Źródło: Plus

Startery z eSIM

W ofercie pre-paid możesz od razu zakupić zestaw startowy bez standardowej, wyłamywanej z plastiku karty. Zawiera kod QR, który trzeba zeskanować smartfonem. Cena to 15 złotych.

Poza tym, że starter jest głównie przeznaczony dla telefonów bez tacki na kartę SIM (najnowsze iPhone’y), nie widzę sensu w jego zakupie. Normalnie nowa karta SIM w Plusie kosztuje 5 złotych. Możesz ją za darmo wymienić na eSIM.

Reklama

Czy to przykład tego, jak nowe technologie bezzasadnie wyciągają pieniądze z naszej kieszeni, bo usuwają tańszą alternatywę? Nie wiem, być może, któż to wie 😉

Produkt możesz kupić w salonach sieci Plus oraz kioskach Relay i niektórych dworcach i lotniskach.

Starter eSIM sieci Plus
Źródło: Plus

Telefony, zegarki i tablety zgodne z eSIM w Plusie

Ogólnie rzecz ujmując w Plusie wgrasz kartę na wszystkie urządzenia, które obsługują ten standard. Niestety, oprócz modemów i routerów.

Jeśli chodzi o zegarki, kompatybilność jest ograniczona. Na dziś operator podaje następujące smartwatche jako współpracujące. Z przykrością stwierdzam, że brakuje Apple Watchy

Reklama

“Huawei Watch 3 Active, Huawei Watch 3 Pro Elite, Samsung Galaxy Watch 5 44mm LTE, Samsung Galaxy Watch 5 40mm LTE, Samsung Galaxy Watch 5 PRO 45mm LTE, Samsung Galaxy Watch 4 classic 42mm LTE, Samsung Galaxy Watch 4 LTE 44mm, Samsung Galaxy Watch 4 LTE 40mm, Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm LTE”

Podpowiedź: Sieć ma własny sklep internetowy. Sprawdzając w nim urządzenia możesz być pewien, że kupujesz lub posiadasz sprzęt kompatybilny z eSIM.

Jak zamienić kartę SIM na eSIM?

A więc jednak decydujesz się na ten szalony krok… No dobrze, raz się żyje! Oto sposoby, które oferuje operator, poczynając od tego najprostszego, który wykonasz samodzielnie:

W serwisie internetowym iPlus

IPlus to witryna internetowa, w której możesz zarządzać swoim numerem, uruchamiać usługi, zmieniać taryfę i wykonywać inne przydatne rzeczy związane. Najwygodniej korzystać z niej na komputerze.

Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Zaloguj się w iPlus swoim numerem telefonu lub emailem i hasłem;
 2. Przejdź do zakładki “Usługi”;
 3. Na samym dole listy jest opcja “Wymiana karty SIM na eSIM” – naciśnij przycisk “Zmień”;
 4. Koniecznie zapoznaj się z informacją i ostrzeżeniami, potem kliknij przycisk “Dalej”;
 5. Wpisz kod autoryzacyjny z SMSa;
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami i zeskanuj wygenerowany kod QR.

Zamiana SIM na eSIM w serwisie internetowym Plusa

Przez infolinię lub aplikację Asystent

Jeśli jesteś klientem firmowym i korzystasz z usługi Doradca Biznesowy, możesz załatwić tę sprawę przez telefon. Numer do doradcy jest taki sam dla każdego klienta: 601 108 528 lub 8528. Działa w dni robocze od 8 do 20.

Reklama

Możesz aktywować Doradcę Biznesowego pod tym samym telefonem. Koszt to 9,72 zł brutto miesięcznie. Możesz ją wyłączyć w dowolnym momencie, nawet od razu po uruchomieniu usługi eSIM.

Ewentualnie, gdy korzystasz a programu Asystent, zamiana kart powinna być w niej dostępna. Niestety, nie mam możliwości pokazać Ci tego krok po kroku.

Jeśli jesteś klientem indywidualnym, to pozostaje Ci sposób numer 3.

W salonie operatora

Niestety czasem trzeba ruszyć szanowne cztery litery i udać się do odpowiedniej placówki. Konsultant punkcie sprzedaży pomoże Ci z zamianą i wygeneruje dla Ciebie kod QR.

Reklama

Oto link do listy salonów sieci.

Najczęściej zadawane pytania

O autorze

3 komentarzy do “Karta eSIM w sieci Plus – oferta, działanie, urządzenia”

 1. Niestety ale to że nie ma eSIM na smartwatche to jakieś nieporozumienie. Konkurencja (Ora…e) ma bez problemu a Plus nic z tym nie zrobił od roku czasu. Myślę że to jest jakieś ograniczenie techniczne po stronie Plusa bo inaczej nie pozwolili by sobie na utratę klientów z takiego powodu.

 2. Potrzebuję zmiany numeru w Plushu, który należy do Plusa. Sprawa jest dość pilna, bo ktoś mści się na poprzednim właścicielu nr i nastka mi różne firmy w ramach zamówionego niby przeze mnie kontaktu. Czy e-sim ma tu zastosowanie?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Hej! eSIM nie zmieni Twojego numeru telefonu w tym wypadku. Po prostu zamienisz jedną kartę na drugą. Jeśli chcesz zmienić numer to albo kupujesz nowy starter, albo skontaktuj się z operatorem – w przypadku abonamentu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top