Reklama
banner sieci lajt mobile

eSIM w sieci Plus – wirtualna karta SIM dla klientów. Opis oferty i usługi

W 2021 roku Plus, po sieciach Orange i T-Mobile, dołączył do grona operatorów obsługujących technologię eSIM. Oferta Plusa dostępna jest dla wszystkich usług telefonicznych Polkomtel.

Korzystać z niej mogą klienci indywidualni w abonamencie i opcji na kartę. Jest też dostępna w ofertach internetowych oraz w Mixie. Nie ma ograniczeń co do jej stosowania w taryfach dla firm. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób uruchomić standard eSIM, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Tłumaczę też, na których urządzeniach można korzystać z eSIM w Plusie.

Oferta eSIM w Plusie. Jak wymienić kartę i zacząć korzystać z eSIM?

Zmiana klasycznej karty SIM na eSIM możliwa jest na trzy sposoby. Aby uzyskać elektroniczny nośnik SIM należy:

  1. Dokonać wymiany karty eSIM w każdym salonie Plusa,
  2. Włączyć usługę eSIM w aplikacji mobilnej Plus Online lub Asystent,
  3. Uzyskać wirtualną kartę w serwisie iPlus,
  4. Skontaktować się z doradcą Plusa (opcja polecana dla firm).

W iPlus możliwość wymiany kart znajdziesz w zakładce usługi -> Wymiana karty na eSIM.

Reklama

iPlus wymiana na eSIM w portalu
Ustawienia konta w portalu iPlus

W trakcie aktywacji należy podążać za wskazówkami operatora. Sprzęt obsługujący standard musi mieć aktywny dostęp do sieci, bo profil eSIM jest pobierany przez Internet.

Następnie należy zeskanować kod QR otrzymany od operatora i wpisać dostępowy kod PIN. Karta eSIM zostanie pobrana i zapisze się się na smartfonie. Aby technologia zadziałała poprawnie należy zadbać o aktualne oprogramowanie w systemie. Niekiedy konieczne będzie zresetowanie telefonu, czyli jego ponowne uruchomienie.

Jakie urządzenia obsługują eSIM u tego operatora?

W sieci komórkowej Plus nie można póki co użytkować eSIMa na sprzęty inne niż komórki. Zatem jeśli masz Galaxy Watcha czy Apple Watcha, to niestety będziesz musiał poczekać. Ile? Nie wiadomo. Operator dopiero testuje tę technologię. Prace nad poszerzeniem zakresu technologii są w toku.

Jeśli zaś chodzi o smartfony, to Plus udostępnia standard dla telefonów zgodnych ze standardem specyfikacji GSMA. W praktyce oznacza to, że każdy telefon mający funkcję eSIM będzie działał. Przykładowe smartfony obsługujące cyfrową wersję karty SIM w Plusie to m.in.:

Reklama

  • Apple iPhone 11,
  • Huawei P40,
  • Samsung Galaxy Note 20,
  • Samsung Galaxy Z Fold2 5G
  • i inne telefony e-sim, w tym oczywiście te ze sklepu internetowego Plusa.

Ile kosztuje wirtualna karta eSIM i profil eSIM? Cennik

Samo korzystanie z eSima jest bezpłatne. Przysługuje Ci pięć darmowych wymian eSIM w każdym okresie rozliczeniowym. Za kolejne takie zlecenie musisz niestety zapłacić. Limit resetuje się w nowym miesiącu lub w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Zgodnie z cennikiem Plusa, szósta wymiana nośnika SIM kosztuje 50 złotych netto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry