Reklama
banner sieci lajt mobile

Jeśli szukasz sposobów na przekonanie się, ile masz jeszcze pieniędzy na kartę lub jak duży rachunek będziesz mieć do zapłaty, to dobrze trafiłeś. W tym artykule przedstawiam każdy z nich, zaczynając od najprostszych i najszybszych.

Przy okazji wielu tych sposobów od razu dowiesz się też, jak długo ważne są niektóre usługi dodatkowe, np. pakiety.

Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2023

Stan konta w Plusie na kartę

Zacznijmy od tego, że informację o środkach i ich ważności otrzymasz za każdym po zakończeniu połączenia. Opcja ta jest uruchomiona domyślnie. Trudno przegapić tę wiadomość, gdyż pojawia się za każdym razem. Może być szczególnie irytująca, gdy korzystasz z nielimitowanych pakietów. Przecież za każdym razem koszt rozmowy to 0 złotych!

Informacja o stanie konta po połączeniu

Jeśli nie chcesz dostawać tych powiadomień, możesz włączyć tzw. “Infoblokadę.” Najszybciej uruchomisz ją kodem *101*11*06#. Gdy się rozmyślisz, wpisz kod *101*00*06#.

Włączenie i wyłączenie jest bezpłatne.

Krótki kod USSD

Chyba najszybszą z możliwych opcji jest włączenie aplikacji “Telefon”, wpisanie kodu *100# i wciśnięcie zielonej słuchawki. W odpowiedzi niemal błyskawicznie otrzymasz informację zwrotną z potrzebnymi danymi.

Odpowiedź sieci na zapytanie o stan konta kodem USSD

Ciekawostka: USSD to skrót od angielskiego Unstructured Supplementary Service Data czyli nieustrukturyzowane dane usług dodatkowych. Ta wiedza może przydać Ci się np. w teleturnieju “Jeden z dziesięciu”.

W aplikacji mobilnej

Stan konta można też łatwo sprawdzić w aplikacji mobilnej iPlus. Jeśli jeszcze jej nie używasz, trochę czasu zajmie Ci rejestracja. Podobnie jest z logowaniem – jest lekko uciążliwe, gdyż trzeba je często powtarzać.

  • Ściągnij program iPlus w wersji dla androida lub dla systemu iOS;
  • Zaloguj się na swoje konto (może być wymagany kod PUK);
  • Stan konta będzie widoczny od razu po zalogowaniu, na głównym ekranie;
  • Przy okazji zobaczysz także stan Internetu w Plusie oraz inne dane.

ilość środków na koncie w aplikacji od Plusa

W serwisie internetowym iPlus

Jeśli wolisz skorzystać z przeglądarki internetowej, bo na przykład nie masz pod ręką telefonu, operator posiada dodatkowy serwis.

Reklama

Zajrzyj na stronę internetową, gdzie masz do dyspozycji mnóstwo opcji zarządzania numerem oraz sprawdzania różnych informacji.

Zalecam od razu zarejestrować się do nowej wersji serwisu, gdyż umożliwi to logowanie adresem e-mail.

Serwis iPlus dla oferty na kartę

Stan konta w abonamencie

Przez SMS

W przypadku usługi post-paid wystarczy, że napiszesz wiadomość z odpowiednim symbolem na bezpłatny numer 2580. Wyślij SMS o treści N, by skontrolować bieżące wydatki lub F Pluskod5, by sprawdzić wartość ostatniej faktury. Zamiast Pluskod5 wpisz odpowiedni numer.

INFO: Pluskod5 to Twoje indywidualne hasło, które otrzymałeś od operatora. Możesz je znaleźć na pierwszej fakturze lub w SMSie od sieci po podpisaniu umowy. Jeśli je zgubiłeś, zadzwoń na 601102601 i poczekaj na przekierowanie do menu ogólnego. Następnie wybierz opcje 1, 3, 1. Otrzymasz nowy kod tymczasowy.

Dla Twojej wygody podaję inne kody, których także możesz użyć:

  • U (użycie transferu, minut i SMS-ów),
  • N (wydatki bieżące),
  • P (stan pakietów),
  • B (liczba wydzwonionych minut),
  • R (numer konta abonenta),
  • F Pluskod5 (wartość na ostatniej fakturze).

Pozostałe sposoby

Prawie wszystkie sposoby, o których pisałem, że działają w opcji na kartę, są dostępne dla opcji na abonament. Jedynie kod USSD może nie działać.

Dlatego śmiało korzystaj z aplikacji iPlus czy też serwisu internetowego.

Zrzut ekranu z aplikacji iPlus - stan faktur

Mogą Ci się przydać:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top