Reklama
Reklama lajt mobile

Posiadasz ofertę na kartę lub abonament w Plusie? Możesz w każdej chwili sprawdzić ważność i rozmiar posiadanych pakietów. Jak zobaczyć, ile dokładnie masz na koncie w Plusie? Operator przygotował na to kilka rozwiązań. Wyróżniam sposoby dla abonamentu i usługi na kartę. Wskazuję, jak odczytać środki na swoim koncie w sieci Plus.

Stan konta Plus na kartę krótkim kodem

Masz ofertę Plus na kartę lub Plus mix? Sprawdź środki wybierając w telefonie *100#. Następnie potwierdź numer zieloną słuchawką. Na ekranie pojawi się informacja o dostępnym saldzie.

Informację o środkach otrzymasz także po zakończeniu połączenia. Operator sieci wyśle Ci wówczas dane o stanie pakietów i terminie ważności konta. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy dokładnie masz doładować konto.

Jeśli nie chcesz dostawać powiadomień, możesz włączyć tzw. “Infoblokadę.” Odpowiednią opcję znajdziesz w aplce iPlus, ale możesz też użyć kodu *101*11*06#. Gdy się rozmyślisz, wpisz kod *101*00*06#. Włączenie i wyłączenie jest bezpłatne.

Reklama

W aplikacji mobilnej

Stan konta można też sprawdzić w aplikacji mobilnej. Wykonaj następujące kroki:

  • Ściągnij program iPlus w wersji dla Androida lub dla systemu iOS;
  • Zaloguj się na swoje konto, wpisując numer telefonu i hasło (ostatnie 4 cyfry kodu PUK);
  • Stan konta będzie widoczny od razu po zalogowaniu
  • Przy okazji zobaczysz także stan Internetu w Plusie oraz inne dane
ilość środków na koncie w aplikacji od Plusa

Stan środków na karcie zobaczysz również w ustawieniach telefonu. Metoda różni się w zależności od modelu urządzenia. Najczęściej ta opcja widnieje w ustawieniach połączeń.

Ilość środków na koncie w systemie iPlus

Jeśli nie posiadasz telefonu z obsługą aplikacji, zajrzyj na stronę internetową www.iplus.pl. Będziesz potrzebować swojego eHasła lub Plus Kodu. Z kolei jeśli masz telefon na kartę, przygotuj kod PUK (znajdziesz go wydrukowanego na kawałku plastiku, z którego wyłamałeś kartę SIM).

Jak sprawdzić saldo w Plusie na abonament?

Jeśli korzystasz z abonamentu, możesz łatwo kontrolować swoje wydatki. Wystarczy, że napiszesz wiadomość z odpowiednim symbolem na numer 2580. Wyślij SMS o odpowiedniej treści aby dowiedzieć się o szczegółach konta w Plusie na abonament:

Reklama

  • U (użycie transferu, minut i SMS-ów),
  • N (wydatki bieżące),
  • P (stan pakietów),
  • B (liczba wydzwonionych minut),
  • R (numer konta abonenta),
  • F Pluskod5 (wartość na ostatniej fakturze).

Koszt takiej wiadomości to obecnie 29 groszy. Darmowo zobaczysz jedynie liczbę wydzwonionych minut (opcja “B”). Podstawowe informacje o koncie sprawdzisz też w aplikacji iPlus.

Zobacz też:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top