Reklama
banner sieci lajt mobile

Urządzenia marki Apple (iPhone XS i nowsze) pozwalają na dzwonienie z kilku wirtualnie zainstalowanych numerów. Jest to możliwe przy wykorzystaniu technologii kart eSIM i dual SIM. Dzięki podwójnym slotom SIM na tacce może zmieścić się druga karta w standardowej, plastikowej formie. Wskażę Ci, krok po kroku, w jak łatwy sposób może zostać włączona usługa eSIM na twoim telefonie z logiem jabłka. Podpowiem, jak poprawnie włączyć i obsługiwać funkcję dual SIM.

Karta eSIM w iPhone. Jak korzystać uwzględniając plan sieci komórkowej?

Posiadasz iPhone XS, iPhone 11, iPhone 12 lub nowszy telefon? Możesz korzystać z wielu numerów telefonicznych bez konieczności instalowania fizycznej karty SIM. Aby uzyskać taką możliwość, należy skorzystać z oferty operatora telekomunikacyjnego, który obsługuje technologię eSIM.

Usługodawca udostępnia mobilny kod QR, który należy zeskanować w telefonie iPhone. Z kodu QR otrzymanego od operatora możesz skorzystać wówczas, gdy masz aktywne połączenie z Internetem. Poniżej wskazuję, jak aktywować eSIM w smartfonie iPhone na przykładzie modelu 11. Wykonaj następujące czynności:

1. Odblokuj smartfon i dotknij ikonę ustawień.

jak ustawić esim w iPhone

2. Przesuń ekran w dół i wybierz funkcję Sieć komórkowa.

jak ustawić eSIM w iPhone? Ustawienia sieci komórkowej

3. Kliknij na opcję podświetloną na niebiesko: Dodaj plan sieci komórkowej.

Wgranie eSIM do telefonu iPhone krok 3

4. Zeskanuj kod QR uzyskany od operatora sieci komórkowej. Możesz także aktywować kod ręcznie.

Skanowanie kodu QR esim w iPhone

5.Nowy plan komórkowy uwzględniający wirtualną kartę eSIM został dodany. Proces dodawania cyfrowej karty w innych rodzajach iPhone’a jest podobny.

Chcę, aby mój telefon od Apple obsługiwał numer w usłudze eSIM. O czym muszę pamiętać?

Zweryfikuj, czy na twoim smartfonie da się uruchomić usługę wirtualnej karty eSIM. Z takiej możliwości korzystają wybrane produkty z systemem iOS, w tym także niektóre zegarki (Apple Watch). Jeśli chcesz, aby twoją główną kartą została karta eSIM – skopiuj swoje kontakty z tradycyjnego nośnika SIM.

Jak sprawdzić, czy telefon jest kompatybilny? Możesz to zrobić korzystając z oficjalnej strony Apple. Warto również zapoznać się z informacjami przedstawionymi przez poszczególnych operatorów sieci. Nie każdy sprzęt będzie w stanie obsługiwać numer telefonu w ramach eSIM. Zależy to również od możliwości danej sieci. Wśród operatorów akceptujących eSIM wyróżnić można m.in.: Orange, Plus czy T-Mobile.

Reklama

Jak korzystać z dwóch kart SIM w sprzęcie od Apple? Druga karta SIM w iPhone

Technologia eSIM pozwala na wykorzystanie dwóch numerów (i więcej) w ramach jednej usługi. Oprócz zastosowania cyfrowej karty, użytkownicy mogą aktywować plan sieci przy użyciu tradycyjnego nośnika nano-SIM. Załącza się go na wyciąganej tacce, która może być zlokalizowana w różnych miejscach urządzenia

. Telefony z serii 13 pozwalają na dzwonienie z dwóch numerów w ramach eSIM oraz jednego w trybie nano-SIM. Telefony takie jak iPhone 12 pro (i wybrane starsze wersje) wykorzystują Dual SIM z jedną kartą nano-SIM i eSIM. Jeśli posiadasz kilka numerów na iPhone, możesz przełączać je przed wykonaniem połączenia. Po prostu stuknij stukając ikonę Informacje i wybierz odpowiedni numer.

O autorze

2 komentarzy do “Jak dodać eSIM do iPhone? Jak korzystać z dwóch kart SIM w telefonie od Apple?”

 1. Świetny artykuł, dziękuję.
  Zastanawia mnie, jak już kupię e-sima, zainstaluje go w telefonie i wyląduję w Stanach, czy jest duże prawdopodobieństwo, ze zrobię coś nie tak i internet będzie pobierany z polskiego abonamentu? Pewnie używam złej terminologii, ale zakładam, ze wiadomo o co mi chodzi 🙂 proszę mi poradzić, jak uniknąć kosztów spowodowanych gapiostwem?

  1. Autor strony jakaoferta.pl
   Piotrek Kłodawski

   Hej! Jeśli będziesz mieć włączony roaming, to opłata zostanie pobrana z konta / abonamentu. Możesz wcześniej wykupić jakiś pakiet Internetu oraz usług w roamingu USA, który zazwyczaj pozwala oszczędzić. Ewentualnie wyłączyć roaming całkowicie u operatora / w telefonie, ale wtedy Twój numer będzie nieaktywny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top