Reklama
Reklama lajt mobile

Konfiguracja MMS w sieci Orange w przypadku telefonów zakupionych w salonach operatora nie powinna być konieczna. Jeśli jednak kupiłeś urządzenie w innym miejscu, wykonaj tych kilka prostych kroków, aby móc cieszyć się wysyłaniem i odbieraniem wiadomości MMS. Cały proces zajmie jedynie chwilę i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy – wystarczy jedynie trzymać się poniższej instrukcji.

Konfiguracja MMS w sieci Orange – konfigurator operatora

Konfiguracja MMS w sieci Orange Polska może przebiegać na kilka sposobów. Najłatwiejszą metodą jest wejście na stronę ustaw.orange.pl i odnalezienie marki oraz modelu swojego telefonu.

Według Orange wystarczy zresetować ustawienia APN telefonu i przywrócić domyślne. Instrukcje na tej stronie pokazują, jak to zrobić.

Konfiguracja MMS Orange
Konfigurator MMSów w Orange tak naprawdę tłumaczy, jak zresetować ustawienia APN

Jeśli ten sposób nie pomaga, sprawdź poniżej, jak ustawić wszystko ręcznie.

Reklama

Jak ręcznie skonfigurować MMS w Orange – Android
(APN MMS Orange)

W telefonach z systemem Android konfiguracja MMS w sieci Orange jest prosta. Należy ją rozpocząć od wejścia w ustawienia telefonu, przechodząc następnie do zakładki „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”.

Kolejnym krokiem są “Sieci komórkowe”. Tam, w zakładce “Nazwy punktów dostępu (APN)”, rozpocząć można właściwą konfigurację. Pola należy wypełnić w sposób wskazany poniżej.

Konfiguracja MMS Orange w telefonach z Androidem
Edytując punkty dostępu możesz zmienić ustawienia Internetu i MMSów w Orange

Uwaga: – jeśli nie możesz odtworzyć tych kroków, spróbuj (po wejściu do ustawień) nacisnąc ikonę lupki, aby wyszukać ustawienie. Wpisz potem nazwę jednego z ustawień podanych wyżej.

Nazwa: MMS Orange
APN: mms (wpisz małymi literami)
Nazwa użytkownika: mms (wpisz małymi literami)
Hasło: mms (wpisz małymi literami
MMSC: http://mms.orange.pl/
MMS Proxy: 192.168.6.104
Port MMS: 8080
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: mms
Protokół APN: jak w konfiguracji Internetu. Dla oferty na kartę sugerowaną opcją jest IPv4.

Reklama

Tak wyglądają ustawienia MMSów w Orange na Androidzie
Tak wyglądają ustawienia MMSów w Orange na Androidzie

Następnie wystarczy zapisać te ustawienia, włączyć dane komórkowe i spróbować wysłać pierwszą wiadomość MMS. Czasem konieczne może być również zrestartowanie telefonu.

Jak ręcznie skonfigurować MMS w Orange – Iphone

W przypadku telefonów iPhone marki Apple, konfiguracja MMS w sieci Orange nie powinna być konieczna. Jeśli jednak z jakiegoś powodu musisz ją wykonać, wystarczy podjąć niemal identyczne kroki, co w przypadku urządzeń z Androidem.

Zacznij od ustawień telefonu, a następnie przejdź do zakładki “Ogólne i sieć”. Tam należy wybrać “Dane przez sieć komórkową” i odszukać ustawienia MMS. Uzupełnij dane, aby kompletna konfiguracja wyglądała następująco:

APN: mms
Użytkownik: pozostaw puste
Hasło: pozostaw puste
MMSC: http://mms.orange.pl/
Proxy: 192.168.6.104
Wielkość MMS: 307200
URL UA PROF MMS: pozostaw puste.

Reklama

Po sprawdzeniu i wpisaniu danych wystarczy już tylko zapisać zmiany i zrestartować telefon.

Po ponownym włączeniu urządzenie powinno być już gotowe do wysyłania i odbierania wiadomości MMS. W przypadku, gdy w rozpoczętej wcześniej rozmowie nie dałoby się ich wysłać, należy usunąć cały czat i rozpocząć go od nowa.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top