Reklama
banner sieci lajt mobile

Po aktywacji numeru w Premium Mobile różne usługi powinny od razu działać poprawnie. Zdarza się jednak, że Internet i MMSy trzeba dodatkowo ustawić. Z różnych powodów Twój telefon mógł nie otrzymać wiadomości konfiguracyjnej.

Nie jest to jednak duży problem. Istnieje kilka sposobów na to, aby odpowiednio skonfigurować MMS. W poniższej treści wskazuję Ci proste instrukcje. Wyjaśniam, jak z nich dokładnie skorzystać i kiedy najlepiej to zrobić.

SMS konfiguracyjny w Premium Mobile

Jedną z najszybszych opcji jest skonfigurowanie telefonu za pomocą specjalnych SMSów. Aby dostać automatyczną wiadomość z ustawieniami, wystarczy wysłać SMS o treści MMS na numer 8089. Zazwyczaj, już po kilkunastu sekundach, otrzymasz informację zwrotną.

Będziesz musiał te dane zapisać, wchodząc w jej treść i klikając opcję “Zainstaluj”. Ustawienia zostaną wgrane w mgnieniu oka. Po tym działaniu możesz już korzystać z możliwości, jakie dają MMSy.

Reklama

Automatyczne ustawienia MMS mogą zadziałać poprawnie, ale wcale nie muszą. W niektórych telefonach dostęp do Internetu i MMS może być w pewien sposób blokowany. Nawet wspomniane przeze mnie wyżej, konfiguracyjne SMSy, mogą nie pomóc na taką “dolegliwość”.

Na szczęście masz wyjście awaryjne. Jest nim manualne wpisanie nazwy i punktów dostępowych w ustawieniach smartfona. Pamiętaj, że w przypadku problemów z MMSami należy wcześniej zadbać o poprawne skonfigurowanie dostępu do Internetu. Obie usługi są ze sobą powiązane.

Konfiguracja MMS w Androidzie

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, to wybierz najpierw ikonkę Ustawienia. Następnie przejdź do opcji Połączenia. Kliknij na Sieci komórkowe i wejdź do panelu Nazwy punktów dostępu. W następnym kroku wybierz MMS. W tym miejscu zmień trzy parametry:

  • nazwę, wpisując w polu skrót ‘MMS’
  • APN, wstukując hasło – premium.mms
  • MMSC, nanosząc adres strony – http://premium.mms:8002

Nieco inaczej zrobisz to w telefonach marki Xiaomi. Po otworzeniu Ustawień wybierz Karty SIM i sieci komórkowe. W kolejnym kroku wejdź do kwadracika z napisem Premium Mobile. W zakładce Sieć komórkowa kliknij na Punkty dostępu. Następnie wpisz te same dane, które wyróżniłem w liście wypunktowanej powyżej.

Reklama

premium Mobile ustawienia mms

Konfiguracja MMS w iOS – dla iPhone’ów

Ręcznej konfiguracji dokonasz także w telefonach z systemem iOS. W takim przypadku dokonasz tego od razu zarówno dla Internetu, jak i dla MMSów. Nie ma tutaj żadnego rozgraniczenia. Jako użytkownik iPhone wejdź do panelu Sieci komórkowych i edytuj jej dane. Kolejno wpisz w polach:

  • APN (dane sieci komórkowej) – premium.internet
  • APN (konfiguracja LTE) – premium.internet
  • APN (MMS) – premium.mms
  • MMSC – http://premium.mms:8002
  • Proxy – 212.2.96.16:8080
  • Maks. wielkość MMS – 5242880
  • APN (hotspot osobisty) – premium.internet

Resztę rubryk pozostaw bez zmian. Wszystkie sposoby operatora na konfigurację są całkowicie darmowe.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top