Reklama
banner sieci lajt mobile

Rejestracja numeru na kartę jest w Polsce obowiązkowa od kilku lat. Jeśli tego nie zrobisz, Twój numer telefonu pozostanie nieaktywny. W dobie dzisiejszych możliwości wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu.

Jeśli jednak wolisz dokonać tego stacjonarnie, to również masz taką opcję. Wskazuję Ci, jak zarejestrować numer w Play. Podpowiadam, jakie możliwości przygotował dla Ciebie ten popularny operator.

Sposoby rejestracji numeru / karty SIM w Play

Jeśli zakupiłeś nową kartę, to musisz ją rejestrować. To obowiązek spoczywający na każdym właścicielu numeru, który chce go swobodnie używać.

Niegdyś nie trzeba było tego robić i numery działały bez problemy od razu po włożeniu do telefonu. Jak jednak stwierdził rząd, ze “względów bezpieczeństwa” jest to teraz konieczne. Play przygotował wiele prostych metod na rejestrację numeru. Nie powinno to zatem sprawić Ci żadnych trudności – nawet wtedy, gdy wybierzesz opcję internetową.

Reklama

Możliwość rejestracji dostępna jest dla osób, które ukończyły 13 rok życia i mają dokument tożsamości (np. dowód osobisty). W innym przypadku należy poprosić osobę pełnoletnią o pomoc. To ona może rejestrować kartę na swoje dane.

W salonie operatora

Możesz zarejestrować kartę SIM bezpośrednio w salonie operatora. W tym celu udaj się do dowolnego punktu Play. Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się ten najbliższy, to skorzystaj z praktycznej wyszukiwarki. Zrobisz to klikając tutaj.

Pamiętaj, że musisz zabrać ze sobą dwie rzeczy:

 • telefon z włożoną kartą SIM sieci Play, którą chcesz aktywować;
 • dokument potwierdzający Twoją tożsamość, najlepiej dowód osobisty.

Cały proces zajmie Ci kilka minut. Pracownik potwierdzi zgodność danych i wprowadzi je do systemu. Po wyjściu z salonu możesz już używać swojego numeru. Aktywacja karty powinna zostać potwierdzona SMSem powitalnym.

Reklama

W punktach sprzedaży

Jeśli mieszkasz daleko od salonu Play, to aktywacji SIM dokonasz również w placówkach partnerskich. Operator ma podpisaną umowę chociażby z Pocztą Polską, Relay, Żabką, Inmedio czy kioskami Kolporter. Bez problemu zarejestrujesz numer także w innych punktach – na wybranych stacjach benzynowych, w supermarketach czy sklepach AGD.

Proces rejestracji jest w tym wypadku bardzo podobny, a wymagane dokumenty takie same.

Przez Internet

Chcesz załatwić tę sprawę zdalnie? Zarejestruj numer na kartę SIM bez opuszczania domu. Taka opcja dostępna jest dla klientów banku Millenium. Aby to zrobić, musisz zalogować się do swojej bankowości mobilnej.

Wybierz funkcję rejestracji zakupionej karty. Podążaj za wskazówkami. Ten proces może wymagać potwierdzenia swoich danych, np. poprzez wpisanie hasła na stronie banku.

Reklama

Listonosz

Od pewnego czasu operator Play udostępnia opcję rejestracji przez listonosza. Wystarczy, że podasz mu numer telefonu i karty, ewentualnie sam kod PUK. Musisz posiadać pod ręką dowód osobisty. Dzięki niemu potwierdzisz swoje dane, w tym numer PESEL i zweryfikujesz swoją tożsamość.

Uwaga – pracownik poczty musi mieć ze sobą tablet, żeby proces doszedł do skutku.

Metody rejestracji, gdy jesteś już klientem Play

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować kolejny numer karty SIM do swojego użytku. Jeśli korzystasz już z usług operatora, to zaloguj się do serwisu Play24 i tam wypełnij odpowiednią ankietę.

Masz także możliwość rejestracji dodatkowego numeru telefonicznie. Zadzwoń pod nr 790 500 500. Połączysz się z konsultantem. Przedstaw mu swoją prośbę. Po krótkiej chwili nowy numer zostanie przypisany do Twojego konta. Warunkiem jest oczywiście posiadanie usługi aktywowanej już wcześniej.

Reklama

Darmowy SMS

Jednym z łatwiejszych sposobów na rejestrację jest wysyłanie darmowego SMSa. Wyślij SMS o treści ZAREJESTRUJ X Y.

 • Zamiast X wpisz numer telefonu
 • Zamiast Y wpisz numer PUK

Dane te znajdziesz na karcie SIM lub plastiku, do którego została dołączona.

Następnie prześlij wiadomość na bezpłatny numer 676. Opcja ta zadziała, jeśli już masz taryfę Play MIX bądź abonament (lub inny aktywny numer na kartę).

W tym wypadku karta zostanie zarejestrowana na osobę, która wysłała SMSa.

Reklama

Zobacz też:

O autorze

6 komentarzy do “Play – jak zarejestrować numer? Rejestracja karty SIM i numeru na kartę – zobacz, jak to zrobić”

 1. Mam nowy numer w Play.
  Czy mogę wysłać SMS ze swojego numeru album zarejestrowac nowy numer czy muszę tego SMS wysłać z kartonu z nowym numerem ?

 2. Witam
  Chciałam się zapytać o przejście do play z abonamentu ponieważ miałam w sieci Otvarta a 2 listopada udałam się do Orange, i myślałam że tam wezmę na kartę. I dostałam w salonie nowy sim i trzeba czekać 2 miesiące na przejście do orange. Chcę zachować stary numer czy mogę zrezygnować z orange i przejść do play?

 3. witam chciałbym zarejestrować numer Play, niestety nie mogę wybrać się do salonu z powodu grypy, również nie mam konta w Milenium numer to 577474389

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top