Reklama
Reklama lajt mobile

Telefon komórkowy służy nam nie tylko do dzwonienia. Można za jego pomocą przeglądać Internet. Aby móc to robić, musisz najpierw ustawić parametry połączenia. Służą do tego dwie metody: ręczna oraz automatyczna. Żadna z nich nie powinna sprawić Ci trudności. Zastanawiasz się, jak połączyć się z Internetem w Play? Pokażę Ci, jak ustawić i poprawnie ustanowić połączenie z siecią.

Automatyczna konfiguracja

Za każdym razem, kiedy włożysz nową kartę SIM do smartfona, operator wysyła do Ciebie SMS konfiguracyjny. To krótka wiadomość, która ustanawia tzw. punkty dostępu APN oraz inne parametry. Stanowi ona swojego rodzaju instrukcję, dzięki której uda Ci się poprawnie skonfigurować swój telefon.

Jeśli kupisz sprzęt bezpośrednio z salonu operatora, to urządzenie będzie posiadać już skonfigurowane ustawienia. Co innego w sytuacji, jeśli włożysz kartę SIM Play do smartfona z innego sklepu. Wówczas automatycznie otrzymasz SMS konfiguracyjny.

Żeby transmisja danych działała, po prostu otwórz wiadomość i zapisz ustawienia. Zdarza się, że na ekranie wyświetli się prośba o podanie hasła. Dla Play jest to odpowiednio: 0 albo 0000. 

Reklama

Może być tak, że zgubisz gdzieś otrzymaną wiadomość. Wyślij wtedy bezpłatnego SMS-a o treści “Play” na nr 9999. Odbierzesz ponowną wiadomość z poprawnymi ustawieniami.

Formularz konfiguracyjny – ustawienia APN przez przeglądarkę

Nadal masz problemy z konfiguracją? Kolejna opcja to zamówienie SMS-a z ustawieniami ze strony operatora. Pamiętaj jednak, że nie każde urządzenie obsługuje tego typu metodę. Aby odebrać gotową konfigurację:

 • Przejdź na stronę Play.
 • Wpisz swój numer telefonu,
 • Przepisz kod z obrazka,
 • Wpisz hasło SMS od operatora sieci komórkowej,
 • Odbierz SMS lub stosuj się do dalszych instrukcji.

Ręczna konfiguracja Internetu

Zdarza się, że automatyczne ustawienia internetowe nie zadziałają. Nie każdy sprzęt obsługuje takie rozwiązanie. Niekiedy możesz przez pomyłkę usunąć wiadomość od operatora, przez co Internet w Play nie będzie działał poprawnie. W takiej sytuacji możesz zapisać dane APN (punktu dostępu) w sposób ręczny. Powinno to rozwiązać Twój problem.

Poniżej znajdziesz odpowiednie ustawienia i instrukcję, jak to zrobić na urządzeniu z systemem Android na przykładzie smartfona Samsung. Przejdź do ustawień, a następnie:

Reklama

 1. Wybierz “Ustawienia połączeń”,
 2. Kliknij na “Sieci komórkowe”,
 3. Przejdź do opcji “Nazwy punktów dostępu”,
 4. Wybierz funkcję Play Internet (nad panelem Play MMS),
 5. Edytuj punkt dostępu wpisując dane zamieszczone poniżej.

Jeśli nie widzisz żadnych ustawień do edycji, po prostu naciśnij “Dodaj” w prawym górnym rogu.

jak skonfigurować Internet w Play - kor
jak skonfigurować Internet w Play - krok 2
jak skonfigurować Internet w Play - krok 3
jak skonfigurować Internet w Play - krok 4
jak skonfigurować Internet w Play - krok 5

Co wpisać podczas ręcznego ustawiania Internetu w Play?

 1. APN (Access Point Name) = internet
 2. Numer dostępowy = *99#
 3. DNS = dynamiczny

To wszystko. Pozostałych rubryk nie musisz wypełniać.

Zobacz też:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top