Reklama
banner sieci lajt mobile

Wiąże Cię umowa z Netią? W każdej chwili możesz złożyć wypowiedzenie dla świadczonych usług. Musisz jednak wiedzieć, że być może zapłacisz za to wysoką karę. W niektórych sytuacjach będziesz w stanie tego uniknąć.

Jeśli chcesz zrezygnować z niezadowalających usług firmy, pamiętaj również o odpowiedniej formie wypowiedzenia. To ważne, ponieważ rozwiązanie umowy z Netią musi zawierać konieczne dane.

W tym artykule wytłumaczę Ci, jak wycofać się z umowy z Netią. Wyróżniam kilka wiodących sposobów na złożenie dokumentu z wypowiedzeniem.

Formy wypowiedzenia umowy w Netii

Netia to rozbudowana firma telekomunikacyjna, która oferuje usługi Internetu, telewizji i telefonii komórkowej. Każdy zakupiony pakiet usług w Netii może zostać wypowiedziany przez użytkownika. Aby Twoje zgłoszenie mogło zostać rozpatrzone, musi zostać dostarczone razem z naniesionym odręcznym podpisem.

Wcześniej trzeba więc wypełnić wzór wypowiedzenia umowy swoimi danymi. W dalszej kolejności należy nadesłać dokument – pocztą tradycyjną lub przez Internet. Niegdyś istniała także możliwość dokonania tego faksem. Poniżej tłumaczę, jak wyglądają poszczególne formy wycofania się.

Przed zakończeniem umowy z Netią zastanów się także nad samą formą rezygnacji. Jeśli szybko chcesz otrzymać potwierdzenie rozwiązania umowy, to lepiej zrobić to przez Internet.

Co istotne, nie ma możliwości załatwienia tego w salonach Netii.

Rezygnacja z umowy zawartej online

Jeśli Twoja umowa została zawarta przez Internet lub telefonicznie, możesz ją bezpłatnie wypowiedzieć. Masz na to jedynie 14 dni od jej zatwierdzenia. Moment zawarcia jest liczony od chwili podania i wysłania, np. formularza online z Twoimi danymi do operatora.

Jako, że umowa została zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa, masz prawo do odstąpienia w takim terminie bez podawania żadnych przyczyn. Czas odstąpienia zwiększa się do 30 dni, jeśli w tym okresie usługa nie zaczęła być z różnych powodów świadczona przez Netię (np. nie zainstalowano u Ciebie Internetu mimo wielu obietnic).

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu, mam dla Ciebie gotowe wzory odstąpienia od umowy, które możesz pobrać poniżej.

Reklama

Gdzie wysłać wypowiedzenie pocztą? Adres korespondencyjny

Wydrukowany, wypełniony i koniecznie podpisany dokument nadajemy na adres skrytki pocztowej:

Netia S.A.
Skr. pocztowa nr 597
40-950 Katowice S105

Pamiętaj, że nie wysyłamy listów na adres siedziby przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa. To częsty błąd, który skutkuje zwrotem pocztowym.

Wzór wypowiedzenia umowy w Netii – ściągnij

Na oficjalnym portalu Netii nie znajdziesz wzoru wypowiedzenia. Nie musisz jednak tworzyć druku od zera. Przygotowałem dla Ciebie wzór umowy – rezygnacji z usług Netii. Formularz został stworzony zgodnie ze wskazówkami dostępnymi na stronie przedsiębiorstwa. Zgodnie z ich brzmieniem, dokument musi posiadać informacje jakich umów dotyczy.

Co zrobić po wypełnieniu rubryk? Wystarczy, że go podpiszesz oraz wyślesz drogą elektroniczną lub tradycyjną. W tym pierwszym przypadku, w załączniku do wiadomości e-mail powinien być dołączony zeskanowany plik. Skorzystaj z poniższych przycisków, aby ściągnąć druczek na swoje urządzenie:

Netia – wypowiedzenie umowy przez Internet

Jak złożyć wypowiedzenie umowy Netii zdalnie? W przypadku chęci zrezygnowania z usług drogą internetową, możemy nadesłać wiadomość mailową lub zrobić to przez serwis Netia Online.

Jeśli jesteś klientem firmowym i preferujesz e-mail, wyślij pismo na adres [email protected]. Dla odbiorców indywidualnych został przygotowany inny mail – [email protected]. Na portalu operatora widnieje informacja o dostępności kontaktu przez infolinię. Jak się okazuje, zerwanie współpracy przez telefon nie jest możliwe.

Takie działanie wymaga bowiem zachowania formy pisemnej, czyli właśnie napisania maila lub listu. Z infolinią możesz się jednak połączyć, aby otrzymać więcej informacji na temat wypowiedzeń. Oto aktualne numery telefonów do obsługi klienta:

  • dla telefonów stacjonarnych: 801 802 803 lub 22 7111 11 11;
  • dla telefonów komórkowych: 793 800 300.

Wypowiedzenie umowy Netii a kara umowna

Przedwczesne zakończenie umowy może skutkować nałożeniem nieprzyjemnej kary finansowej. Dodatkowa płatność zostanie naliczona w sytuacji, gdy zerwiemy umowę na czas określony. Jeśli nasze usługi nie mają widełek czasowych, to najczęściej możemy z nich zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Jedynym warunkiem jest zachowanie odpowiedniego terminu. Zgodnie z regulaminem świadczenia usług w Netii jest to jednomiesięczny okres wypowiedzenia. Kara umowna wiąże się zaś z zapisami w regulaminie usługi. Znajdują się tam dwie główne pozycje.

Reklama

  • za pozostały Okres Rozliczeniowy (np. wypowiadasz umowę w styczniu, więc zapłacisz jeszcze za luty),
  • Opłata Wyrównawcza – za udzieloną na abonamencie ulgę.

Opłata Wyrównawcza naliczana na podstawie wartości ulgi, którą udzielono przy zawarciu umowy. Im bliżej do końca kontraktu, tym kara będzie mniejsza. Jeśli pozostały Ci dwa miesiące zobowiązań, to wydasz na karę mniej, niż gdyby zostały trzy.

Zostaje ona pobrana w momencie zaprzestania świadczenia usług, a dokładniej w przypadku przedwczesnego zakończenia umowy. Może być ona ściągnięta nie tylko w momencie jednostronnej rezygnacji z Twojej strony. Firma może ją pobrać także wtedy, gdy zerwanie współpracy jest związane z winą abonenta.

Ile wynosi kara? W zależności od podpisanej umowy, może mieć ona różną wysokość. Wiele zależy od liczby miesięcy do końca kontraktu oraz pozostałych opłat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naliczanego zobowiązania, to koniecznie zadzwoń na infolinię przed złożeniem wypowiedzenia. Możesz również odszukać informacji w zapisach swojej umowy.

Niestety, to niejedyne widmo kary od Netii. Firma nalicza stawkę za brak zwrotu dzierżawionego sprzętu. Jeśli korzystasz z modemu czy dekodera (np. Netia Player), to po zerwaniu umowy musisz to urządzenie zwrócić.

Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony

W przypadku posiadania takiego wariantu umowy, przy jej rozwiązywaniu nie zapłacisz żadnej kary. Oczywiście pod warunkiem, że oddasz mobilny modem (np. Netia Spot) lub inny sprzęt w terminie. Musisz pamiętać jedynie o okresie wypowiedzenia, który wynosi jeden miesiąc.

Podkreślam, że dokument wypowiedzenia umowy Netii musi być złożony w formie pisemnej z własnoręcznym podpisem osoby wypowiadającej umowę. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, rozwiązanie nie dojdzie do skutku. Ty zaś będziesz zobligowany do opłacenia kolejnego okresu rozliczeniowego.

Czytaj dalej by dowiedzieć się, ile czasu masz na odesłanie sprzętu i na jaki adres go nadać.

Co zrobić ze sprzętem po wypowiedzeniu Netii umowy?

Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie umowy, musisz rozliczyć się ze wszystkich urządzeń. Gdzie i w jakim terminie odesłać wypożyczony sprzęt? Masz na to zaledwie 14 dni od momentu rozwiązania umowy. Co ciekawe, używanego modemu lub dekodera nie oddasz w salonie Netii. Musisz go odesłać samodzielnie lub korzystając z sieci kurierów Furgonetka.

Firma ta współpracuje z operatorem i może odebrać od Ciebie sprzęt w preferencyjnej cenie usługi. Skorzystaj w tym celu z adresu https://zwroty.furgonetka.pl/netia. W innym wypadku należy odesłać pudełko z pełną zawartością pod adres:

Magazyn Centralny Grupy Netia, IPS
Inwestorów 13,
39-300 Mielec

Reklama

Wszelkie koszty za nadanie paczki ponosisz Ty.

Zakończenie umowy. Podsumowanie

Zanim zdecydujesz się na zerwania umowy z Netią, przemyśl, czy to Ci się opłaca. Wycofanie się z kontraktu przed końcem jego trwania może skutkować dotkliwą karą. Pamiętaj, że szczegółowe warunki dotyczące wypowiedzenia usług dostępne są zawsze w Twojej umowie. Jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości, to polecam kontakt z infolinią pod numerem 801802803. 

Zobacz też:

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top