Reklama
banner sieci lajt mobile

O karcie eSIM w sieci Plush na ten moment nie ma za dużo informacji w Internecie. Sieć wydaje się nie chwalić, że posiada takie rozwiązanie. Dlatego w tym artykule postaram się przybliżyć nieco ten temat. Przyjrzymy się temu, w jakich ofertach aktywujemy eSIM, ile to kosztuje i jak to zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2024

Dostępność informacji o ofercie

Na początek zaznaczę, że próżno szukać jakichkolwiek regulaminów usługi w Plushu dotyczących cyfrowej karty. Pytając na czacie dowiedziałem się, że wszystko powinno działać tak, jak w przypadku Plusa. W komunikacji e-mail potwierdziłem również, że w przypadku dodatkowych opłat związanych z generowaniem profili eSIM należy szukać w cenniku opcji opłaty za wymianę karty SIM.

Wirtualna karta w ofercie operatora Plush

Nie ma więc wątpliwości – eSIM w Plushu jest dostępny!

Reklama

Oferty z dostępnym eSIM oraz koszty

eSIM powinien działać we wszystkich ofertach – abonamentach oraz usługach na kartę.

Zamienić zwykłą kartę SIM na najnowsze rozwiązanie możesz za darmo. Dodatkowo, do pięciu razy w ciągu miesiąca wygenerujesz nowy profil SIM bez żadnych kosztów. Dopiero kolejne będą płatne – koszt to 25 złotych w abonamencie i 12,3 zł w opcji na kartę.

Urządzenia współpracujące

Smartfony, tablety, zegarki – te sprzęty powinny działać z cyfrową kartą w Plusie. Nie każdy smartwatch jednak będzie kompatybilny. Na stronie operatora w oczy rzuca się brak wsparcia dla Apple Watchy. Możemy za to korzystać z niej na urządzeniach Huawei Watch 3 Active, Huawei Watch 3 Pro Elite oraz Samsungach Galaxy Watch 4 oraz 5.

INFO: Niestety w Plushu nie możesz używać tego samego numeru w smartfonie i zegarku jednocześnie.

Jak zamienić SIM na eSIM?

Sposobów nie ma zbyt dużo. Na szczęście da się to załatwić z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Zacznijmy więc od tego.

Reklama

W serwisie www iPlus

Z serwisu internetowego najlepiej korzystać na komputerze, bo niezbyt dobrze działa na telefonie. Cały proces jest dość prostu i wymaga zalogowania się na stronie, przejścia do zakładki “Usługi” i wybrania opcji “Wymiana karty SIM na eSIM”.

Bardzo ważne jest, żebyś przeczytał informacje, które pokazuje system. Trzeba zastosować się do instrukcji, żeby wszystko przebiegło jak należy, w innym wypadku możesz zostać bez żadnej działającej karty, a tego byśmy nie chcieli. Plastikowa karta zostanie bowiem w pewnym momencie wyłączona.

Zamiana SIM na eSIM w serwisie internetowym Plusa

Przy zmianie pamiętaj, żeby zapewnić sobie dostęp do Internetu, z którego może korzystać smartfon. Może to być inna karta SIM albo połączenie bezprzewodowe. Bez tego nie da się poprawnie przeprowadzić aktywacji. Całość przeprowadź na innym urządzeniu niż Twój smartfon, żeby móc z niego sczytać kod QR. Chyba, że masz możliwość go wydrukować.

W punkcie sprzedaży Plusa

Plush nie ma własnych placówek handlowych, dlatego obsługa odbywa się w salonie u “zielonych”. Jeśli poprosisz konsultanta o pomoc, powinien być w stanie wygenerować dla Ciebie taką kartę.

Reklama

Listę salonów Plusa znajdziesz pod tym linkiem.

Najczęściej zadawane pytania

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top