Reklama
Lajt mobile - abonament od 9,99 zł

T-Mobile jest jedną z kilku sieci telefonicznych, które obsługują format embedded-SIM. Operator przygotował taką ofertę dla osób korzystających z abonamentów. Dotyczy to taryf biznesowych oraz dla klientów indywidualnych. Poznaj więcej szczegółów oraz dowiedz się, jak wymienić kartę SIM na eSIM w sieci T-Mobile.

T-Mobile wprowadza kartę eSIM także dla odbiorców prywatnych

Standard eSIM to nowoczesny zamiennik fizycznej karty. Operator T-Mobile uruchomił technologię w 2020 roku – nieco później, niż Orange Polska. Z oferty do niedawna można było skorzystać tylko w taryfie firmowej. Sytuacja zmieniła się w połowie 2022 roku.

T-Mobile wprowadził standard eSIM także dla klientów indywidualnych. Firma z różowym logo oferuje obecnie dwie formy działania tej technologii. Pierwszą z nich jest pojedynczy elektroniczny numer dla smartfonów z funkcją DualSIM.

Druga usługa to MultiSIM, która umożliwia korzystanie z wirtualnej karty także na kolejnym sprzęcie. Może być nim dodatkowy smartfon, smartwatch, tablet lub laptop. Najważniejsze, by obsługiwał tę technologię. Jest to oczywiście bardziej polecana opcja, jeśli posiadasz kilka różnych urządzeń,

Reklama

Niestety, z technologii wirtualnych kart SIM nadal nie skorzystają klienci usług na kartę. Szkoda, bo konkurencja ma już taką możliwość.

Usługa MultiSIM w T-Mobile. Ile kosztuje?

Jak już wspomniałem, główną cechą MultiSIMa jest możliwość skorzystania z tego samego numeru telefonu na dwóch różnych urządzeniach. Może być to Twój telefon podstawowy, czyli np. smartfon taki jak iPhone XS Max czy Samsung Galaxy. Do tego sprzęt dodatkowy, np. Apple Watch Series 3 i późniejsze jego wersje. Dzięki temu możesz odbierać połączenia bez telefonu i bez plastikowej karty. Ile to kosztuje? 

Wymiana karty zwykłej karty SIM na embedded-SIM jest darmowa. Korzystanie z MultiSIMa jest bezpłatne przez pierwsze trzy miesiące. Zwolnienie z tych kosztów jest związane z promocją, która trwa do 4 czerwca 2022. Później każdy cykl rozliczeniowy kosztuje 9 złotych brutto.

Alternatywnie, możesz zamiast plastikowej karty korzystać z jednego elektronicznego nośnika. To zamiennik zwykłej simki, który można bezpłatnie wymienić. Wtedy nie jest to usługa MultiSIM – masz tylko jedną kartę. Albo plastik, albo eSIM.

Reklama

Technologia eSIM w T-Mobile. Jak aktywować i skorzystać?

W jaki sposób możesz wymienić kartę SIM na eSIM? W T-Mobile możesz go zamówić telefonicznie (infolinia pod numerem 602 900 lub w dowolnym salonie. Otrzymasz na swój e-mail instrukcję instalacji wirtualnego nośnika krok po kroku. Dostaniesz także wiadomość SMS z kodami dostępowymi. Zainstaluj nośnik, postępując zgodnie ze wskazówkami w pliku PDF.

Istnieje także możliwość samodzielnego zlecenia wymiany karty SIM na eSIM. Klienci biznesowi mogą to zrobić w systemie eSerwis. Operator przygotował film, który wyjaśnia potrzebne kroki. Z kolei wgranie numeru na zegarek od Apple jest możliwe w aplikacji T-Mobile. Możesz tam aktywować MultiSIM. Znów odsyłam do filmu na YouTube.

Do włączenia technologii w magentowej sieci potrzebne będą:

  • odpowiedni sprzęt (smartfon lub zegarek (np. Apple Watch – czy jak niektórzy myślą – iWatch ;)),
  • aktywny abonament,
  • połączenie z Internetem,
  • drugi ekran do wyświetlenia kodu QR – aby można go było odczytać aparatem w telefonie.

Jak wyłączyć funkcję eSIM w T-Mobile? Możesz to zrobić w dowolnym momencie. Koniecznie będzie jednak kontakt z obsługa sieci – zadzwoń lub odwiedź placówkę.

Reklama

eSIM dla iPhone, Apple Watch i innych sprzętów

Standard dostępny jest we wszystkich produktach posiadających ten zaawansowany moduł. T-Mobile zaleca jednak, by korzystać ze sprzętów przetestowanych i dostępnych w asortymencie operatora. Tylko wtedy zyskujesz pełną kompatybilność.

Wśród telefonów i smartwatchy obsługujących nowy standard znajdują się np. wybrane sprzęty od Apple, Samsunga czy Huawei. Ale eSIM można wgrać nie tylko na telefony, ale też na tablet czy laptop.

Pełna lista telefonów obsługujących eSIM dla klientów znajduje się na stronie operatora.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top