Abonament w Plush. Analiza oferty

Jeśli masz na oku abonament w sieci Plush, to dobrze trafiłeś. Zapraszam na opis oferty abonamentowej tej sieci. Dowiesz się z niego o pakietach w tej sieci oraz ich cenach a także sprawdzisz, która z propozycji jest najciekawsza.

  • Plush oferuje bardzo przystępne cenowo abonamenty, zaczynające się już od 25 złotych za abonament z 15 lub 20 GB Internetu
  • Istnieje możliwość zakupu abonamentu na czas nieokreślony – to właśnie wspomniana opcja z 15 GB miesięcznie
  • Oferta jest ciekawa dla osób spędzających sporo czasu w mediach społecznościowych, gdyż transfer danych jest w nich bezpłatny
  • Dla przenoszących numer Plush funduje aż do 4 miesięcy abonamentu za darmo, ale tylko w opcjach na 2 lata
  • Oferta rodzinna i dla duetów jest dość prosta – każdy dodatkowy abonament to po 5 złotych oszczędności dla obu numerów miesięcznie
  • 5G w Plushu zaczyna się już od 30 złotych, a ponieważ sieć działa na nadajnikach Plusa, jest to najszybsza oferta 5G na rynku

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021

Tekst jest aktualizowany na bieżąco, wraz ze zmianami parametrów ofert.

Spis treści (Skocz do):


Plush – porównanie abonamentów

Abonament za 25 złotych

Abonament za 25 złotych

Abonament za 30 złotych

Abonament za 50 złotych

PROMOCJE w PLUSH

Do 4 miesięcy przy przeniesieniu numeru
5 złotych taniej za każdy dodakowy numer

Bonus świąteczny - 100 GB na dwa lata

Czas trwania umowy

Nieokreślony

24 miesiące

24 miesiące

24 miesiące

Cena

Internet

Aktywacja

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

Bonus za przeniesienie

Brak

Do 4 miesięcy za darmo

Do 4 miesięcy za darmo

Do 4 miesięcy za darmo

Drugi i kolejny numer za*

20 zł

20 zł

20 zł

45 zł

Rozmowy

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

SMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

MMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Dodatkowy Internet

+5 GB po dwóch latach

Brak

Brak

Brak

Lejek**

32 kb/s

32 kb/s

32 kb/s

32 kb/s

Roaming UE

Jak w Polsce

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet UE

2,92 GB

2,92 GB

3,5 GB

5,84 GB

Dostęp do 5G

Nie

Nie

Tak

Tak

1 miesiąc

1 miesiąc

1 miesiąc

1 miesiąc

3 miesiące

3 miesiące

3 miesiące

3 miesiące

Internetu nie zużywa:

Facebook
Messenger
Instagram
WhatsApp

Facebook
Messenger
Instagram
WhatsApp

Facebook
Messenger
Instagram
WhatsApp

Facebook
Messenger
Instagram
WhatsApp

*Zniżka przysługuje na oba numery - pierwszy numer również otrzymuje zniżkę 5 zł.
** Lejek to ograniczenie prędkości połączenia po wykorzystaniu limitu danych. Chroni przed naliczaniem dodatkowych opłat.

Plush – opis abonamentu za 25 złotych (czas nieokreślony)

Plush w opcji na czas nieokreślony oferuje 15 GB na start, które to po dwóch latach powiększane są o 5 GB. W praktyce oznacza to zrównanie się z ofertą na czas określony o tej samej kwocie na rachunku.

Bonusowo otrzymujemy HBO GO na miesiąc oraz Tidal na 3 miesiące.

Dla użytkowników mediów społecznościowych przygotowano tzw. “pakiet social free” – aplikacje takie jak Facebook, Messenger, Whatsapp oraz Instagram nie zużywają transferu. Połączenie tych wszystkich dodatkowych gigabajtów sprawia, że podstawowe 15 na resztę czynności powinno wystarczyć.

Zaletą abonamentu są wliczone usługi w roamingu UE (w tym 2,92 GB na dane w Unii).

Dla kogo jest abonament na czas nieokreślony w sieci Plush?

Oferta Plusha adresowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy spędzają sporo czasu w mediach społecznościowych. Podróżujący po Europie również się nie zawiodą, gdyż mają do dyspozycji darmowy roaming.

Wybranie oferty na czas nieokreślony ma tę zaletę, że nie musimy się zbytnio martwić, jeśli sieć nie przypadnie nam do gustu. Co ciekawe, dla korzystających z tej wersji umowy dostępna jest usługa “Wakacje od abonamentu”, dzięki której możemy nie płacić za kolejny okres rozliczeniowy. Wakacje można przedłużać na kolejne miesiące.

W tej opcji również nie mamy możliwości dobrania telefonu do umowy – to jednak nie jest tak istotna wada (a może wręcz powinniśmy to określić zaletą ;)), gdyż ceny telefonów u operatorów od dawna nie są atrakcyjne.

Abonament bezterminowy kontra na 2 lata (25 zł)

Istnieje kilka różnic między abonamentem na 2 lata, a takim bez zobowiązania. Zasadniczą jest bonus, który otrzymamy za przeniesienie numeru – do czterech miesięcy za darmo w przypadku podpisania umowy na 24 miesiące.

Oprócz tego otrzymamy od razu 20 GB Internetu, a nie 15. Internet ten jednak nie będzie się zwiększał w czasie trwania umowy.

Wspomnę jeszcze o możliwości dokupienia telefonu do abonamentu, ale tego osobiście nie polecam. Zdecydowanie lepiej polować na promocję i zaopatrzyć się w sprzęt gdzie indziej.

W opcji na 2 lata niestety nie mamy możliwości wzięcia sobie wakacji od abonamentu czy też łatwej zmiany wysokości miesięcznej opłaty. Pozostałe usługi w abonamentach są takie same.

Abonament na 2 lata za 30 złotych w Plushu (5G)

Płacąc 5 złotych więcej mamy możliwość otrzymania dodatkowych 10 GB miesięcznie w Polsce oraz ponad pół gigabajta w roamingu UE. Od tego abonamentu zaczyna się też możliwość korzystania z sieci 5G na nadajnikach Plusa. Oprócz tego również w tej ofercie mamy do dyspozycji wspomniane wcześniej bonusy (HBO Go / Tidal na 3 miesiące / Pakiet “Social free”).

Jest to jedna z lepszych i bardziej atrakcyjnych cenowo ofert na rynku, którą na pewno mogę polecić osobom zainteresowanym zasięgiem Plusa i którym w perspektywie 2 latach wystarczy 30 GB Internetu miesięcznie.

Abonament za 50 złotych w sieci Plush

W styczniu 2021 roku Plush dodał do swojej oferty droższy plan abonamentowy. Za 50 złotych otrzymamy 60 GB w Polsce, 5,84 GB w UE oraz dostęp do sieci 5G przez cały czas trwania umowy (24 miesiące).

Mimo, że propozycja jest dwukrotnie droższa od najtańszych taryf, może zdecydowanie przypaść go gustu osobom szukającym dużych ilości transferu w najszybszej możliwej technologii. To zdecydowanie bardzo dobra oferta w tej cenie.

Co to jest Tidal?

Tidal jest usługą subskrypcyjną, w której uzyskujemy dostęp do bogatego repertuaru piosenek polskich i zagranicznych wykonawców. Dzięki Tidalowi możemy słuchać dowolnej muzyki na smartfonie czy też komputerze – wystarczy do tego połączenie z internetem. Konkurentem Tidala jest popularny Spotify oraz Deezer.

Opis usługi Tidal
Opis usługi Tidal

Plus Fun – informacja o wycofaniu usługi

PlusFun była to specjalna aplikacja rozrywkowa dla użytkowników i abonentów Plusa oraz Plusha. Był to program oferujący darmowe treści wideo takie jak filmy, wiadomości, programy rozrywkowe czy też wydarzenia sportowe. Transfer w aplikacji był nielimitowany, a różne treści wideo dodawane były cyklicznie.

W 2021 roku Plus wycofał ten program ze sklepów Google Play i AppStore.

Co to jest HBO GO?

HBO GO to serwis umożliwiający odtwarzanie treści wideo na żądanie. W ofercie HBO jest obecnie około 800 filmów i 200 seriali dla dorosłych i dzieci, w tym np. Gra o Tron, saga Harry Potter, Świnka Peppa i Psi Patrol. Moim zdaniem to bardzo dobry serwis i godny konkurent Netflixa.

Sprawdź całą ofertę na hbogo.pl.

Oferty alternatywne na zasięgu Plusa

Ponieważ Plush jest submarką sieci Plus, naturalnym jest, że korzysta z jej nadajników. Trzeba jednak wiedzieć, że Plus jest siecią najchętniej dzielącą się swoim zasięgiem z innymi operatorami, stąd konkurencja jest dość duża.

Jeśli chodzi o abonamenty na czas nieokreślony – tańszą, choć niekoniecznie lepszą ofertę ma sieć lajtmobile (zobacz też recenzję lajtmobile) oraz Otvarta. Różnica polega głównie na ilości Internetu w podstawowym pakiecie oraz ewentualnego dostępu do pakietu roamingowego. W Plushu wygląda to dużo lepiej – pozostałe opcje są w wielu aspektach ograniczone.

Zobacz ranking abonamentów by przekonać się, jak wypada Plush na tle konkurencji. Na zasięgu Plusa działają jeszcze Premium Mobile, Next Mobile, Netia oraz Multimedia (niedawno przejęta przez Vectrę).

Jeśli nie zależy Ci na oszczędnościach, sprawdź po prostu propozycję sieci Plus na 2 lata. Zachęcam do przeczytania opisu i analizy aktualnej oferty w Plusie. Możesz też przejść na stronę operatora.

Plush – kontakt do sieci

Kontakt telefoniczny dostępny jest pod numerem 601 101 200 w godzinach 8-21, od poniedziałku do piątku.

Kontakt internetowy pod adresem e-mail [email protected].

Oprócz tego możesz zostawić swój numer na stronie https://www.plushbezlimitu.pl/kontakt. Wówczas otrzymasz telefon od konsultanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem autorem serwisu jakaoferta.pl i chętnie pomogę Ci wybrać najlepsza ofertę na kartę lub abonament. Jeśli chcesz mnie bliżej poznać, kliknij w moje zdjęcie. No i nie wahaj się napisać do mnie w razie jakichkolwiek problemów! :)
Reklama