Abonament bez telefonu w T-Mobile. Analiza oferty

W tym wpisie omawiam abonamenty w sieci T-Mobile. Przyglądam się aktualnej ofercie operatora i doradzam, którą warto wybrać. Prezentuję także możliwe alternatywy.

  • T-Mobile dzieli swoje oferty na te z dostępem do technologii 5G oraz bez niej
  • Jeśli chcesz mieć dostęp do 5G, lepiej wybrać abonament za 65 złotych – da Ci to 200 GB Internetu i pakiet Rozrywka Uwolniona na pół roku
  • Dobrym wyborem może być oferta na 6 miesięcy, która dostępna jest tylko przez Internet. Kosztuje 35 złotych i oferuje usługi bez limitu oraz 10 GB Internetu w Polsce
  • Oferta rodzinna w T-Mobile to 20 złotych zniżki na drugi i kolejne numery

Jeśli szukasz omówienia ofert z telefonem, to zachęcam najpierw do przeczytania wpisu “11 porad jak i gdzie kupić nowy telefon” oraz “Jeden prosty trik jak obniżyć cenę telefonu w abonamencie“. Pomogą Ci one zdecydować o wyborze dobrej cenowo oferty.

Artykuł jest aktualizowany na bieżąco wraz ze zmianami w cennikach.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021

Spis treści

T-Mobile – abonamenty bez 5G

Opis abonamentu T-Mobile XS

Opis abonamentu T-Mobile S

Opis abonamentu T-Mobile M

Abonamenty z 5G w T-Mobile

Oferty rodzinne w T-Mobile

Co to jest rozrywka uwolniona?

Oferty alternatywne na nadajnikach operatora

Kontakt do T-Mobile

T-Mobile – najczęściej zadawane pytania

Wrażenia użytkowników T-Mobile

T-Mobile – abonamenty bez 5G

T-Mobile Smart (na pół roku)

T-Mobile XS

T-Mobile S

T-Mobile M

Cena

Aktywacja

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

Oferta rodzinna*

35 zł

35 zł

25 zł

35 zł

Rozmowy

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

SMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

MMS

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet

Lejek**

16 kb/s

16 kb/s

16 kb/s

1 Mb/s

Roaming UE

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Bez limitu

Internet UE

3 GB

3 GB

4,34 GB

6,58 GB

Dostęp do 5G
(
test 5G w T-Mobile)

Nie

Nie

Nie

Nie

* Opłata za każdą kolejną kartę SIM
** Lejek to ograniczenie prędkości połączenia po wykorzystaniu limitu danych. Chroni przed naliczaniem dodatkowych opłat.

Opis abonamentu T-Mobile XS

Abonament za 35 złotych posiada nielimitowane usługi – rozmowy, SMSy oraz MMSy z dodatkowymi trzema gigabajtami Internetu. Usługi te można wykorzystać w Polsce oraz za granicą. W ofercie zastosowano lejek 16 kb/s, co jest dobrym zabezpieczeniem przed niespodziewanymi opłatami, ale w praktyce czyni Internet nieużywalnym po wykorzystaniu limitu.

Dla kogo jest abonament XS w T-Mobile?

Jeśli potrzebujesz usług na zasięgu tego operatora i mało korzystasz z Internetu, ta oferta może być całkiem atrakcyjna. Jej plusem na pewno jest fakt, że wszystko jest do wykorzystania zarówno w Polsce jak i w roamingu UE – w tym 3 GB Internetu.

Opis abonamentu T-Mobile S

Dokładając 10 złotych do podstawowego abonamentu i płacąc 45 złotych możemy podnieść limit gigabajtów do 8, a w Roamingu UE do 4,34 GB. Reszta usług będzie nielimitowana, podobnie jak w tańszej opcji. To dość duża cena za dodatkowe 5 GB w Polsce. W obecnej sytuacji na rynku 1 GB powinien kosztować w okolicach 1 zł.

Dla kogo jest abonament S w T-Mobile?

Osoby, które dużo dzwonią, piszą i MMSują będą na pewno zadowolone. Osiem gigabajtów pozwoli im swobodnie przeglądać strony Internetowe czy przesyłać zdjęcia lub filmy, od czasu do czasu oglądać także dłuższe wideo. Lekko powiększony pakiet Internetu w UE może pomóc tam, gdzie nie mamy dostępu do Wi-Fi.

Opis abonamentu T-Mobile M

W abonamencie T-Mobile M do dyspozycji mamy oczywiście nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy, a dodatkowo 40 GB Internetu wraz z lejkiem 1 Mb/s. Pakiet Internetu powiększa się do 6,58 GB w Unii. Ta propozycja kosztuje 55 złotych miesięcznie.

Dla kogo jest abonament M w T-Mobile?

To dobra oferta dla osób zdecydowanie aktywniej korzystających z funkcji internetowych smartfona. 40 GB wraz z lejkiem może zaspokoić potrzeby oglądania filmów czy pobierania “cięższych” treści, o ile posiadamy w domu dostęp do innego źródła Internetu.

Powinna to być też dobra opcja dla osób podróżujących po Europie.

Abonamenty z 5G w T-Mobile

T-Mobile M+5G

T-Mobile L + 5G

Cena

Aktywacja

0

0 zł

Oferta rodzinna*

45 zł

70 zł

Rozmowy

Bez limitu

Bez limitu

SMS

Bez limitu

Bez limitu

MMS

Bez limitu

Bez limitu

Internet

Lejek**

1 Mb/s

1 Mb/s

Roaming UE

Bez limitu

Bez limitu

Internet UE

7,78 GB

10,78 GB

Dostęp do 5G
test 5G w T-Mobile

Tak


Tak

Rozrywka uwolniona

6 miesięcy

12 miesięcy

* Opłata za drugą i każdą kolejną kartę SIM
** Lejek to ograniczenie prędkości połączenia po wykorzystaniu limitu danych. Chroni przed naliczaniem dodatkowych opłat. Przeczytaj więcej o tym, czym jest lejek.

Przedstawione wyże oferty abonamentów z 5G łączy jedno – mają naprawdę dużo GB, bo aż 200! A co je różni? Cóż, w droższej opcji dostaniesz więcej GB w UE no i pakiet Rozrywka Uwolniona na pół roku dłużej. Ale czy warto faktycznie dopłacać? Wybór należy do Ciebie!

Co to jest Rozrywka Uwolniona?

Rozrywka Uwolniona to bardzo ciekawe podejście T-Mobile do oferty dodatkowych serwisów na żądanie. Zamiast ograniczać się do jednego lub dwóch serwisów, T-Mobile ma ich do dyspozycji 9, z czego 3 są to odrębne usługi, a 6 to pakietu w telewizji Polsat Box Go.

Spośród wspomnianych trzech serwisów mamy do dyspozycji HBO Go, Tidal oraz Legimi. Jeśli chodzi o pakiety telewizyjne, to są tam pakiety dla dzieci, sportowe, premium, filmy i seriale oraz news i rozrywka.

Korzystać możemy tylko z jednego serwisu czy pakietu, ale za to co miesiąc możemy go wymienić na inny.

Pakiet Rozrywka Uwolniona kosztuje 20 złotych miesięcznie, chyba że mamy go za darmo na określony czas w pakietach z 5G.

Oferty rodzinne w T-Mobile

T-Mobile przygotowało specjalne zniżki na abonament na drugą i każdą kolejną kartę SIM. W końcu w czerwcu 2021 roku firma uprościła zasady zniżek a także umożliwiła każdemu ich bezproblemowe zamówienie online. Zniżka ta wynosi obecnie 20 złotych w ofertach droższych niż najtańsza opcja.

Oferty alternatywne na zasięgu T-Mobile

Na nadajnikach T-Mobile nie mamy zbyt dużej konkurencji na rynku. Ponieważ brak jest innych ofert abonamentowych korzystających z infrastruktury tej sieci, przedstawię pozostałe możliwości, w tym także na kartę.

Pierwszą z nich jest propozycja Heyah 01– to oferta subskrypcyjna (podobna do Orange Flex oraz Play Next), w której opłata pobierana jest automatycznie z rachunku karty płatniczej. Obecnie opłata wynosi 19,99 złotych – w zamian otrzymasz 20 GB miesięcznie i nielimitowane inne usługi. W cenie jest również 2,39 GB Internetu w roamingu UE. Rozmów, SMSów i MMSów możesz również używać bez limitów oczywiście również w Europie. Niestety w tej ofercie nie ma 5G.

Czy Heyah01 się sprawdza? Przeczytaj recenzję Heyah 01 i zobacz najnowszy ranking ofert na kartę, by przekonać się, jak obecnie oceniam tę subskrypcję.

Alternatywą do Heyah01 jest… zwykły Heyah na kartę. Istnieje kilka różnic między tymi ofertami, a główną jest to, że oferta pre-paid jest nastawiona na klientów, którymi są emigranci z Ukrainy. Mamy tam bowiem opcję tańszych lub darmowych minut do sieci wschodniego sąsiada, a także możliwe darmowe przelewy do bankomatów Euronetu.

Plusem, z którego każdy skorzysta, jest dodatkowy Internet w komunikatorach Viber, Messenger i WhatsApp. Warto zwrócić uwagę na ilość GB w nieco droższych ofertach.

Oferta na kartę Heyah
Cennik ofert na kartę Heyah

Ostatnią z ofert, z której możesz skorzystać, to propozycja sieci TuBiedronka. To wirtualny operator, którego zestawy startowe możesz zakupić w dyskoncie Biedronka. Nie jest to specjalnie kusząca propozycja – za 30 złotych miesięcznie możesz otrzymać tylko 10 GB Internetu. No chyba, że zależy Ci tylko na rozmowach – otrzymasz je za 20 złotych miesięcznie. Więcej informacji na stronie operatora.

Kontakt do sieci T-Mobile

Z T-Mobile możesz skontaktować się na jeden ze sposobów opisanych poniżej.

Przez Internet:

Telefonicznie:

T-Mobile – najczęściej zadawane pytania

Tak, wszystkie abonamenty oferują dostęp do technologii 5G w T-Mobile.
Tak. Aktualna lista taryf oraz telefonów dostępna na stronie https://www.t-mobile.pl/c/volte-i-wifi
Tak. Lejek 16 kb/s w tańszych abonamentach i 1 Mb/s w abonamentach od 55 złotych w górę.

T-Mobile – wrażenia czytelników

Ponieważ nie korzystałem z abonamentu T-Mobile, moja ocena sieci wynosi obecnie 0/5 – nie sugeruj się nią w podejmowaniu decyzji o zakupie. Korzystając z poniższego formularza możesz również samemu ocenić T-Mobile, do czego gorąco zachęcam.

0 / 5 Moja ocena
{{ reviewsOverall }} / 5 Użytkownicy (12 głosów)
Zasięg
Ceny
Internet
Obsługa
Co mówią inni Zostaw opinię
Sortuj:

Brak opinii użytkowników. Bądź pierwszy!

User Avatar User Avatar
Zweryfikowano
/ 5
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw opinię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem autorem serwisu jakaoferta.pl i chętnie pomogę Ci wybrać najlepsza ofertę na kartę lub abonament. Jeśli chcesz mnie bliżej poznać, kliknij w moje zdjęcie. No i nie wahaj się napisać do mnie w razie jakichkolwiek problemów! :)
Reklama