Jak wydawać mniej i nauczyć się oszczędzać?

poniedziałek, 29 listopada, 2021

Jeśli trafiłeś na stronę jakaoferta.pl, to domyślam się, że w pewnym stopniu dlatego, że chciałeś oszczędzić na wydatkach na telefon, prawda? Oszczędności rzędy kilkudziesięciu złotych miesięcznie na rachunku czy kilkuset złotych jednorazowo przy wyborze nowego telefonu to świetna sprawa! Czy nie warto byłoby dowiedzieć się, jak tę kwotę można zwiększyć również w innych dziedzinach życia?

Moja sytuacja materialna w przeszłości

Kilka lat temu zacząłem szukać skutecznych sposobów na to, żeby mieć jakiekolwiek sensowne oszczędności. Przy kredycie na remont, którego rata wynosiła ponad 800 złotych i dość rozrzutnym stylu życia, na koncie co miesiąc zostawało niewiele. Uświadomiłem to sobie dopiero wtedy, kiedy jakieś 3 lata temu zacząłem prowadzić bilans wpływów i wydatków. Okazywało się, że to, co zostaje, lekko przekracza wysokość mojej jednej pensji.

Czy wiesz, że jakaoferta.pl to także rankingi abonamentów oraz ofert na kartę? Jeśli szukasz najlepszej oferty, sprawdź je! 🙂

Niosło to za sobą duże ryzyko, którego najpierw nie zauważałem. W wypadku utraty pracy, moje oszczędności zapewniłyby mi co najwyżej dwa miesiące mocnego zaciskania pasa. Oczywiście, pieniądze można pożyczyć od znajomych czy od rodziny i jakoś się “odkuć”, ale czy wizja bardzo skromnego życia przez bliżej nieokreślony czas napawa optymizmem?

Najlepszy blog o oszczędzaniu

W tym czasie trafiłem na bloga Michała Szafrańskiego pt. “Jak oszczędzać pieniądze” (jakoszczedzacpieniadze.pl), w którym autor dzielił się swoją wiedzą z zakresu mądrego wydawania i oszczędzania. Wiele bardzo wartościowych treści na blogu jest dostępne za darmo, a dogłębne analizy i lekkie pióro blogera sprawiają, że czyta się go dobrze i łatwo stosuje się zawarte tam rady w codziennym życiu.

Blog to miejsce dla tych, którzy nie tylko chcą zaoszczędzić więcej, ale też zastanawiają się jak pozbyć się długów i wyjść na prostą. Z kolei te osoby, które mają już trochę więcej i chcą zacząć inwestować, mogą dowiedzieć się równie wielu ciekawych rzeczy.

“Finansowy ninja”, czyli cała wiedza w pigułce

Okazało się również, że Michał wydał książkę pt. “Finansowy ninja”, w której zawarł całą swoją obszerną wiedzę dotyczącą tematyki obchodzenia się z pieniędzmi. Czytając recenzje zastanawiałem się, czy powinienem ją kupić – z jednej strony wiele osób pisało, że książka powtarza to, co jest na blogu i wystarczy korzystać z niego, by mieć tę samą wiedzę. Z drugiej – wiele osób chciało się odwdzięczyć autorowi za to, co za darmo im przekazał, więc kupiło egzemplarz dla siebie czy znajomych. Jeszcze inni polecali ją mimo wszystko twierdząc, że to bardzo dobry zakup.

Postanowiłem, że sam kupię tę książkę mimo jej dość sporej ceny i zobaczę, czy jest warta wydanych pieniędzy. Przeczytałem ją całą i choć część zawartych w niej porad nie dotyczyła mnie, to jednak z czystym sumieniem mogę ją każdemu polecić. Dlaczego? Gdyż jest kompletnym poradnikiem na temat nie tylko oszczędzania, ale przede wszystkim tego, jak swoimi pieniędzmi zarządzać. A wiesz przecież, że lubię kompletne oferty ;).

Czy potwierdziły się opinie, że na blogu są zawarte podobne treści? Cóż, w dużej mierze tak, niemniej żeby do nich na blogu dotrzeć, musisz na to poświęcić trochę czasu. Jeśli chcesz mieć wszystko pod ręką i w pigułce – książka Michała jest świetnym rozwiązaniem!

Czy to działa?

Stosując rady zawarte na blogu oraz w książce, spłaciłem wszystkie zobowiązania i obecnie nie mam żadnych kredytów. Udało mi się przeprowadzić niewielki remont bez nowych pożyczek, co wcześniej byłoby niemożliwe. Mam też pieniądze na “czarną godzinę” – co prawda po remoncie jest ich trochę mniej, ale różnica między sytuacją dziś a kilka lat temu jest ogromna!

Zachęcam Cię do zajrzenia na bloga jakoszczedzacpieniadze.pl oraz do rozważenia zakupu “Finansowego ninja”. To zdecydowania jedna z najlepszych inwestycji w moim życiu!

Korzystając z linku zamieszczonego poniżej, będziesz mógł ją kupić w cenie rynkowej. Ja dostanę niewielką prowizję, dzięki czemu będę mógł poświęcić się w większym stopniu prowadzeniu tej witryny. Dzięki!

KLIKNIJ TUTAJ I ZAMÓW KSIĄŻKĘ “FINANSOWY NINJA!”

spis tresci ksiazki finansowy ninja
Rzut okiem na spis treści książki

Wyniki sprzedaży i podsumowanie

Niedawno autor sprzedał stutysięczny egzemplarz swojej książki, czym chwalił się w mediach społecznościowych. Myślę, że to jak najbardziej zasłużony wynik. “Finansowy ninja” to świetny materiał również na prezent dla znajomych. Niektórzy z moich nadal podejmują nierozsądne decyzje finansowe, co może kiedyś mieć dla nich bardzo przykre konsekwencje. Myślę, że warto będzie sprezentować im tę publikację, co pewnie niedługo uczynię :).

Podsumowując: czy nie lepiej żyć trochę skromniej, ale mając poczucie bezpieczeństwa finansowego, niż bardziej bogato, ale na kredyt i ze świadomością niespłaconych zobowiązań? Ja wybieram to pierwsze.

Mam nadzieję, że zaczynając oszczędności od wydatków na telefon, postanowisz pójść o krok dalej. Życzę Tobie mądrych finansowych decyzji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Cześć! Jestem autorem serwisu jakaoferta.pl i chętnie pomogę Ci wybrać najlepszy smartfon albo ofertę operatora komórkowego. Jeśli chcesz mnie bliżej poznać kliknij w moje zdjęcie. No i nie wahaj się napisać do mnie w razie jakichkolwiek problemów! :)